Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
59 postów 1427 komentarzy

ZŁO DOBREM ZWYCIĘŻAJ

Janusz Kamiński - Rozważania o kondycji człowieka w kwantowym świecie plus gwałtowne reakcje na głupotę. Lecz postaram się być delikatny dla wszystkich.

To ty, nie odwracaj głowy, kopcisz kopciuchem

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Legenda wymyślona przez bandę szubrawców. Którzy na naturalnych zjawiskach planety i przyrody, chcą zbić kasę.

   Cwaniacy, co zaaranżowali kolejny, ogólnoświatowy przekręt, konkretnie nasi europejscy szubrawcy, bo najważniejsi na świecie – USA, Chiny, Rosja, Indie, Brazylia i wielu innych, po prostu się na nich wypięli, zadbali bardzo o to, by w temacie nowego podatku od oddychania, panował potężny chaos pojęciowy - żonglowanie słowami i faktami, korumpowanie naukowców i manipulowanie poprzez zaprzyjaźnione media, światową opinią publiczną.

A wszystko zaczęło się od CO2 – dwutlenku węgla -obok tlenu O2 i wody H2O najważniejszych substancji życia na Ziemi.

Klimat na naszej planecie i związana z nim pogoda, jest zjawiskiem cyklicznym i chaotycznym. W dosyć nieregularnych, kilkusetletnich okresach następują kolejne ochłodzenia, by potem przyszły okresy ocieplenia klimatu.
Jest to zjawisko całkowicie naturalne i potężne, bo na skalę kosmiczną.
I co najważniejsze – dzieje się tak od eonów, nieważne, czy człowiek istniał, czy nie. Czy nagle jego cywilizacyjny postęp i powiązanym przemysł może wpłynąć na coś tak potężnego, jak ziemski klimat?

To totalna ściema dla idiotów. Legenda wymyślona przez bandę szubrawców. Którzy na naturalnych zjawiskach planety i przyrody, chcą zbić kasę, bo ciągle im mało i zgarnąć jeszcze te marne grosze, które są w kieszeniach siedmiu miliardów mieszkańców Ziemi.

Lecz uczciwie trzeba przyznać, że działalność ludzka zanieczyszcza atmosferę i środowisko naturalne. To w tym kierunku powinno być skierowane ostrze walki o nasze otoczenie – wszechobecne śmieci, wieczne, nie degradujące się plastyki, pyły zawieszone w atmosferze i dewastacja terenów zielonych w taki sposób, że po wycięciu lasów, osuszeniu mokradeł i obudowania rzek betonem, pozostanie nam tylko pokrywająca świat Sahara.
Lecz może na tym nie da się łatwo zarobić?

Widocznie taniej i prościej jest oszukiwać i wprost łgać w żywe oczy, że za wszystkie zmiany w środowisku winna jest działalność człowieka, który bezmyślnie zaczął produkować olbrzymie ilości dwutlenku węgla, symbolicznego CO2. Tego samego, który jest niezbędny do życia, który jest codziennym pokarmem ziemskich lasów, puszcz i borów, pokarmem wszystkich roślin zielonych i co najważniejsze -największego pochłaniacza CO2, morskich glonów światowego oceanu.
Ten fatalny CO2 my, ludzie i wszystkie zwierzęta na świecie, produkujemy z każdym wydechem naszych płuc. Więc przestańmy wszyscy oddychać i sytuacja natychmiast się poprawi. Osobiście zaproponowałbym, by jako
pierwsi, najwięksi obrońcy przyrody z UE, 40 tysięcy darmozjadów w Brukseli, oraz biznesowe stowarzyszenia ekologiczne, przestali oddychać, a my zobaczymy, czy klimat się poprawi. Jestem pewien, że bez nich tak.

Zanim zaatakowano prostych ludzi CO2, przetrenowano symulację "ochrony środowiska" poprzez walkę z freonami, gazami, które mamy w każdej lodówce i klimatyzacji. Do tego wykorzystano inne naturalne zjawisko, tzw. "dziurę ozonową". Sam ozon O3, czyli forma gazowa tlenu składająca się z trzech cząsteczek, sam w sobie silna trucizna, gromadzi się w najwyższych warstwach atmosfery, zapewniając powierzchni Ziemi zatrzymanie w dużym stopniu szkodliwego, słonecznego promieniowania UV. W tej powłoce całkiem często powstają "dziury", obszary pozbawione ozonu.
Kombinatorzy poszukujący szybkiego zysku rozpętali światową histerię, a o zjawisko oskarżono sztucznie wytwarzane przez człowieku gazy ogólnie zwane freonami i jak wspomniałem używane powszechnie na świecie w chłodnictwie i klimatyzacji.
Freony wycofano. Wprowadzono nowe, podobno nieszkodliwe. Producenci zarobili. A panowie politycy i ekolodzy zainkasowali swoją działkę i... dziura zniknęła.

Identycznie jest z akcją CO2. Tylko, że tutaj już w sposób ostentacyjny biorą udziałnie nie tylko sami politycy i zieloni fanatycy, ale całe państwa i ich rządy.
Oszustwami i kłamstwami stara się zwalczyć groźną konkurencję, jaką powodują nowe unijne rozwijające sie kraje.
Polska zaczyna zagrażać ekonomicznie sąsiadom Niemcom, no to łup w RP dekarbonizacją i opłatami za CO2. To nieważne, że napędzane węglem elektrownie faktycznie nie produkują CO2, nieważne, że największym trucicielem są właśnie Niemcy, które otwierają kolejne kopalnie węgla brunatnego, wielokrotnie szkodliwsze,niż te węgla kamiennego, natomiast istotne jest to, że jak się już polskie kopalnie pozamyka, to znowu staniemy się biedakiem wiszącym u klamki Berlina i wybije sie nam z głowy durne mrzonki o suwerenności.
Jedna wielka ściema i oszustwo z wpływem działalności człowieka na zmiany klimatyczne i ocieplenie klimatu, bo własnie takiego straszaka się używa.
Proponowana walka z ochroną klimatu to jak wybranie się z packą na muchy na polowanie na krokodyle.

Kopciuchu, połącz toaletę z kominem, a będziesz rozpylał czysty,piękny zapach fiołków.

Niestety, przyłączono się do Unii Europejskiej i podpisano traktaty, które musimy przestrzegać. Niestety, takie intelektualnie niesprawne indywidua, jak b. Premier Kopacz, zgodziły się na krzywdzące Polskę rozwiązania.
Więc, chcąc,nie chcąc musimy zgodnie z Unią działać przeciw globalnemu ociepleniu. Choć wiemy, że to bzdura.
Mamy więc wielki rządowy program "Czyste powietrze".

A ja tutaj mam parę rad do dodania.

Panie premierze Morawiecki! Polski rządzie!

Co byście powiedzieli na obywatelską pomoc i oddanie wam pomysłu za darmo?

Jednym z najnowocześniejszych, jeżeli chodzi o innowacje projektem z którym sie zetknąłem, był norweski statek badawczy, dosłownie pachnący jeszcze świeżą farbą.
Miał oczywiście potężny jak balon dziób typu X-bow, napęd diesel – electric, szerokopasmowe anteny satelitarne, manewrowanie przy pomocy DP3 (Dynamic Positioning).
Lecz istotną ciekawostką, którą chcę to wykorzystać, był fakt, że był to mój pierwszy, pełnomorski statek, który nie miał kominów!
Wszystkie spaliny z układów wydechowych zespołu silników dieslowskich były wyprowadzane za burtę specjalnymi chrapami do morza.
Oczywiście żadna morska instytucja, władze i inspekcje, w oparciu o międzynarodowe traktaty i konwencje, nie zgodziłyby się by toksyczne i szkodliwe gazy wydechowe odprowadzać bezpośrednio do morza.

Zastosowano więc w rurach wydechowych ciekawe rozwiązania, o których początkowo myślałem, że to jakieś drogie katalizatory (drogie, bo używa się platynę), lecz po przewertowaniu dokumentów trafiłem na tajemnicze słowo UREA.

Wkrótce wszystko się wyjaśniło: - urea to nic innego i tajemniczego, tylko nasz poczciwy mocznik – CO(NH2)2, prosty związek organiczny, krewniak amoniaku, a nazwa "mocznik" dlatego, bo głównie jest on wydalany z moczem wszystkich siusiających zwierząt ("gdy byłam panną, panieneczką, robiłam siusiu cieniutką strużeczką...).

Kiedy pod koniec lat 20-tych ub. Wieku opracowano technologię przemysłowej syntezy, to mocznik stał się bardzo ważnym składnikiem nawozów sztucznych. U nas zakłady chemiczne Police, Puławy, Kędzierzyn produkują tego w milinach ton na rok.

Lecz urea -mocznik, w Wikipedii, ma jednym zdaniem opisane takie zastosowanie:
"[...] Znajduje również szerokie zastosowanie jako reduktor w procesie selektywnej redukcji katalitycznej, służącej oczyszczaniu spalin. [...]"

Fakt, główną zaletą jest rozbijanie najbardziej szkodliwych tlenków azotu, tak zwanych NOx-ów na neutralny azot, lecz można system tak skonstruować, prosto i tanio, że spaliny z pieców, będą szły do atmosfery czyściutkie, jak pupa niemowlęcia.

Teraz Panie Premierze proszę posłuchać:

 • Wypowiedział Pan wojnę nazwanym z obrzydzeniem kopciuchom. Prymitywnym piecom,które nadal są źródłem ciepła w większości polskich domostw. Co nie oznacza, że nowoczesne piece na pelety, czy gazowe nie wydzielają szkodliwych spalin. Czynią to także, tylko znacznie mniej.
 • Wniosek – tylko lokatorzy osiedli podłączonych do sieci centralnego ogrzewania nie produkują w domach/mieszkaniach spalin,których chcemy się pozbyć.
 • Nie musimy wydawać extra pieniędzy na zakup mocznika. Każdy mieszkaniec domu,jak dowiedziono, statystycznie używa toaletę pięć razy dziennie, w tym cztery razy tylko by zrobić siusiu. Jak to dalej naukowcy sprawdzili, daje to 3 000 litrów moczu na rok. A czteroosobowa rodzina produkuje aż 12 ton tej organicznej cieczy.
 • Pan Premier ma rzeszę naukowców,inżynierów i chemików, którzy, jestem tego pewien, potrafią stworzyć prosty zbiornik z filtracją, tak, żeby następnie po właczeniu pieca, przetransportować zawierającą mocznik ciecz, do instalacji kominowej i rozpylić ją w strumieniu gorących spalin, tego dymu, który wydobywa się z milionów kominów.
 • Nie sądzę, by po upowszechnieniu produkcji taka instalacja kosztowała wraz z montażem więcej niż 2 tyś. zł. Czy to się opłaca? Ja nie policzyłem, lecz rząd ma wielkie możliwości, by szybko to sprawdzić.

Nie interesują mnie jakieś start-upy. Pieniędzy też na gwałt nie potrzebuję. Nasz urząd patentowy, jak sprawdziłem, takie wnioski zazwyczaj załatwia w 7 lat.

Więc daję to panu premierowi Morawieckiemu, bo go po prostu lubię.
Poza tym byłbym zadowolony, gdybyśmy tym sposobem mogli ta całą Unię Europejską olać ciepłym moczem.

.

 
 

KOMENTARZE

 • Na barkach, pchaczach już od dawna
  wyprowadza się rury wydechowe poniżej linii wodnej, skierowane w dół. Czy po burtach czy za rufą. Spaliny kierowane są pod warstwę wody.
 • Ten tekst powinna przeczytać ta
  13latka protestująca pod sejmem i jej akolici, może by oni i ona zmądrzeli?
 • @Janusz Kamiński 16:31:04
  Mam gdzieś czy to wymyślają cwaniaki i dlaczego. Wiem że gospodarka wodna i klimatyczna jest w Polsce prowadzona jak by chcieli żeby tu powstała pustynia. Ja pamiętam czasy kiedy na rozlewiska jeździło się na łyżwach do końca marca, kiedy nawet małe rzeczki były rzeczkami a nie tak jak dzisiaj strumyczkami, kiedy łąki były pełne owadów , motyli. Jak napisałem mam gdzieś kto co wymyśla, ale że trzeba szybko działać by ograniczyć te zjawiska (obojętnie czy wywołane przez człowieka, czy naturalne). Taki mały przykład. Koło cmentarza na którym leżą moi dziadkowie płynie rzeczka, jak pamiętam w latach sześćdziesiątych miała ok 4 m szer. i ze 2 głębokości, ostatnio jak tam byłem to jest to strumyk 20 cm szer. 5 cm głęboki. Ojciec mi opowiadał że przed wojną na tej rzeczce na niedużym odcinku było 5 młynów wodnych. Moim zdaniem jak najszybciej trzeba zmienić przepisy gospodarki wodnej. Jakość powietrza też powala. Dużo jeżdżę po Polsce. Doszło już do takiego absurdu że w okresie grzewczym, powietrze w Warszawie jest dużo lepsze niż w małym miasteczku w Wielkopolsce. Ludzie tam palą wszystkim co można włożyć do pieca. Szczególnym ''hitem'' są opony i podkłady kolejowe. To co piszesz to takie nawoływania żeby na złość babci odmrozić sobie uszy.
 • Od blisko 200 lat...
  przyzwyczajani jesteśmy do brudnego powietrza.
  Mamy to już w genach.
  Jak teraz nam nakażą oddychać czystym powietrzem, to nas( ludzkość) zwyczajnie szlag trafi

  8-)))))
 • ...plus gwałtowne reakcje na głupotę.
  "...pachnący jeszcze świerzą farbą."
  Świerzbi mnie jak coś takiego widzę...
 • @marek500 12:31:50
  A czym mają palić? gdy np Niemiec za 1500 ojro kupi 15 ton węgla a Polak za 1500 zł maksymalnie 2 tony lub mniej.
 • @marek500 12:31:50
  Faktem jest, że zniszczono małą retencję, rowy melioracyjne pól, bo to poniemieckie i były koszta oczyszczania. Teraz odnawiają to co zniszczono, co widać po przydrożnych rowach z zastawkami, etc.
 • @marek500 12:31:50
  "smog" z domowych kominów jest mniej szkodliwy od tego z elektrociepłowni i elektrowni. Ten bowiem ma nanocząsteczki przekraczające w płucach barierę płuco-krew i dostaje się bezpośrednio do krwioobiegu.
  Z tym paleniem oponami to przesada, choć jesli będę miał do wyboru siedzieć z przymarzniętą dupą do kibla czy oponę w piecu , to wybiorę to drugie rozwiązanie. Ludzie nie palą śmieciami dla przyjemności tylko z biedy. Każdy wolał by grzać prądem- bo wygodnie. I ty też do pieca byś opony ładował, gdyby na porządne paliwo stać Cię nie było. Łatwo się krytykuje ludzi borykających się z zimnem, jeśli samemu się tego nie zaznało.
 • @zadziwiony 12:58:22
  100/100! komentarz zbyteczny.
 • Nie wiedziałem, że Pan Premier neon czyta
  ;-)
 • @SZS 12:42:54
  Dziękuję za ten przypadek świeżbu 8-)
 • @kula Lis 68 11:55:47
  Teraz, jak i Morze Północne, wraz z Bałtykiem zostało objęte MARPOLEM, tak jak cała Meksykańska, Karaiby, wschodnie wybrzeże USA, Mallaka, Czerwone itd. i już przy Lands Endzie trzeba przechodzić na paliwo lekkie (MDO), to jest urwanie czaszki z zanieczyszczeniami.

  Ale przeczytałem, że sama flota wycieczkowców na Karaibach kopci więcej, niż wszystkie samochody w całej Unii.
 • @Janusz Kamiński 13:17:57
  O kurcze. Wreszcie ktoś mądry wskazał, że wszystkie działania ekologów osiągną swój cel jeśli olejemy je ciepłym moczem.
  Jestem za.
 • @zadziwiony 12:58:22
  Po pierwsze nie krytykuję, po drugie nie ja jestem do rozwiązywania tych problemów. Myślisz że lepiej nic nie robić i patrzeć jak dzieci zanim zaczną chodzić już mają astmę, albo coś gorszego. Nie widzisz problemu że coraz więcej młodych dziewczyn ma problemy z zajściem i donoszeniem ciąży. Palenie papierosów mniej szkodzi niż oddychanie takim syfem. Ja też mogę powiedzieć że mi to wisi bo już swoje przeżyłem, ale żal mi moich dzieci i wnuków.
 • @marek500 12:31:50
  Prawda, jest fatalnie. I nic się nie robi.
  Mieszkam nad gdyńską rzeczką Kaczą. W planie są dwa zbiorniki retencyjne tuż za moimi oknami. Nic. Czekają, aż zaleje Orłowo.

  Tak jak w Gdańsku regularnie zatapiają Wrzeszcz.

  Kompletnie odpuszczono gospodarkę wodną.
 • @Husky 12:33:02
  Czy ten brud w powietrzu jest głównie przemysłowy?

  Zdradzę ci, bo mieszkam przy lesie, że na wiosnę, to najbardziej lasy zanieczyszczają,jak po kolei drzewa kwitną. A to się już dzieje chyba od jakiegoś miliona lat.
 • @interesariusz z PL 13:05:11
  Czy NEon czyta?

  Mnie czyta.
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:26:56
  Każdy minimum po sześciopaku najlepszego browca.
 • @Janusz Kamiński 14:08:54
  Ekologia to ważna rzecz, to dla czego wywali fachowca wysokiej klasy, pana Szyszko??? Za bardzo stawiał się euro-burdelowi??? Więc komu służy PiS???
 • @Janusz Kamiński 14:08:54
  Ktoś zna naprawdę dobry browar ??

  Nie za gorzki, nie za chmielowy, żadne tam APA, mocno gazowany i orzeźwiający.
 • @Janusz Kamiński 14:27:39
  Bardzo mocno gazowany to piwo grodziskie, ale trzeba uważać by duszkiem nie wypić, bo żołądek rozerwany. Przeżyłem coś takiego jak ze 25 lat temu nieświadom konsekwenci prawie całą butelkę na raz wziąłem.
 • @zadziwiony 15:08:50
  Oryginalne grodziskie było moim najlepszym wyborem. Kufel powinien być długi, lejkowaty i powoli lało się po ściance. To był prawdziwy rarytas.

  Teraz prawa do marki wykupiła taka prywatna firma na P (nie pamiętam). Dwa razy kupowałem i dwa razy było nędzne. Myślę,ze może w sklepach nieprawidłowo trzymają.
  Belgijski Trappist, dla mnie najlepsze piwo na świecie, ma ściśle określone temperatury trzymania (tylko kurcze u nas butelka prawie 30 zł).
 • @Janusz Kamiński 15:35:42
  Za artykuł dałem szczodrze 5* bo "wali" profesjonalizmem :-)
  Już wiem: uwielbiasz piwo Trappist, bo ma ukryty w nazwie PIS :-)
  Chyba ze 2 razy próbowałem piwo tej serii o nazwie La Trappe - Tripel

  https://theculturetrip.com/europe/the-netherlands/articles/la-trappe-netherlands/

  i uważam że jest bardzo dobre, ale tylko od czasu do czasu (ma dosyć "kwiecisty" smak :-))
  Do codziennej konsumpcji doustnej polecam: Sapporo

  https://www.ratebeer.com/beer/sapporo-draft-beer-premium-beer/729/

  a także Stella Artois

  https://store.belgianshop.com/pils/1372-stella-artois-52-50cl-can.html
 • @Nibiru 18:11:49
  Stella Artois dobre. Byłem kiedyś na nie skazany na pół roku. Jest nieco podobne do San Miguel, które jest najlepszym w Meksyku i także na drugim końcu siata na Filipinach,

  Nie można w żadnym wypadku zapomnieć o chińskim Tsingtao, stworzonym przez Niemców wiek temu w Quingtao, wspaniale zbalansowanym pilznerze, którym się zawsze w Chinach raczę. Ciekawostka - w Chinach 0,5 L to jakieś 2 zł.

  A na wschód od Polski nie potrafią robić piwa.
 • @Janusz Kamiński 21:56:16
  Gratuluję wiedzy oraz podróży, które zawsze kształcą, co zresztą widać. Dzięki Twoim informacjom zaintersowałem się tym chińskim piwem Tsingtao i okazuje się że mogę je kupić w sąsiedztwie w sklepie "monopolowym" w cenie $10.60 za 6 x 330ml butelek. Ma pewno spróbuję, bo narobiłeś mi chęci.

  https://www.lcbo.com/lcbo/produit/tsingtao/293787

  Również zamierzam spróbować San Miguela, który okazuje sie także u nas jest. Być może nie wiem co traciłem nie zwracając szczególnej uwagi na egzotyczne piwa. Dziękuję za sugestie.

  https://www.lcbo.com/webapp/wcs/stores/servlet/fr/lcbo/lager-asiatique-2-16023071057/san-miguel-lager-13888
 • @Janusz Kamiński 21:56:16
  Co do ściemy z walką z globalnym ociepleniem, to już parę razy tu na NEONIE odbyły się ciekawe dyskusje. Twój artykuł celnie punktuje wiele z symptomów tego przekrętu. Od siebie dodam tylko, że zainteresowałem się głębiej tymi sprawami ok. 10 lat temu przy okazji skandalu - tzw. "climate gate". Tu chodzi o ogromne pieniądze z dodatkowego opodatkowania obywateli i firm, handel limitami emisji CO2, wydawanie certyfikatów "koszerności klimatycznej" itp bzdury. Do tego potrzebna jest przecież armia biurokratów, którzy będą z tych pieniądzy wykrawać dla siebie niemałe wynagrodzenia, ale jeszcze więcej podejrzewam uzyskają w drodze korupcji, która w takich trudno mierzalnych i sprawdzalnych okolicznościach jest nieunikniona. Oprawa medialna "climate change" zaczęła się na całym świecie niemal jednocześnie jak na komendę i ma tę samą nie znoszącą sprzeciwu narrację. Naukowców z o przeciwnego końca spektrum tego zagadnienia całkowicie wyeliminowano z debaty publicznej, która powinna być otwarta. Globaliści widocznie uważają, że ciemnemu "motłochowi" mogą wcisnąć każdą lipę, podobnie jak kapłani z czasów Faraonów, którzy wiedzy o zaćmieniach słońca używali do trzymania ludu w ryzach i wyciągania od niego danin.
 • @kula Lis 68 12:55:03
  No co ty ?. Salute Amigo :)))))
 • Witaj Januszu
  Cenna notka i dająca do myślenia.

  Osobiście uważam, że cała ta hucpa z CO2 to jeden wielki przekręt wymyślony m.in. przez A. Gora wiceprezydenta za czasów Obamy. Zarobił na tym krocie.

  Kiedyś był freon i pamiętam, że miał doprowadzić do katastrofy ludzkości i wszyscy zaczęli kupować nowe lodówki bez freonu. Czysty zysk.

  Handel emisjami CO2 ma charakter przestępczy, ale jakieś państwo stać na taki protest? Raczej nie.

  Dobrze, że Morawiecki zablokował nowe głupie wizje UE na temat klimatu.

  CO2 jest emitowana od zawsze. Większość emitują oceany a nie ludzkość jako taka. Zalesianie jest najskuteczniejszą metodą redukcji CO2 a my mamy najwięcej lasów w Europie.

  Pozdrawiam
 • @Janusz Kamiński
  Fakty: Najdroższa formą redukcji CO2 to fotowoltaik= 415€ za tonę, energia wiatrowa=252€. Cena certyfikatu wynosi 25€ za tonę. Przebudowa starej elektrowni węglowej kosztowałaby ok. 5 € za tonę CO2....polityk Zielonych- Habeck zażądał, aby parki wiatrakowe produkujące prąd dla Niemców powstawały w krajach ościennych, bo Niemce są za gęsto zasiedlone.
 • Jak nie wyjdzie zadyma z 13-latką, to sprowadzą przedszkole, a później żłobek w pampersach.
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY18zNjFiMi9wLzIwMTkvMDYvMjgvOTAwLzQ5OC9iNTE2MGJhZWE3MTc0MWY2OWQ0MjhiMTE5ZmIwNjMwYS5qcGVn.jpeg

  https://pbs.twimg.com/media/D92KS5sWkAEUzMg.jpg

  Czy ta nasza, krajowa, polska strajkująca Inga też ma, podobnie jak Greta Thunberg, zespół Aspergera? Dla ułatwienia, za Wikipedią: "zespół Aspergera ...zaburzenie to obejmuje przede wszystkim upośledzenie umiejętności społecznych, trudności w akceptowaniu zmian, ograniczoną elastyczność myślenia przy braku upośledzenia umysłowego oraz szczególnie pochłaniające, obsesyjne zainteresowania."....Droga 13(?) latko. Dlaczego nie pojechałaś na wakacje na łono natury? Wolisz się truć w warszawskim smogu? Twój mózg nie będzie działał prawidłowo. Pałki się posypią w szkole średniej. Może politycy PO zapewnią Ci lepsze oceny bo przecież rzecznik praw obywatelskich jest z wami. Dziecko czy jesteś produktem propagandy NWO a może LGBT? I jeszcze jedno. Warkoczyki nosiło się w tym wieku dawno temu. Po co się odmładzasz? Może masz 20 latek?
 • @kula Lis 68 12:55:03
  Moim zdaniem mylisz się. Te pogłębianie rowów to nie naprawa retencji tylko na gwałt ratowanie się przed podtopieniami wywołanymi nawet normalnymi zjawiskami pogodowymi. Podtopienia te są skutkiem zabetonowania coraz większych przestrzeni. Spływająca woda w takiej sytuacji zawsze gdzieś się spiętrzy. Te pogłębianie na dobrą sprawę retencji bardziej szkodzi, bo woda zamiast wsiąkać i poprawiać bilans wodny , spływa do rzek, a rzekami do morza.
 • @kula Lis 68 08:24:42
  To droga kariery.
 • @marek500 08:54:59
  To ty się mylisz, gdy była mała retencja, melioracja, rowy czyszczone co pamiętam to zalewania nie było, plusem było nawadnianie pól gdy było sucho.
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:29:46
  A ona wiedzie przez 4 litery + wyjałowiony mózg.
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:29:46
  Wiesz ciekawi mnie dlaczego tam u niej jeszcze nie było alkoholików Jandy, Olbrychskiego z żoną, Gretkowskiej i Nurowskiej? A może byli lecz ja nie zauważyłem?
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:29:46
  Ciekawi mnie gdzie są i kim są rodzice tej biednej dziewczynki? Nie mają dla niej pomysłu na wakacje? Siedzi na ulicy pozbawiona ich opieki! Kiedy zgarną tę ..... Ingę do Schroniska dla Nieletnich lub na Izbę Dziecka?Proponuję odebrać władzę rodzicielską rodzicom! A toto odesłać do rodziny zastępczej jeżeli faktycznie ma 13 lat a nie 20.
 • @marek500 13:29:04
  Tu nie tylko o powietrze chodzi, ale o to, że karmieni jesteśmy szmelcem i szprycowani tabletkami, szczepionkami, antybiotykami.
 • @Janusz Kamiński 14:27:39
  Mi ta zawsze pasował Tuborg, ale kupiony w Danii. CHociaż,jak spróbowałem z Włoch to z butli też był smaczny, a jak zrobiłem profanację i wziąłem puchę to paskudztwo.
 • @Wican 10:24:43
  Racja. Elephant też dobry.
 • @Wican 10:24:43
  Grolsch też dobry.
 • @Nibiru 22:36:07
  W Stanach, gdy było gorąco i chciałem ugasić pragnienie, zawsze wybierałem Michelob Lite (teraz jest Light). Najniższy poziom goryczy, a alc. 4,3%. Świetny.

  Natomiast w Huston i Nowym Orleanie nie mają pojęcia o piciu piwa. Nie dość, że piwo z kija zimne i z węża, jak na stacji benzynowej, to jeszcze mrożą kufle w zamrażarce. A piwo nie może mieć poniżej 4 stopni.

  Pozdrawiam
 • @Nibiru 23:13:07
  Jak prezentowałem swoje poglądy zaproszony do Trójki, to:
  1.) Tzw. naukowcy oczywiście z pogardą i wyższością udowadniali, że nawet podając bezsporne fakty plotę bzdury.
  2.) Młody narybek lewacki opluł mnie i długo wrzeszczał hejtami. Ci młodzi dziś są gorsi niż komsomolce.

  Pzdr
 • @krzysztofjaw 00:34:07
  Nic tylko przekręt finansowy. Ani logiki, ani nauki.
  A, jak pisałem, nawet rządowe agencje z wielkim autorytetem, jak NASA, podając suche fakty pokazuje, że to ściema.

  Lecz jestem gorącym zwolennikiem jak najszybszej restytucji całej naszej przyrody.

  Przypomnę, że Tusk i Komorowski chcieli sprywatyzować Lasy Polskie, by oddać żydom, jak obiecali w Ameryce, 68 mld USD. Tymczasem, ponieważ nie ma przyzwoitych polskich oszacowań, znalazłem niemieckie, które oceniają całościowo (nie tylko pozyskane drewno) nasze lasy na grubo ponad bilion Euro. Czy to nie skarb?

  Serdeczności
 • @Janusz Kamiński 11:22:09
  [2.) Młody narybek lewacki opluł mnie i długo wrzeszczał hejtami. Ci młodzi dziś są gorsi niż komsomolce.] To smutna prawda niestety.
 • @kula Lis 68 10:29:52
  Teraz z takich tańszych piw to mi podpasował Namysłów, a z porterów to Browar Witnica (ale rzadko po to sięgam).
 • @kula Lis 68 11:38:47
  Bo im na to pozwolono. Gdy byli słabi to parady gejowskie były grzeczne zabawowe. A większość polityków zapewniała wszystkich dookoła o swojej tolerancji. I dyslurs publiczny, przesuwał się w lewo.
  Skandalem było zaproszenie przez prezydenta Kaczyńskiego dwóch pedryli, bo ponoć urażono ich w jakiś filmiku. I Misiek Kamiński taki pomysł naraił, aby ich zaprosić do prezydenta.
 • @Wican 13:06:24
  Ostatnio kupuję Namysłów, lecz w butelce, jest dobry.
 • Ja mam takie pytanie.
  Teraz trwa propaganda samochodów tz. hybrydowych. W zasadzie chodzi o auta zasilane prądem. Upraszczając, prąd kupuje się z elektrowni. A na co "chodzą" polskie elektrownie? Na Węgiel. I chciałbym się dowiedzieć, czy zaslanie samochodów węglem (pośrednio, ale faktycznie), jest mniej szkodliwe od aut zasilanych benzyną bezołowiową?
  A w ogóle to klimat jest kwestią cykliczną i człowiek niewiele tu może faktycznie zrobić. Kiedyś Bałtyk zamarzła, a na Grenlandii było ciepło.
 • @Wican 14:37:02
  Samochód hybrydowy – samochód z napędem hybrydowym, najczęściej wyposażony w silnik spalinowy i jeden lub kilka elektrycznych. Obecność napędu elektrycznego ma na celu albo zmniejszenie zużycia paliwa albo zwiększenie mocy samochodu.
 • @Wican 14:37:02
  Nowoczesne samochody hybrydowe wykorzystują technologie zwiększające wydajność energetyczną, takie jak ładowanie baterii poprzez odzyskiwanie energii z hamowania, zamiast marnować ją na bezproduktywną energię cieplną wytwarzaną przez tarcie hamulców. W niektórych rozwiązaniach silnik spalinowy jest wykorzystywany do wytwarzania energii elektrycznej zasilającej silnik elektryczny. W wielu samochodach hybrydowych emisja spalin jest zmniejszana także przez wyłączanie silnika spalinowego na postoju i włączanie go, gdy jest potrzebny. Dodatkowo współpraca z silnikiem elektrycznym umożliwia utrzymywanie silnika spalinowego w stanie optymalnej wydajności. Jeśli silnik spalinowy pracuje na niskich obrotach, jego wydajność jest również bardzo niska, gdyż najwięcej energii potrzebuje na pokonanie własnych oporów. W napędzie hybrydowym można wykorzystać tę rezerwę – zwiększyć obroty silnika spalinowego do poziomu optymalnego na potrzeby ładowania baterii.
 • @Wican 14:37:02
  Pamiętasz niewątpliwie CD I DVD. Pewnie też kasety VHS .

  Otóż samochód hybrydowy to taki sam twór przejściowy, by wyzbyć się stanów magazynowych tradycyjnych samochodów spalinowych.

  Dodany silniczek spalinowy gówno poprawia. Ściema.

  Zapomnijcie o hybrydzie. Wyciąganie pieniędzy na śmierdzące zwłoki.
 • Autor
  Gdyby ktoś jeszcze wątpił w globalne ocieplenie niech spojrzy na dzisiejszą temperaturę w Szczecinie wg prognozy Gazety Wyborczej vel Koszernej

  https://pbs.twimg.com/media/D-kX8rPWwAIEMwx.jpg
 • Minister Kowalczyk powinien to także przeczytać. Kowalczyk do wymiany - Szyszko wróć !
  Rozumiem protest 13-letniej Ingi - mówi portalowi Niezalezna.pl minister środowiska H. Kowalczyk https://niezalezna.pl/278863-rozumiem-protest-13-letniej-ingi-mowi-portalowi-niezaleznapl-minister-srodowiska-h-kowalczyk

  Kowalczyk na emeryturę, bo bredzi, i dawać z powrotem Jana Szyszko! Panie Ministrze Środowiska. Najpewniejszym sposobem zmniejszenia emisji CO2 jest zmniejszenie powierzchni oceanów(75%) i ograniczenie działalności wulkanów(ok.25%). Chodzi o to, że człowiek nie ma wpływu na klimat. Niech pan o to walczy. 250 mln lat temu na terenie obecnej Polski było wielkie morze. W środku Polski, między Kutnem a Koninem w Kłodawie , na głębokości 600 m leżą tego dowody czyli wielkie pokłady soli. Skąd wzięło się kilkaset metrów warstw nad tą solą, która wtedy odparowała z morza? 600 m za 250 mln lat. Czy ta 13-to latka i ten minister wiedzą o tym, że klimat, lądy wciąż się zmieniają na naszej planecie? Czy oni nie wiedzą, że jest coś takiego jak Geologia, która o tym informuje? Normalnie, globalne ocipienie nastąpiło od ministra po gówniarstwo szkolne? A temu biednemu dziecku niech ktoś zasponsoruje wakacje. 13-to letnie dziewczątko niech weźmie swoje PIŃCET + i jedzie na Mazury albo w góry zamiast nieekologicznie wdychać w dużym mieście wyziewy spalin samochodowych. Nie stać naszego kraju na jakiś wyjazd dla tej dziewczynki? Nareszcie ktoś zrozumiał, że nastolatka potrafi się dobrze wypromować. Jej protest ma takie samo znaczenie dla środowiska jak zeszłoroczny śnieg. Skasować wreszcie państwowe dopłaty do fundacji ekologicznych! Jak wjedzie się do Niemiec w Jędrzychowicach to widać już 4 kombinaty spalające węgiel brunatny zamieniając ciepło z tegoż węgla w energię elektryczną ! Jadąc dalej w kierunku Drezno - Lipsk ujawniają się następne. Jadąc natomiast autostradą z Drezna na Berlin mamy takie widoki przez cały czas po obu stronach drogi. Dalej droga Budziszyn - Hoyerswerda- Cottbus wije się pomiędzy wyrobiskami kopalń węgla brunatnego, który spalany jest w pobliskich elektrowniach. Tam dopiero dba się o ekologię. Cudowny widok, i jak na ironię, żadnego eko-capa tam nie uświadczysz. Owszem były i takie ekooszołomy które postulowały rozlewanie ropy naftowej na powierzchni oceanów, co miało ograniczyć parowanie wody i tym samym zmniejszyć zawartość w atmosferze jednego z tzw. gazów cieplarnianych.
 • @Janusz Kamiński Minister J. Szyszko vs H. Kowalczyk - zamienił stryjek siekierkę na kijek.
  Stalin w latach 30-ch uczył propagandy: Wymyśl coś idiotycznego i wprowadź to na całym świecie.. ....i tu mamy przykłady...globalne ocieplenie, CO2 itp. Lewactwo od "ocieplenia klimatu" wykorzystuje dzieci dla własnych celów biznesowych. Zakładając, że biznesem można nazwać drenowanie kieszeni podatników na fanaberie kupionych "ekspertów". Klimat zmienia się cyklicznie. Nie ma żadnego ocieplenia z winy człowieka. Zaćmienia słońca też nie są winą człowieka...Kiedy w końcu Kaczyński wykopie tego Kowalczyka, który (POdobnie jak PSL) zawsze jest ministrem i obojętnie kto by nie rządził? Krzywonosy Kowalczyk zawsze na wierzchu. Musi mieć niezłe POparcie. Pytanie tylko czyje? Widocznie jak nie masz "Krzywego Nosa" w R.P... kariery ...dlatego nie zrobisz?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031