Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
59 postów 1427 komentarzy

ZŁO DOBREM ZWYCIĘŻAJ

Janusz Kamiński - Rozważania o kondycji człowieka w kwantowym świecie plus gwałtowne reakcje na głupotę. Lecz postaram się być delikatny dla wszystkich.

Ban jest także w słowie BANdyta

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ogarnięty zwierzęcą nienawiścią i amokiem podrzędny bloger Ruszkiewicz dostał od pana Opary żelazne szczęki 3D do kąsania.

Poważnie zastanawiam się czy popularne w internecie słowo ban pochodzi od słowa ban-ialuki. W ciągu miesięcznego, czy coś koło tego, pobycie powrotnym na portalu NEon24, gdzie dostałem dostojnie i z pokorą właściwą mistrzom, zaproszenie przez Redaktor Słupianek wielu imion, gdzie najpopularniejsze to Astra i Petra ("Astra moja gwiazdeczko" -cyt. J.Ruszkiewicz (Jurny Jarek?)) i gdzie przebywam w celu pewnego eksperymentu związanego z LGBT, zostałem trzykrotnie zbanowany. Wzmiankowany bloger Ruszkiewicz, tak zwana figura na NE, bo jak wspomniałem dostał żelazne szczęki po usunięciu własnych siekaczy (kłów nigdy nie miał) wpada mniej więcej raz na tydzień w szał i mnie banuje pod byle pretekstem. Jako dobry fachowiec w dziedzinie ##!!@#%&,nigdy sam nie wykonuje roboty tylko zleca brudną robotę swoim zdyscyplinowanym podwładnym (jeśli to dziwne towarzystwo jeszcze można nazwać tylko podwładnymi). Ostatnio padło na pana Zawiszę Niebieskiego (?co to za symbol?), zbanował, a teraz się wije i mętnie tłumaczy, cóż na Boga on zrobił. Ten niewątpliwy erudyta i człowiek z wyższych sfer ma duży problem, bo honor każe mu się zatruć polonem, lecz strach przed mściwym Ruszkiewiczem, bo działa on do czwartego pokolenia, nie pozwala się zamienić w świecącą latarkę. Tak więc przyznano mi rolę w cyrku. jeszcze dokładnie nie wiem jaką,ale się dowiem. Tymczasem poznałem zespół clownów i tresera pcheł na rowerach. Pozdrawiam moi mili i do następnego bana. Ps. Jak będziecie przerywać mi ważne dyskusje z najmądrzejszym człowiekiem w tych okolicach, z panem Krzysiem Wojasem, to gorzko tego pożałujecie.

KOMENTARZE

 • Autor
  "Ps. Jak będziecie przerywać mi ważne dyskusje z najmądrzejszym człowiekiem w tych okolicach, z panem Krzysiem Wojasem, to gorzko tego pożałujecie."

  Więc drogą dedukcji można wysnuć tylko jeden wniosek;

  - w Waszej okolicy jesteście we dwójkę JEDYNYMI MIESZKAŃCAMI

  I tak z ciekawości zapytam:
  - czym autor straszy?

  (może wklejeniem @Wojtasa fotek z jego dzisiejszego taplania się za stodołą z gnojowisku?
  Jak tak to ja pitolę - wymiękam)
  Pozdrawiam
 • @Hades 20:18:13
  Wyciąga pan bezpodstawne wnioski, wykluczając siebie z grona ludzi mądrych. tak się nie robi. A droga dedukcji często przegrywa z drogą indukcji. Proszę uważać.

  Czym autor straszy? Metoda zastraszania polega na tym, że się po prostu straszy, nie ujawniając tajnej broni. Reagan tak rozwalił Imperium Zła. Czyli to działać.

  Aha... i proszę nie wymiękać, bo stan galaretowaty jest bardzo niestabilny. Z kolei budyniowaty, wiadomo czym się może skończyć.
 • Można mieć do JR
  różne zarzuty, ale te, to dla mnie stek bredni.
  Zwiń żagle amigo.
 • Pana
  Męczeństwo w tej kwestii jest godne męczeństwa Jerzego Owsiaka po zabójstwie prez. Adamowicza.
 • @Casey 22:03:05
  Nie znam pana, więc zwrot =amigo= do mnie przypomina mi czyścibuta w Hondurasie,który w ten sposób żegna klienta po wykonaniu pucowania mokasynów.

  Przebywacie zbyt długo w skażonym środowisku, by móc obserwować i myśleć prawidłowo. Osobiście przeżyłem to w czasach bolszewickiej okupacji, gdy już nie było żadnej nadziei.

  Tylko wtedy Polak nie miał wyjścia. A wy macie, bo syndrom sztokholmski na który cierpicie jest uleczalny i można przywrócić rozum.
 • @zbig71 23:16:54
  Pan to odebrał jako użalanie się i chęć zostania męczennikiem?
  Doprawdy dziwne skojarzenia. Powiedziałbym nawet - aberracyjne.

  Lecz oczywiście rozumiem, że te słowa to ironia i kpina. Czyli wyśmiać to czego się nie rozumie i nie jest się w stanie pojąć.
  I wszystko co zaburza pański ogląd świata i zabetonowane poglądy pana przeraża.
  Nie dziwię się. Wszyscy tak mają, gdy koniec jest bliski.
 • Tu nie miejsce na osobiste pojedynki.
  Tu dyskutujemy o Polsce o świecie...
 • Autor
  Mimo mojej szlachetnej i bezinteresownej życzliwości, Twój post wydaje mi się żałośnie nijaki . Notki Pana JR są z zasady krótkie , wstrzemięźliwe ale jakże zrozumiale i smakowite. To co tutaj zaprezentowałeś, przypomina żale starej panny przed lustrem. Troszkę więcej mobilizacji intelektualnej, jeśli chcesz być równoprawnym dyskutantem z JR. Nie sądzę by to sie udało , ale próbować trzeba...
 • @ZBYSZEK49 09:11:47
  Kolejny leśny dziadek, któremu się wydaje, że cała mądrość świata zawarta została w Słowniku Wyrazów Obcych i że forma może istnieć bez treści???
 • @Mariusz G. 09:33:17
  Faktycznie leśny dziadek.Moja fascynacja i miłość do lasu jest moim natchnieniem. Dlatego z taką żarliwością broniłem Lasy Polskie jak szubrawcy z poprzedniego rozdania chcieli naszą narodową własność sprzedać by spłacić obiecane żydom długi.

  A cała mądrość świata, ba...Wszechświata mieści się we wspólnej transcendentalnej świadomości dostępnej dla wszystkich.
  Niestety,wielu swoimi umysłami, gdy ego przeważa nad prawdziwym rozumem, nie korzysta z tej mądrości należycie.

  A co do treści to jest tak, że właśnie prosty umysł łatwo formę zauważa, lecz niestety nie widzi treści.
 • Szanowny panie Kamińsk
  Wczoraj zarzucił mi Pan iż zbanowałem Pana dożywotnio nazywając mnie kłamcą. Gdy Panu udowodniłem, że po pierwsze nie sprawdził Pan iż dostał Pan urlop 3 dniowy i że już w momencie pisania zarzutów miał Pan pełny dostęp do swego konta.
  Podałem Panu, że w okresie od początku maja do dziś trzykrotnie wskazało Panu niewłaściwe zachowanie trzech różnych adminów i żadnym nie byłem ja, to powinno dać coś do myślenia. Pan jednak uznał to za nagonkę na pana. Zamiast jak człowiek honoru, jak mężczyzna powiedzieć mi przepraszam dalej Pan mataczy, podważa moje słowa. Może i Pan jest lepszy od całego bagienka tzw. "spadów z Neon", czyli tych którzy stąd wylecieli z hukiem, za wyjątkowo trollowy język i kulturę, wypowiedzi albo uznali iż wymagany tu poziom konwersacji jest dla nich za wysoki, ale nadal jest Pan lepszy, jak na tego bagienka możliwości. Bo kogo tam znaleźliśmy. Są takie osobniki jak Mind Service, jak Jozio z L. jak pani AS, co twierdzi iż skasowała swe konto i poszła z Neon, choć prawie codziennie się tu loguje oceniając teksty, bo w jakim innym celu miałaby się logować, gdy nie komentuje, nie pisze?

  Każdy portal powinien dbać o swój poziom a urlop na przemyślenie sprawy jest jak najbardziej dla obu stron korzystny. Portale blogerskie w dobie gdy wszystkie główne media zależne są albo od PiS, albo PO, albo własnością zagraniczną, albo polskojęzyczne zakonne o portale jedyne miejsce swobodnej wymiany myśli między Polakami, jakim jest Neon musimy dbać. Dlatego właśnie taką metodę wychowawczą przyjęliśmy. Nie możemy pozwolić, by pod tekstami był stosowany język rynsztokowy, gdyż wtedy nikt szanujący się pisać tu nie będzie. A tak, mamy tu różnych dobrych autorów o szerokiej gamie poglądów.

  Jeśli chce Pan w tym gronie pisać, w tym gronie komentować to musi Pan to zaakceptować.
 • @ZBYSZEK49 09:11:47
  Zgadzam się, że notatki JR mogą być dla pana smakowite. Przypomnę jakie smaczne kąski pisał niesławny cynik Jerzy Urban.
  No cóż...jedni lubią banany, a inni wolą malutkie poziomki.

  Bolszewiccy aparatczycy i ich następcy, zawodowi propagandziści, czy agenci wpływu urabiają sobie czytelnika, dając mu prostą,lekko strawną formę, taką, że nie zmusza do refleksji. Bo po co?

  Czyli to, co pan lubi, mdła papka serwowana przez Ruszkiewicza (choć jestem przekonany, że on to tylko firmuje, a teksty piszą propagandowi specjaliści) zaspakaja pański głód, jest pan syty, tylko że ważne organy każdego człowieka - żołądek, wątroba, trzustka, czy jelita, nie muszą się wysilać. To samo jest z pańskim mózgiem po pokarmie od JR.

  Niech się pan nie da rozleniwić,bo tak jak chcą, zrobią z pana raba i będzie pan tańczył, jak panu na fujarce zagrają.
 • @Oscar 07:14:25
  A z czego biedny Oskarze Polska i świat się składają?
  Czyż nie z ludzi? Dobrych i złych.

  Na szczęście bolszewickie pierdoły naturalnie wymierają, a zabawne jest to, ze strachu na koniec poproszą o księdza i ostanie namaszczenie.
 • @Janusz Kamiński 07:04:55
  Pan żartuje? To ile Pan ma lat? I w jakim regionie pan żył? Bo bolszewia zostala wykończona w latach 30-stych.
 • @Janusz Kamiński 10:07:24
  "Moja fascynacja i miłość do lasu jest moim natchnieniem. Dlatego z taką żarliwością broniłem Lasy Polskie"

  "Lasy Polskie" są de fakto przejęte przez korporację leśników, którzy kochają lasy jak lis kocha kury.
 • @Janusz Kamiński 10:07:24
  "Dlatego z taką żarliwością broniłem Lasy Polskie jak szubrawcy z poprzedniego rozdania chcieli naszą narodową własność sprzedać by spłacić obiecane żydom długi"

  Trochę dziwnie brzmi te zdanie:

  "broniłem Lasy Polskie jak szubrawcy z poprzedniego rozdania chcieli"

  No dobra ale przecież to szubrawcy Z TEGO ROZDANIA ile tylko mogli wyrżnęli w pień i sprzedali a teraz dogadują się na "spotkaniach których nie ma" odnośnie spłaty roszczeń bezspadkowych i nawet już oficjalnie zdementowali ustawę tzw. ANTY 447 która miała powstać

  Więc dlaczego Autor pisze: tylko w trybie przeszłym:
  - broniłEM
  - z poprzedniego
 • @ RUSZKIEWICZ
  No dobra ale ja nie rozumiem o co tutaj chodzi

  Bo z jednej strony OK Autor pisze że kilkukrotnie został na NEONIE zbanowany i jak zrozumiałem nie wie dokładnie za co i stąd ten wpis - TAK?

  No i to ma sens - bo ja w swoim przypadku też bym chciałbym wiedzieć
  Czym innym jest to jaki miałbym do tego stosunek a czym innym sama wiedza

  Wyżej wspomniałem o "jednej stronie", więc teraz napiszę o drugiej która jest powiązana z tym co napisałem na początku: czyli dlaczego nie rozumiem o co tutaj chodzi

  Autor napisał ten tekst wczoraj o godzinie 19.30 i za "kilka chwil" minie od tego DOBA
  Jest to ewidentna aluzja do Pana Ruszkiewicza więc nie wiem dlaczego się do tego nie odnosi - wszak w innych tematach się udziela

  Jesteście chłopy to nie możecie sobie wywalić kawy na ławę - nawet otwarcie ??? A będąc na jednym portalu udajecie że się nie widzicie ???
  Weźcie chłopy albo się spotkajcie, albo najpierw porządnie schlajcie i naklikajcie co komu na wątrobie leży

  Panie Ruszkiewicz może odpowiedz w jakikolwiek sposób - nie tak jak wczoraj CHY'sky do Zawiszy ale może choć spróbujcie nawet jeśli się nie dogadać to wygadać co komu nie pasuje

  W szkole byłoby tak:

  RUSZKIEWICZ .... DO TABLICY !!!
 • @Zawisza Niebieski 10:11:54
  Jak zwykle kłamca i manipulator. To już zapewne stalinowski imperatyw kategoryczny.
  Zawiszy chce się kupę,lecz zawsze mówi, że idzie siku. Albo, że nigdy nie pije (owszem... mało)

  Gdzie ja ci zakłamana sieroto napisałęm DOŻYWOTNIO ZBANOWANY ???

  Pokaż to a dam ci Mercedesa ... no klasy A.

  A takich niuansów, że słowo bezterminowi oznacza ściśle -bez podania terminu, kompletnie nie rozumiesz.
  A liczby urojone znasz? Powinieneś, bo poruszasz się cały czas w zakłamanym swoim urojonym świecie, gdzie Zawisze rodzą się w kapuście (A kapusta, głowa pusta...)

  Ps. W zeszłą środę,kiedy zostałem zbanowany, TO PAN BYŁ DYŻURNYM ADMINEM.
  Tego panie nie da się wymazać i zabełtać kłamstwami.
 • @Wican 13:01:55
  Naprawdę?

  No to kim pan jest? Niech się pan sam okresli.
 • @Pedant 13:13:00
  Niech szanowny sobie zajrzy do ustawy z II RP o wyłączeniu polskich lasów spod jurysdykcji władz i z budżetu państwa.

  Zapewniam, że warto się uczyć.

  Aha - i spokojnie możesz pan sobie grzybki zbierać, a nawet worek chrustu.
  W takiej Francji miałby pan już pięć postrzałów, w tym dwa śmiertelne.
 • @Hades 14:00:47
  No dobrze kolego gramatyku - czekam na pańską wersję doskonałą.
 • @Hades 14:17:08
  Panie Hades

  Ruszkiewicz już 5 lat temu straszył mnie pobiciem,jak odważyłem się wspomnieć pewne elementy kryminalnej przeszłości.

  Od tego czasu zwalcza mnie w internecie, jak burak kreta w ogrodzie.
 • @Janusz Kamiński 16:26:16
  "No dobrze kolego gramatyku - czekam na pańską wersję doskonałą"

  Jeśli to miało być do mnie, to o co Panu chodzi?
 • @Janusz Kamiński 16:29:41
  "Ruszkiewicz już 5 lat temu straszył mnie pobiciem,jak odważyłem się wspomnieć pewne elementy kryminalnej przeszłości"

  Kryminalna przeszłość to pojęcie względne
  Staram się często ludziom powtarzać:

  - skazany = wcale nie oznacza że był czemukolwiek winien (akurat ostatnio są tego niezłe przykłady gdzie ludzie siedzą po niespełna 20 lat ZA NIC)
  - niekarany = to wcale nie oznacza że nigdy nie popełnił przestępstwa

  Ale co to ma do wyklikania sobie przez internet?
  Rozumiem że nie chcecie się spotkać (co było bardziej żartem) ale napisać kilka zdań można
  Wojtas mnie lubi - ja jego, nie ale od czasu do czasu składamy sobie jakieś "pozdrowienia"
  Co innego jest z tym londyńskim obszczymurem i łachudrą co o mnie pisze na blogu w którym nie mogę fajansiarzowi nawet odpowiedzieć - to dopiero zapchlony bohater

  To tym bardziej jest dziwne że nie zauważyłem aby JR chorował na język i dlatego zdziwiło mnie dlaczego minęła prawie doba od tego co Pan napisał a odzewu ani widu ani słychu, a o jakieś cuda niewida Pan nie pytał
  odpowiedzi = ZERO
  A to i dziwne i głupkowato wygląda - jakbyście byli na jednym portalu ale udawali że się nie widzicie

  JA wiem że jestem jedną z ostatnich osób nadających się na mediatora ale zapytać zawsze mogłem i to zrobiłem
  Pzdr
 • @Hades 18:24:26
  Widzi pan... co do mediacji... możne miał pan na myśli sekundanta?

  Pomidor, wrrróć, Ruszkiewicz jest w autentycznej desperacji i żeby się nie złamać, w poszukiwania podparcia, czyli protezy w tym wypadku, sam napisał takie mini referendum, czy kamiński jest podłą świnią, czy wszyscy go nie lubimy i jak ewentualnie dobrać się do niego.

  To jest bardzo ciekawe, bo ja mam dość dobrych miejsc do pisania, legitymację dziennikarską i wcale tu nie muszę być. Ubłagała mnie nad-redaktor Słupianek, bym to coś popisał. A Super-szef Opara nawet obiecał, że w końcu naprawią edytor tekstu (niestety - nic).
  Może oni właśnie chcieli Ruszczykowi dokuczyć? Całkiem możliwe.

  Ja w gry się nie bawię i jak JR trzykrotnie mnie zbluzgał i straszył, to go zbanowałem imam spokój.

  Jestem optymistą, więc w końcu go wychowamy.
 • @Janusz Kamiński 19:01:23
  "Widzi pan... co do mediacji... możne miał pan na myśli sekundanta?"

  Nie... Bo jeszcze w ramach pogodzenia zlałbym sam Was dwóch jednocześnie - wszak nic tak nie scala jak wspólny kredyt ORAZ WRÓG :)) :))

  A tak na poważnie to:

  "to go zbanowałem"

  Jeśli Pan go zbanował to jak che Pan uzyskać od niego odpowiedź na bądź co bądź postawione mu w notce zarzuty o jego nadzór nad banowaniem Pana?
  Wydaje się Pan być w miarę rozgarniętym a nie zauważył Pan że jest to "z lekka" irracjonalne?

  Więc teraz rozumiem dlaczego tutaj nie odpisał - bo niby jak?
  I jak sądzę w pewnym sensie jego notka to odniesienie się do tej sytuacji

  Powiem więc za przeproszeniem jak po męsku przy piwie:

  W TAKI SPOSÓB TO NI HUJA NIGDY SIĘ NIE DOGADACIE

  Zdejmij mu pan tego BANA (które ja uważam za generalnie głupie i osobiście użyłbym tylko przy częstym recydywistycznym trollingu) i piszcie do siebie wprost a nie przez dwa oddzielne tematy - czy tak nie jest prościej i przejrzyściej?

  A jak komuś coś nie podejdzie to wystarczy poprosić o nie udzielanie się - bądź mocno ograniczone i po całej zabawie
  Toć z Was stare chłopy a nie dzieciaki w piaskownicy
  (czy bezpańskie PSY :)) )

  Ja niewiedząć o tym BANIE w jego temacie poprosiłem aby się tutaj odezwał - ale ciężko będzie mu głową stłuc stalowe drzwi :))
  Pozdrawiam

  Zaś co do tego "gramatyka" to jeśli to było do mnie i rażą Pana moje byki a głównie literówki to cóż nie są zamierzone bo po prostu bardzo szybko piszę a dodatkowo jestem przy tym w pisowni lekkim dyslektykiem - to co zostaje w komentarzach to i tak wersje na szybko poprawiane a nie zawsze szybciorem wszystko wyłapię - poza tym to nie dyktando z Polskiego na ocenę tylko wymiana zdań/poglądów :))
 • @Hades 19:43:26
  Nie, napisałem gramatyk, bo liczyłem na podanie zgrabnej wersji zdania. ja piszę z głowy i nie cyzeluję swoich komentarzy.

  Co do bany Ruszkiewicza -nie ma dużo tu moich tekstów jako janusz kamińs
  ki, lecz jest kilkaset jako jazgdyni.

  Gdy powróciłem to praktycznie każdy komentarz JR był obelgą, albo groźbą. Dodatkowo kiedyś fałszywymi hejtami atakował blogerską świętość -moja rodzinę, w tym śp. ojca.
  Wie pan jak w takiej sytuacji się dogadać?

  ps. Żeby nie było -ja odpłacałem pięknym za nadobne.
 • @Hades 19:43:26
  Czy po takim komentarzu skierowanym zresztą do ciebie nadal uważasz, że powinienem odpuścić?

  @Hades 21:22:13
  Już bardziej ugodowego ode mnie tu nie znajdziesz :)

  A z tym dupkiem to mogę się co najwyżej spotkać w sądzie. Wyjątkowa menda, która rzuca ciężkimi oskarżeniami bez pokrycia. Ja bym mu nawet nogi nie podał.
  A jak podskoczy to banik) Zawsze zdrowotny na parę dni. Wiesz, że ten pajac chwalił się, że ma "żelazny list od samego Opary". Ja mu dam żelazny list...
  nadużycie link skomentuj
  Jarek Ruszkiewicz SL 10.06.2019 22:08:37

  ***

  Gada o tym sądzie od lat i chociaż ma moje prawdziwe nazwisko i resztę danych, to tylko pohukuje. Klasyczny pieniacz.
  Tylko, ze ja mam argumenty i każdy zainteresowany zna dobrze "chlubną" przeszłość Ruszkiewicza. A gdybym ja mu proces wytoczył, to by słono beknął. I co by ten bankrut począł? A ja nawet żurów nie niszczę (tych upierdliwych bardzo).
 • @Janusz Kamiński 23:26:57
  No to chyba rzeczywiście się nie dogadacie
  Ale powiem Panu że mam inne podejście i do banów i do ciągania się po Sądach
  O banach już pisałem - w zasadzie to chyba powinny być może i tylko w gestii moderatorów na wniosek autora bloga a nie samych autorów blogów?
  Może tak byłoby przejrzyściej?
  One doprowadzają do głupich sytuacji że dwie osoby muszą się kontaktować poprzez dwie oddzielne notki - to głupie

  Prosty przykład to Pana "kolega" Troglodyta @Wojtas:
  Obesr...ł mnie na swoim blogu wiedząc że nawet nie mogę burakowi w nim odpowiedzieć bo wcześniej mnie "prewencyjnie" zbanował
  Pomijam już sam tematu notki bo kto jak kto ale wręcz etatowy portalowy CHAM piszący jojczącą notkę o ratowaniu portalu przed chamami to istny KABARET
  I tak to wychodzi

  Odnośnie Sadów to sorry ale wychowywałem się w czasach gdy praktycznie nikt po Sądach się nie ciągał - przynajmniej ze zgłoszenia nie mundurowych
  Wszystko było "wyjaśniane" na podwórku - po czym bardzo często końcówkę ustalało się przy wspólnym browcu
  Więc dla mnie ciąganie się po Sądach jest po prostu i głupie i niezrozumiałe - o stracie czasu już nawet nie wspominając

  Można pogadać, można pobluzgać, można i "po staremu podwórkowemu" ale biegać po Sądach to mi by się nie chciało (no chyba że nie byłaby to moja inicjatywa bo wtedy nie miałbym wyboru)
  Pzdr
 • @Hades 13:23:09
  Ja też nienawidzę sądów, a polskich sądów szczególnie. Jeszcze nigdy nikomu nie założyłem sprawy, a moja obecność tam była wyłacznie w czasach gnębienia Solidarności.

  Lecz sam pan widzi - ja się spotykam od tego osobnika z wprost zwierzęcą nienawiścią.
  A bajkę o skorpionie i żabie, która miała go przeprawić przez rzekę pewnie pan zna.
 • @Janusz Kamiński 17:22:48
  Bajka do mnie zbytnio nie przemawia
  - równie dobrze żaba niedługo po odpłynięciu mogła zanurkować i zakończenie przeprawy miałby zupełnie odwroty finał
  - skorpion gdyby był ciut bardziej racjonalny powinien poczekać aż będą bliżej drugiego brzegu

  Wersji zakończeń przeprawy może być kilka
  W Legendzie o niej zadecydował autor i to tylko legenda/bajka

  W tutejszym przypadku decyduje kto inny i są to nawet i dwie strony , i zakładam w ciemno że dużo bardziej inteligentne od żaby i skorpiona razem wziętych

  Ja "bywam" "lekko" powiedzmy impulsywny oraz "lekko" nieokrzesany gdy mi ktoś na odcisk nadepnie (bądź go po prostu nie lubię), ale nawet ja czasami z czasem odpuszczam

  Odblokuj Pan Panie Januszu portalowego szeryfa poklikajcie sobie co komu leży - może i powyżywajcie, powyzywajcie... i może przejdzie a nawet będzie pretekst do spojrzenia na to przez np. denko butelki (bądź kilku) - a temat i tak wyląduje gdzieś na dnie kib.... kosza

  No chyba że chodzi o to jeden drugiemu zawinął babę - wtedy temat KAMIEŃ - nie do ugryzienia :))
 • @Hades 19:12:14
  Szanowny Panie Piekielny [Hades]

  Przenigdy nie odpuszczę obrazy mojej rodziny, w tym nieżywych przodków.
  W II RP, choć było to zabronione, skończyłoby się to strzelaniem, tylko... nie mam złudzeń -gość nie ma zdolności honorowej.
  Więc pozostałoby tylko obicie nahajką. I to nie przeze mnie osobiście.
  Chłopcy z Formozy już się zbierali by jechać, lecz ich powstrzymałem, bo to skończyłoby się kalectwem. Oni są bardzo honorowi i takich ludzi bardzo nie lubią, więc ich tępią.

  Co do przypowieści - gdyby autor był, jak Sz. Pan racjonalny i pragmatyczny, to by mu założony morał nie wyszedł.
  To jest opowieść filozoficzna ze swoim sensem.
 • @Janusz Kamiński 19:32:15
  "Chłopcy z Formozy już się zbierali by jechać, lecz ich powstrzymałem, bo to skończyłoby się kalectwem. Oni są bardzo honorowi i takich ludzi bardzo nie lubią, więc ich tępią"

  Hmmm...
  - jestem przyzwyczajony że różne tego typu sprawy na ogół załatwia'ło się osobiście a nie przez "pośredników" (no chyba że byłaby duża odległość i brak chęci oraz czasu, ale...)
  - co do "honoru" ludzi w mundurach to...... może ujmę to tylko w taki sposób: póki co praktycznie tego nie zauważyłem - ale kto wie, może... gdzieś tam....

  Co do wstępu komentarza to zbytnio się do niego nie odniosę bo sprawy nie znam a i nie jest to temat do ciągnięcia za język.
  Może to było w złości, może po "zimnym napoju niegazowanym", może w ramach celowej złośliwości lecz zbyt dosadnie odczytane, wypowiedziane na gorąco (zdarza się - znam to ;)) ), a może w ramach ODPOWIEDZI na inną "szpileczkę" albo coś mocniejszego, czego się już nie pamięta, bądź samemu oceniało "inna miarą"?
  Nie wiem - to Wasza chłopy sprawa
 • @Janusz Kamiński 19:32:15
  "gdyby autor był, jak Sz. Pan racjonalny"

  Ojjj tutaj to kompletne pudło :))
  Miłe ale pudło
  Tutaj jestem bardziej jak skorpion:

  Konsekwencje są praktycznie nie ważne, bo na pierwszym miejscu są MOJE ZASADY
  Często kosztują dużo, bądź bardzo dużo, ale satysfakcji z postępowania według własnych reguł nie da się ocenić :))
  Pzdr
 • @Hades 17:23:11
  Sprężaj się Hades - przyszłość jest piękna.
  Ale nie dla wszystkich.
  Chcesz zostać starym dziadem - pieniaczem,któremu tylko dobrze wychodzi puszczanie wiatrów?
 • @Janusz Kamiński 23:32:58
  "Chcesz zostać starym dziadem - pieniaczem,któremu tylko dobrze wychodzi puszczanie wiatrów?"

  Widzę jak taka przyszłość wygląda po jednym tutejszym blogerze co lubi karmić łabędzie i wcale mnie ona nie kręci.
 • @Janusz Kamiński 23:32:58
  "Sprężaj się Hades - przyszłość jest piękna.
  Ale nie dla wszystkich.:

  Mi się nigdzie nie spieszy - już to przerabiałem i efektu na plus nie zauważyłem
  "trzeba pracować by żyć - a nie żyć by pracować"

  Nigdy nie jest piękna dla wszystkich bo zawsze ktoś na kogoś mniej czy więcej ale będzie musiał zapier....ć

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031