Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
59 postów 1427 komentarzy

ZŁO DOBREM ZWYCIĘŻAJ

Janusz Kamiński - Rozważania o kondycji człowieka w kwantowym świecie plus gwałtowne reakcje na głupotę. Lecz postaram się być delikatny dla wszystkich.

Trump zamordował Konfederację

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dlatego też,praktycznie od roku robiono wszystko z wielu stron, by jak tylko się da, zepsuć stosunki Polski z Ameryką. Wielkie siły działały zarówno w Waszyngtonie, jak i w Polsce.

Oczywiście dla jasności precyzuję to w pierwszych słowach: - nie Donald Trump tylko Fort Trump. Zresztą Amerykanom ta nazwa za bardzo się nie podoba, więc zapewne, aż się czegoś dobrego nie wymyśli (może na przykład Donald Duck, co było by symbolicznym połączeniem Trumpa i Kaczyńskiego), będzie jakieś USPL-19XXI.

 

Szanowni koledzy ekscytanci, co kochają każdy włos dzielić na cztery, z zapartym tchem czytają, słuchają kolejnych teorii spiskowych, ba, sami je tworzą, są tak zajęci kolejnymi grami, że całkowicie tracą pełen obraz i mimo, że często powołują się na podejście holistyczne, nie dokonują żadnej syntezy, przez co ciągle poruszają się w sferze nieco marginalnych problemów, żeby nie powiedzieć – prowincjonalnych.

Tymczasem zwracałem uwagę i to wielokrotnie, że na końcu (a może na początku) jest geopolityka i działania geostrategiczne.

 

Jestem wielki naiwniak, bo po dubeltowych wygranych w 2015 spodziewałem się spokoju i harmonii po naszej prawej stronie Polski. Tyle się przecież razem nawalczyliśmy by wygrać. Tacy byliśmy dumni i szczęśliwi... Myślałem sobie – teraz tylko harmonijnie budować i naprawiać. Polepszać co się da. Bo dobro jest jedno i dokładnie określone. Co tu dużo deliberować? Tak, tak... głupie marzenia... Może gdzieś na świecie byłoby to realne. Ale nie w Polsce.

 

Wielu bojowych kolegów, prawdziwych wojowników, gdzie niektórzy z nich w czarnych latach komuny płacili za to prześladowaniami i aresztowaniami, dobrych ludzi, nie potrafiło się po piętnastym przestawić z trybu wojny, walki, na tryb pokojowy. Niemalże natychmiast zaczeli szukać, a potem zwalczać nowego wroga. Opozycja, która natychmiast ogłosiła się totalną, uznana została za cel niegodny wojownika. To łachudry i kompletne nieudaczniki. Musiał być ktoś godniejszy, potężniejszy. A ponieważ walka z władzą została już na polu walki przećwiczona, to naturalnym było podjęcie wojny z nową władzą, z Prawem i Sprawiedliwością, Jarosławem Kaczyńskim i po kolei z jego ludźmi.

 

Od momentu zdobycia władzy i początku dobrej zmiany Polska stała się areną jeszcze bardziej zdecydowanego działania służb specjalnych wielu mocarstw (i nie tylko), niechętnych dokonywana przeobrażeń, które zostały zadeklarowane. Właściwie chodziło tylko o jedno – Polska nie może stać sie silna i suwerenna.

Nowością w tych działaniach stało się położenie głównego nacisku na kształtowanie opinii publicznej i postaw obywateli. Do pracy ruszyło parę tysięcy tak zwanych agentów wpływu. Sporą część tych oddziałów stanowili zwykli zdrajcy,ludzie kupieni, ludzie szantażowani, a także ci, którzy ideologicznie byli przeciwni mocnej ojczyźnie. W czasach poprzedniej władzy środowiska prawicowe i patriotyczne zostały dość dokładnie zinfiltrowane, co jest elementarzem działań służb. Wiadomo więc mniej więcej, na kim ewentualnie można polegać, a kogo należy zdecydowanie niszczyć. Nawet, jak za czasów Kiszczaka doszło do paru tajemniczych zgonów i dziwnych, śmiertelnych wypadków.

Służby dokładnie wiedziały, że Polaków jest bardzo trudno pokonać w bezpośredniej walce. Niestety, wiedziały aż za dobrze, że spora część polskiego narodu, głównie ta część,która żywo interesuje się polityką jest bardzo podatna na wpływy. Łatwo przyjmuje logiczne teorie spiskowe, szczególnie gdy są one podbudowane tradycyjnymi resentymentami i skrywaną wrogością.

 

I tu coś, co daje do myślenia. Odwiecznymi wrogami ojczyzny w powszechnym rozumieniu Polaków jest Rosja i Niemcy. Tymczasem na tych kierunkach jest dziwnie cicho. A ostrza naszych patriotów zostały skierowane na drugorzędnych wrogów, od których doznaliśmy też wiele krzywd, lecz w skali zdecydowanie mniejszej niż od tych dwóch dużych. To oczywiście Ukraina i żydzi. Przez pryzmat stosunku władz kraju do tych dwóch nacji, prawi bojowcy rozpoczeli atak na PIS i jego ludzi, a wkrótce też na zwolenników i wyborców.

 

O to właśnie zagranicznym służbom specjalnym i ich agentom wpływu chodziło. Niech Polacy zaczną sami siebie okładać pałami,niech się kłócą,niech wściekają,niech nienawidzą. Może nawet zaczną do siebie strzelać i podkładać bomby?

 

Wydawać by się mogło, że domowa wojna propagandowa osiągnęła apogeum w momencie wyborów do parlamentu europejskiego. A krzyk dziki rozgoryczonej narodowej prawicy poszybował aż do nieba, gdy okazało się, gdy wspierana i lansowana przez nich Konfederacja, czyli towarzystwo panów Michalkiewicza, Brauna, Korwina-Mikke i Liroya, a także dwóch "pryszczatych" – Bosaka i Winnickiego, przerżnęło z kretesem, nie osiągnęło progu wyborczego, choć wieczorny exit poll dawał im upragnione 6%. Przegrali i już. Normalnie i po ludzku. Choć osobiście wcale nie byłbym zdziwiony, gdyby do tej porażki rękę przyłożyły tajne służby amerykańskie, bo kto chce mieć sojusznika, którego politycy jeżdżą po instrukcje do Moskwy, na wypoczynek na ruski Krym i udzielają wywiadów oficjalnemu organowi spadkobierców NKWD i KGB.

Otóż ja jestem święcie przekonany, że te majowe harce, walki i zaczepki, miały bardzo mało wspólnego z wyborami do parlamentu europejskiego.

 

Geopolityka jest zawsze na pierwszym miejscu, gdy rozgrywane są przełomowe plany mające zmienić układ sił na świecie.

 

Już wkrótce, w środę 12 czerwca prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką, zaproszeni oficjalnie do USA, spotka się w Białym Domu z prezydentem Donaldem Trumpem. To druga taka wizyta w ciągu paru miesięcy, a jeszcze możemy się spodziewać rewizyty 1 września na Westerplatte, W komunikacie

Biały Dom, jak zwykle lakonicznie napisał:

 • Prezydent Trump i prezydent Duda będą omawiali rozwijające się strategiczne partnerstwo oraz szereg spraw interesujących obie strony, w tym obronność, bezpieczeństwo, energię oraz kwestie handlowe

Lecz liczni obserwatorzy sceny politycznej nie mają wątpliwości, że głównym tematem będzie stacjonowanie wojsk amerykańskich w Polsce i wspólne budowanie defensywnej tarczy chroniącej Europę od Zatoki Botnickiej po Morze Czarne. A to z kolei zmieni rozkład sił na wschodniej europejskiej flance i złamie rosyjską strefę wpływu, którą wg. nich rozciąga się niemalże po Berlin i Wiedeń.

To nie są jakieś hocki – klocki. Jakiś Tusk na białym koniu, wybory w Koninie, czy biedacy z Konfederacji, co nie odrobili politycznego przedszkola i dali się zwieść starym sępom, którzy, kto wie, może właśnie dostali polecenie rozwalania ruchu narodowego w Polsce.

 

Tak czy inaczej, dla najważniejszych tego świata, wybory do parlamentu Unii Europejskiej były znacznie mniej istotne, niz zbliżające się polsko -amerykańskie rokowania. Bo to jest własnie coś,co jest światową geopolityką takiej samej skali, jak amerykańska flota w Zatoce Perskiej, czy budowanie chińskich baz na Wyspach Paracelskich i Spratly.

 

Dlatego też,praktycznie od roku robiono wszystko z wielu stron, by jak tylko się da, zepsuć stosunki Polski z Ameryką. Wielkie siły działały zarówno w Waszyngtonie, jak i w Polsce. Cel tylko jeden -nie żadna tam konfederacja – nie dopuścić do silnej obecności Amerykanów w Polsce.

Bo jak już to stanie się faktem, to zbudowanie Federacji Trójmorza to będzie bułka z masłem.

A w Moskwie, Berlinie i Paryżu będą płakać i rwać szaty. A Chiny nabiorą odpowiedniego respektu dla Polski i pewnie pogłębią wieloletnią przyjaźń. .

KOMENTARZE

 • To będzie historyczna wizyta
  Planowana na 12 czerwca wizyta prezydenta Dudy w Białym Domu i wydarzenia jej towarzyszące, mają być "przełomowe". Pod uwagę brana jest m.in. współpraca w energetyce jądrowej, wprowadzenie trwałej obecności wojsk i kwestie wizowe.

  https://v.wpimg.pl/NDU1NzMzYSU0UzhJYgFsMHcLbBMkWGJmIBN0WGI1YXJhBTZOf0NhIHtGPhMgHWA0OR55THhKdnVmBXdXYEt5cWwIdkJ1TnhrMUQqG2AOPDE4QWAQPR1sOQ==

  Plan spotkania Donalda Trumpa z Andrzejem Dudą jest nadal rozwojowy, ale już teraz widać, że skala umów i ich zakres będzie bezprecedensowy

  https://opinie.wp.pl/to-bedzie-historyczna-wizyta-energia-jadrowa-wiecej-wojsk-i-wizy-ujawniamy-kulisy-spotkania-duda-trump-6386613797451393a
 • @
  //12 czerwca prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką, zaproszeni oficjalnie do USA, spotka się w Białym Domu z prezydentem Donaldem Trumpem.To druga taka wizyta w ciągu paru miesięcy,//

  Wszyscy będziemy ściskać kciuki w tej intencji żeby podczas tej "drugiej" wizyty pozwolono Dudzie bodaj usiąść bo prowadzić rokowania na stojąco to bardzo męczące .

  https://i.iplsc.com/-/0007MPTXMK0AFCF3-C411.png
 • @ikulalibal 22:30:34
  Sz. Kolega był może w Białym Domu? Może choć zna muzealne znaczenie tego pokoju?
  Duda mógłby usiąść, gdyby sobie drugie krzesełko przyniósł.

  A poza tym Trump to gbur. Kurtuazję mają tam tylko żydzi.
 • @Janusz Kamiński 23:07:53
  // Może choć zna muzealne znaczenie tego pokoju? //

  Czy znam "muzealne znaczenie" jakiegoś pomieszczenia w Białym Domu?
  Pan się opamięta.Pochodzę z miasta pięć razy starszego od państwowości USA więc mówienie o "muzealnym znaczeniu" to lekka przesada.Określenie "turystyczne ciekawostki" będzie wystarczające i na miarę.
 • @Janusz Kamiński 23:07:53
  Podsumowanie we wykonaniu Republiki:
  https://www.youtube.com/watch?v=-R7qqsT6-T8
 • @ikulalibal 23:49:51
  Jasne...

  U nas też wprowadzono prawo, ze wszystko wytworzone przed 1945 jest obiektem historycznym.
  Częściej liczy się znaczenie symboliczne a nie wiek artefaktu, czy budowli.
  Bo wg, takich kryteriów miałby największe powody do dumy facet mieszkający w jaskiniach w Lascaux.
 • @Dariusz Piast Nowak 01:01:21
  Serdecznie dziękuję za przypomnienie Grzegorza Ciechowskiego.
  Dla mnie najwybitniejszego artystę muzyki popularnej po II WŚ.

  Jeszcze dzisiaj nie jest w pełni doceniany, choć jego muza nic nie straciła.
 • @Husky 22:22:02
  Gumiś został wezwany to jedzie. Ale niech nie zapmni klęcznika. Będzie wygodniej temu michnikopodobnemu politykierowi.
 • @Janusz Kamiński 23:07:53
  Trump sobie może być gburem. Ale nie on ustawia mebelki i nie on decyduje. To po prostu pokazuje pozycję Dudy, ktry jest upokarzany, a jeszcze głupkowato się uśmiecha
 • @Oscar 07:19:03
  Oj! Coś się zacięło!
  Proszę przeczytać jeszcze raz. A potem jeszcze raz. A jak trzeba, to również kolejny raz.
  Teraz dobrze? Zrozumieliśmy cokolwiek? I nie będziemy konfabulować i przekręcać słowa autora?

  To możesz Oskarze teraz usiąść.
 • @Wican 06:52:18
  Słuchaj Wican chłopie.

  Zakładam, żejesteśpoważny facet, który już wiele rzeczy załatwiał,lub tylko chciał załatwić, w urzędach, u doktorów,w ważnych sklepach itd.

  I uczciwie proszę - czy Wican nigdy się nie łasił, nigdy się głupio nie uśmiechał, nie dawał czekoladek, nie pozwalał się poniewierać, gdy musiał coś załatwić lub koniecznie kupić? No nie uwierzę, że nie.

  Ale nasz Pą Prezydą to jest Polska! Gówno prawda. Taki sam klient jak ty, czy ja.
 • @Husky 22:22:02
  Poczekaj,poczekaj...

  Strasznie jestem ciekaw, jakie bzdety teraz wyciągną (vide brakujące krzesło), by ośmieszyć/olać/podważyć rezultaty wizyty.
  Bo jak wiadomo -ma być fatalnie. SMSem kazali.
 • @Oscar 07:36:19
  //To jeszcze nie dotyczy Polski ale jednoznacznie pokazuje na plany mafii żydowskiej wobec Polski...//

  Nie należy się tym zbytnio przejmować.Przynajmniej do czasu kiedy ów "FAKt" potwierdzi jakakolwiek inna agencja informacyjna .
  Natomiast informacją że 1.000.000 Ukraińców może w najbliższym czasie strać się o obywatelstwo polskie można zamartwiać się już od zaraz.
  https://kresy.pl/wydarzenia/ukrainski-konsul-ponad-milion-ukraincow-moze-starac-sie-o-polskie-obywatelstwo/
  Bowiem ta liczba w złożeniu z tymi którym PIS już od czterech lat hojnie rozdaje paszporty,może oznaczać że Polacy staną się mniejszością w "obszarze Wisły"
 • @Oscar 08:25:03
  Tym razem nie do rozbioru a do przejęcia państwa.Bardzo prawdopodobne że chorągiewkę i piosenkę nam zostawią.
 • J. Kamiński
  Rozumiem, że wywiad który Lotna przytacza obok(jego droga część), to wyłącznie teorie spiskowe rozsiewane przez Putina i jego agentów. Inaczej , gdyby były prawdziwe , to autor tej notki takich teorii z pewnością by nie głosił.
 • @ikulalibal 08:45:00
  No i jakiś rezerwat zwany dalej kibucem. A autor felietonu niczym tow. Cimoszewicz już wie z której strony chleb posmarowany i zawczasu głową bije pokłony.
 • @Wrzodak Z. 09:11:38
  Czyli ile trzeba było zmienić, aby wszystko zostało po staremu.
 • @Wrzodak Z. 09:11:38
  I ja pozdrawiam
 • Jak zawsze...
  *****
 • @Janusz Kamiński 23:07:53
  Kurtuazji nie mozna miec. Mozna ja najwyzej okazywac.
 • @Janusz Kamiński 07:45:46
  Z pewnością to amerykanie będą przedstawiali (i dyktowali) swoje propozycje, a nie Duda.
  Szkoda, że na stanowisku prezydenta RP nie mamy polityka wysokiej klasy, z dużym politycznym doświadczeniem, bo o ile pewne amerykańskie propozycje mogą pokrywać się z polskim interesem to jednak takie rozmowy wymagają by do ich prowadzenia zasiadali mężowie stanu a nie trzecia i piąta liga. Jeśli stronę polską reprezentuje osoba która jedynie co umie to przytakiwać i głupawo się uśmiechać to marnie to widzę.
  Ale jak mamy to co mamy to widocznie na to sobie zapracowaliśmy.
 • @Janusz Kamiński 07:45:46
  Szanowny Autorze! Czy na takie potraktowanie pozwoliłby sobie Trump wobec Netanjahu, czy Merkel. Jak trzeba być zaślepionym, żeby tłumaczyć to historycznym umeblowaniem Białego Domu.
 • Janusz K. fauluje jak tylko może.
  Moją wypowiedź z odnośnikiem o tym że Kneset uznała republikę "żydowską" w Rosji (na dalekim wschodzie) za część Izraela a mieszkańców za obywateli Izraela... i wnioskach że Polska czeka w kolejce... Janusz usunął z dyskusji.

  Zamiast rozwinąć wątek zaprzeczyć albo potwierdzić...
  tak zachowują się tchórze ludzie bez honoru ... kiedyś przed wojną mówiono że to żydowskie cechy..
 • @morgan 11:37:10
  Czy to nie trochę nielogiczne?

  Jak można okazywać coś jeżeli się tego nie ma?

  A taki cytat "Był pełen kurtuazji" co podaje?
 • @Oscar 13:05:11
  Wybacz Oskar,

  muszę cię na stałe usunąć.

  Mam alergię na bolszewicką propagandę. A tobie nie ma już co tłumaczyć. Taki pozostaniesz, aż wezwą księdza i zapalą świecę.
 • @Janusz Kamiński 07:42:34
  Nie łasiłem się. Inna sprawa, że porównywać należy zjawiska porównywalne. Prezydent to głowa państwa Najjaśniejszej Rzeczypospolitej i przez swój brak kręgosłupa (taki to Gumiś) upokorzona została Polska. Gumiś nie był tam prywatnie i nie reprezentował Andrzeja Dudy. On tam reprezentował Państwo Polskie.
  Poza tym,że nie posiada charakteru, to również pomyślunku. Takich lizusów się nie szanuje. Andrzej Duda zhańbił Polskę swoją postawą.
 • @Janusz Kamiński 14:22:52
  "Wybacz Oskar,muszę cię na stałe usunąć."
  Podobno NEon jest portalem, gdzie bez skrępowania można pisać swoje przemyślenia, byle nie w wulgarnej formie.
  Piszę "podobno" bo jesteś jaskrawym przykładem bezczelnego łamania tej zasady.
  Z Wiki :
  Cenzura (łac. censere ’osądzać’) – kontrola publicznego przekazywania informacji, ograniczająca wolność publicznego wyrażania myśli i przekonań.
  Skoro więc nie odpowiadają ci treści zamieszczonych komentarzy, to może przemyśl sobie samousunięcie z tego portalu. Przejdź sobie na taki, gdzie twoje teksty będą doprowadzały podobnych do ciebie do orgazmu.
  Zapewniam, że tęsknić nie będziemy....
 • @ikulalibal 22:30:34
  Na profilu prezydenta Andrzeja Dudy na Twitterze pojawiło się przerobione zdjęcie z wizyty w Białym Domu.

  https://www.rp.pl/Polityka/180939977-Andrzej-Duda-opublikowal-przerobione-zdjecie-z-Donaldem-Trumpem.html
 • @SZS 15:19:05
  "Podobno NEon jest portalem, gdzie bez skrępowania można pisać swoje przemyślenia"

  Neon jest proamerykański, ponieważ ciągle na stronie głównej, pojawiają się zdjęcia Białego Domu i amerykańskich polityków.
  Na Neonie pojawiały się alarmistyczne notki o zagrożeniu siecią 5G - a tu proszę: https://wiadomosci.onet.pl/swiat/ft-donald-trump-postawi-ultimatum-londynowi-ws-huawei/yztfk7e

  Czy Trump to nie spoko facet?
 • Autor
  Napisz jakąś notkę o dokonaniach Władimira Władimirowicza o ichnym PKB i dobrobycie w Rassijji.
  Napisz o bankrutującym USA i walce Putina z Netnjahu i NWO.
  To jest bardziej ciekawe, niż pisanie neonowych geostrategów o "Polin."
 • @Jabo 11:58:15
  Z całym szacunkiem-to sąoględnie mówiąc pierdoły tworzone dokarmienia odwiecznych czepialskich.
  Jak ktoniema nic madrego w temacie,to się czepia krzesła.
 • @SZS 15:19:05
  Każdy ma takie zasady jaką ma moralność i etykę.
  A fałsz i hipokryzja ma takie zasady, jakie w danej chwili pasują.
 • @Talbot 17:11:10
  Talbocie

  Przecież tu same tęgie głowy. Autentyczna podpora życia na ziemi.
  Kwintesencja, której nawet Biedroń by pozazdrościł.
 • @miarka 18:04:23
  "Panie?
  A o wojnie izraelsko-polskiej którą ta tak przez Pana broniona Ameryka popiera "

  Jaka Ameryka?

  Ten list Senatorów napisali Demokraci żydowscy - lewacy walczący z Trumpem.

  https://s.tvp.pl/images2/e/e/d/uid_eed6418291ad059591a8c1fcc1ffc3201559198918887_width_907_play_0_pos_0_gs_0_height_515.jpg

  Fake news o rzekomym liście ws. restytucji mienia. Oświadczenie biura senatorów USA

  https://www.tvp.info/42860382/fake-news-o-rzekomym-liscie-ws-restytucji-mienia-oswiadczenie-biura-senatorow-usa
 • @miarka 18:04:23
  Co za bzdury!

  Do śmietnika na biomasę.
 • @Talbot 18:19:19
  IAR: biura senatorów zaprzeczają, by wysłały list do Morawieckiego

  http://dziennikzwiazkowy.com/ameryka/iar-biura-senatorow-zaprzeczaja-by-wyslaly-list-do-morawieckiego/

  Na czym zależy Putinowi - na przyjaźni z Netanjahu?

  http://media.dziennikzwiazkowy.com/wp-content/uploads/2019/05/rexfeatures_10258870h-800x500_c.jpg

  Trump: nic nie uzasadnia wszczęcia procedury impeachmentu

  http://dziennikzwiazkowy.com/ameryka/trump-nic-nie-uzasadnia-wszczecia-procedury-impeachmentu/

  Putin i Netanjahu chcą przejąć kontrolę nad światem?
 • @Talbot 18:32:01
  Widzisz...oni bez kłamstwa i oszustw byliby niczym. To jeszcze więcej niż pusta próżnia z wysoką temperaturą.
 • City of Moscow
  https://vignette.wikia.nocookie.net/budowle/images/b/bf/Moskiewskie_centrum_finansowe%2C_2008.jpg/

  Moskiewskie Międzynarodowe Centrum biznesowe (Московский Международный Деловой Центр) jest aktualnie najintensywniej rozwijającym się obszarem rosyjskiej stolicy. Powstająca dzielnica staje się pierwszą strefą w Rosji łączącą działalność biznesu, handlu i rozrywki.

  https://budowle.fandom.com/wiki/Moskiewskie_City


  Wszystkie budynki moskiewskiego city, były wybudowane przez rosyjskich oligarchów pochodzenia żydowskiego i przez kapitał zachodni.
 • @Janusz Kamiński 18:28:55
  Żadne bzdury. Jak ktoś chce to mu mogę kopię na PW wysłać.
 • @Janusz Kamiński 14:20:04
  Przecie pisze pan : Zydzi ja /kurtuazje/ maja.
  Nie znam pochodzenia cytatu, poröwnajmy jednak z:
  Byl pelen entuzjazmu - brzmi poprawnie, ale
  Mial entuzjazm -juz nieco nieporadnie.
  Wiem, ze sie czepiam, nie zapomnialam jednak poprawnej, pieknej polszczyzny, mimo ze od lat mam slaby kontakt z moim ojczystym jezykiem.
 • @Talbot 18:19:19
  Nie chodzi o ten list co to "go nie było", a o "Sprawiedliwość 447 po amerykańsku", a to już było.
 • @Oscar 12:49:58
  Ciebie już tu nie ma.

  Pozdrawiam
 • @morgan 19:37:57
  A stwierdzenie - "miał autentyczny entuzjazm zanim się wypalił" brzmi dobrze?

  To teraz proszę odszukać kto tak napisał.Powiem,że nie jest to byle kto.
 • @Janusz Kamiński 05:41:18
  Panie Kamiński ! larum grają! Fort Trump zagrożony !

  /The deal between the two countries does not envisage a single Fort Trump-like facility, with the US reinforcements instead expected to be split between multiple bases./

  https://www.ft.com/content/08bd0d5c-82ea-11e9-b592-5fe435b57a3b

  PS

  Myślisz pan że ten financial times to jakiś wiarygodny porta czy nie daj boże trolle putina?
 • @ikulalibal 05:54:10
  FT jest w pewnym sensie miarodajny, lecz nie całkiem wiarygodny, gdyż właśnie reprezentuje żydowsko -lewackie stanowisko.

  Poza tym wobec zmian w operacyjnej strategii prowadzenia nowych wojen, nawet o wiele bardziej słuszne wydaje mi się budowanie sieci rozproszonych baz ( split between multiple bases), niż skoncentrowanego jednego, silnego fortu.
  To też w pewnym sensie odpowiedź na nowe działania wojny hybrydowej, jak na przykład zielone ludziki na Ukrainie, co skutkowało zajęciem trzech niezależnych obszarów na terytorium wroga.

  Jedynym autentycznie ważnym aspektem jest tzw. gotowość bojowa, a także siła odstraszania.
 • @@@
  No i sami państwo widzicie, że w dyskusji zaczyna być przyzwoicie, jak nie ma starego politruka i Ruszkiewicza.

  Oni muszą odczuwać tragicznie przełomowe zwycięstwo PISu.
 • @Janusz Kamiński 10:26:09
  Ruszkiewiczowi szkoda czasu na takie pierdoły.
  Dyskusja faktycznie przyzwoita, zwłaszcza, że usunąłeś już siedem niewygodnych komentarzy.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:02:14
  Ruszkiewicz,
  ty jesteś strata czasu. Zero refleksji, myśli, a u mnie emocji.
  Kończę więc z tobą na miesiąc od tego pięknego Dnia Dziecka.

  Ps. Ale będę obserwował czy się rehabilitujesz.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:02:14
  Oj nieładnie,nieładnie.

  Ja rozumiem, że mądry Tomek Parol, czyli Łażący Łazarz dał blogerom przywilej usunięcia komentarza, którego bloger nie akceptuje.
  Lecz, żeby REDAKCJA usuwała komentarze blogera, mimo że nie nastąpiło złamanie Regulaminu, to już pachnie wsiokami i brzydką cenzurą.

  Takim bezczelnym chwytem popisał się Trybeus wspierając swojego szefa, niechlubnego Ruszkiewicza.
  Oj,przewróciło się chłopom w głowach, albo przenieśli się do starych dobrych czasów.

  Ciekawe, czy też ten komentarz usuną. W razie czego mam zrzuty z ekranu.
  O -pstryk.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031