Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
59 postów 1427 komentarzy

ZŁO DOBREM ZWYCIĘŻAJ

Janusz Kamiński - Rozważania o kondycji człowieka w kwantowym świecie plus gwałtowne reakcje na głupotę. Lecz postaram się być delikatny dla wszystkich.

Już wkrótce

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dlaczego USA a nie ktoś inny? Dlaczego ta arogancka potęga ma być partnerem Polski? Choćby dlatego, że mają 11 lotniskowców - więcej niż cała reszta świata.

 

 

 

Wielu Polaków jest wściekłych - dlaczego zdecydowaliśmy się mieć USA za strategicznego partnera. Czy nie ma innego rozwiązania?

Tym bardziej, że w pakiecie USA musimy kupić ten paskudny Izrael, choć wiadomo, ze żydzi wobec Polski knują i stosują brudne, aroganckie zagrywki.

No cóż, kto ma inne zdanie niech wskaże nam państwo godne sojuszu z Rzeczpospolitą, silne mocarstwo, które nas nie zawiedzie i które będzie ochraniało do momentu aż zbudujemy własną siłę.

Stany Zjednoczone to państwo kowboi i biznesiarzy. Twardo grają i wchodzą w układ tylko wtedy, gdy widzą w tym pewny zysk. Kowbojskie pertraktacje dla nich skutkują najlepiej, gdy przeciwnika mocno trzyma się za jaja. Po to właśnie ustawa 447, lub inaczej JUST Act.

A gdzie oni mają ten pewny zysk? Zdradzę wam - MIĘDZYMORZE.

Jak wszyscy pamietają, Donald Trump rozpoczął swoje urzędowanie od awantury o zbudowanie potężnego (i drogiego) muru pomiedzy USA i Meksykiem. Trudno mu odmówić racji. Meksyk dzisiaj to światowe centrum dystrybucji ciężkich narkotyków, a 70% trafia do Stanów. A na dodatek zapatrzeni w Europę Angeli Merkel latynosi rozpoczęli masowy exodus z biednych państw Ameryki Centralnej, idąc przez "zieloną granicę" do USA. Takie działanie - budowa muru, to nic w historii nowego pamietając Wielki Mur, którym Chiny odcięły się od konnych hord Mongołów, czy Mur Hadriana, którym Rzymianie chcieli zatrzymać krwiożerczych Piktów, praojców dzisiejszych Szkotów.

Taki też bardzo ważny mur wg. Trumpa jest konieczny, aby zablokować w Europie parcie na zachód azjatyckiej barbarii. Ze względu na geografię, w tym geopolityczne położenie Polski, gdzie na jej terytorium Nizina Środkowoeuropejska płynnie przechodzi w rosyjską Nizinę Wschodnioeuropejską, co było powodem przetaczania się przez nasz kraj, ze wschodu na zachód i z powrotem całych armii w rozlicznych wojnach, musi powstać strategiczna strefa bezpieczeństwa ciągnąca się od Morza Bałtyckiego, po Czarne i Śródziemne.

 

Co ma więc Polska robić mając na uwadze długofalowy status państwa, jego nadrabianie straconych lat, oraz dołaczenie do najwyższej grupy państw - silnych i bogatych - decydujących o globalnej geopolityce.

Chyba nikt nie chce, byśmy nadal stali z boku i biernie przygladali się, jak mocarstwa miotają nami w te i we wte.  Niezapominajmy że już w latach 70-tych Klub Rzymski ustalił, że Polska ma byc państwem peryferyjnym, bez prawa głosu, a Polaków ma być tylko 15 milionów...

 

Dzisiaj więc, z użyciem wszelkich nowoczesnych technik, matematyki chaosu,dokładniej określającej predykcje niż klasyczne prognozy, modelowania komputerowego i analiz think tanków, należy  ciążko pracować nad geopolityką, w tym geostrategiami dla Polski.

 

Oto wstęp do dłuższych rozważań dotyczących przyszłości Rzeczypospolitej w dynamicznie zmiennym i gwałtownie rozwijającym się technologicznie świecie.

*****

 

 

"Świat znalazł się na krawędzi zmian, które ukształtują nowy porządek XXI wieku. Dynamika globalnych zmian wymusi na nas konieczność zrozumienia na nowo znaczenia przestrzeni, w której żyjemy – obszarów położonych w sąsiedztwie, jak i tych pozornie dalekich, które wpływają na sukces lub porażkę Rzeczpospolitej."

 

 

"... imperialna historia Rzeczypospolitej, jej geografia oraz wielki niedoceniony obecnie potencjał geopolityczny, które łącznie "zmuszają" do myślenia z dużym rozmachem, by należycie obsługiwać interesy państwa polskiego. Nie zdając sobie często z tego sprawy, zmagamy się bowiem codziennie z bagażem kulturowym, mentalnym, literackim oraz z różnego rodzaju sporami i napięciami wynikającymi wprost ze szczególnego położenia Rzeczypospolitej na pomoście bałtycko-czarnomorskim."

[ Dr Jacek Bartosiak, Dyrektor Programu Gier Wojennych i Symulacji Fundacji Pułaskiego w Warszawie, Senior Fellow w The Potomac Fundation w Waszyngtonie, " Rzeczpospolita między lądem a morzem. O wojnie i pokoju".]

[...]

 

Przyjmując wielce prawdopodobne założenie, iż w październikowych wyborach PIS i Dobra Zmana ponownie zdobędzie władzę, co prawica, bedąca we wrogim lewackim i krypto-komunistycznym otoczeniu, ma robić na najwyższym geopoliycznym poziomie?

O tym porozmawiamy dalej, jednocześnie przypominając sobie imperialną historię Rzeczypospolitej, bo oznacza to, że jesteśmy w stanie ponownie wybić się do góry.

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • @Autor
  Czy USA nas nie zdradzi?
  Ależ cały czas traktuje nas jak szczeniaka, którego ZAWSZE od dobrych kąsków odgania kopnięciem.

  Drugie: nie można mówić, że to kowboje i biznesmeni. Teraz to żydowscy geszefciarze rządzą tym krajem, a Tramp jest kukułczym gniazdem na górze lodowej.

  Natomiast fakt, że należy tak lawirować, aby stworzyć struktury Trójmorza . Czyli infrastrukturę pozwalającą na samodzielne istnienie - bez załamania przy zerwaniu więzów z Zachodem.
  Czy jest to traktowane jako bariera (mur) na styku z Rosją?
  bez sensu. To ma być tylko miejsce swobodnej gry żydowskich interesów.
  USA nie mają żadnych interesów w tym dziele, a Zachód Europy jest teraz kulą u nogi (Już takie głosy się pojawiają. NATO jest uznawane za uszczuplenie sił USA, które są zbytnio rozciągnięte).

  Roszczenia żydowskie mają z jednej strony wzmocnić ich pozycję tutaj, a z drugiej - osłabić nas na tyle, aby nie tworzyć infrastruktury, a jedynie koncentrować się na zbrojeniach.
 • Autor
  /imperialną historię Rzeczypospolitej/ ??
  Co Pan ma na myśli? jaki okres dziejów?
 • to są fakty
  Dawno już chciałem to napisać i napiszę.
  POLSKA NIE JEST RZECZPOSPOLITĄ!
  Poza tym, przy boku USA Polska nigdy nie stanie się ani "samowystarczalna" ani regionalnym mocarstwem. Aby osiągnąć siłę
  i znaczenie kraju Polacy muszą w końcu przestać myśleć jak poddani jednego lub drugiego supermocarstwa. Jeżeli tego nie zrobią więc w najlepszym wypadku Polsce pozostanie bycie w roli wasala i sługi.
  Co do "międzymorza", nigdy nie będzie nasze lecz kraju któremu się podporządkujemy. To oni będą czerpać zyski a my ochłapy.
 • Dobrze napisane
  *****
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:36:57
  Czy USA może zdradzić? Natychmiast, jeżeli do władz dorwie się klan Clintonów, albo inny -"demokratów", a faktycznie poronionych lewaków i neoliberałów.
  Nie sądzę, żeby Trump, o ile nie wywiniemy głupiego numeru, zechciałby nas porzucić. To się po prostu nie kalkuluje. Dodatkowo, po Brexicie, musi mieć kogoś zaufanego w Unii. Na kogo może liczyć.

  Też uważam, iż należy lawirować? Jak? Przedstawiam taki model w kolejnym odcinku (bodajże w IV-tym).

  W mojej analizie nadal Amerykanie nadrzędnie decydują a nie żydzi. Fakt, są silni w USA, lecz nadal to tylko lobbyści. Polaków tam jest 10 mln, a żydów 6 mln. Czemu ta amerykańska Polonia nie potrafi stworzyć silnego, wspólnego propolskiego frontu?
 • @roux 10:45:35
  To częste pytanie, bo przez dziesięciolecia pomijano w nauce historii okres świetności Rzeczypospolitej, wręcz ukrywając fakty.
  Trochę więcej piszę o tym bodajże w części III.

  Tu tylko przypomnę, że biorąc ostatnie 1000 lat, Polska rządziła i w Berlinie i w Moskwie, Nasze wpływy były w Mołdawii, Szwecji, a Kurlandia była lennem RP.
  Mieliśmy swoją wyspę na Karaibach (!!!) i państewko w Afryce Zachodniej.

  W tysiącletniej historii Polski, to my byliśmy częściej zwycięzcami, to my stanowiliśmy zaporę przed barbarzyńską dziczą napierającą ze wschodu i wreszcie, przez długie stulecia stanowiliśmy trzon Europy, imperium, bez którego nic w Europie nie mogło się stać.

  Udowodnię tą tezę w dalszych częściach tekstu
 • Autor
  Trzeba być na tym samym poziomie umysłowym niejakiego dr. Bartosiaka, by wierzyć w brednie tzw. międzymorza. Na dodatek jeszcze je propagować.
 • Ooooo!
  "No cóż, kto ma inne zdanie niech wskaże nam państwo godne sojuszu z Rzeczpospolitą, silne mocarstwo, które nas nie zawiedzie i które będzie ochraniało do momentu aż zbudujemy własną siłę."
  -----------------
  Powiem krótko - czarci pomiot robi wszystko od setek lat aby Polacy nie zbudowali w/w własnej siły. W XX wieku tak strasznie zawziął się czarci pomiot na Polskę, że mordował ją do pospołu i i rękami hitlerowskich Niemiec i rękami stalinowskiej Rosji i rękami banderowców w sposób jakiego same Piekło nie powstydziłoby - a wszystko to pod czujnym okiem grandziarzy zza wielkiej wody . Po II WŚ zwłoki Polski wraz z sierotami po owej Polsce właśnie grandziarze zza wielkiej wody - rzucili pod nogi Stalinowi, którym wywijał oczywiście także czarci pomiot.
  Wniosek?
  Jeżeli takie artykuły piszą ludzie z tytułami naukowymi to jest tylko jedno wytłumaczenie - naukowcy się nagminnie prostytuują - aby czarci pomiot mógł uwiarygodnić w ten sposób rzeczywistość podstawioną. Rzeczywistość podstawioną, która jest niezbędna pomiotowi do przerobienia ludzi stworzonych przez Boga - na szatańskie odchody.
 • @Janusz Kamiński 13:11:27
  Dlatego Polonia nie może stworzyć silnego lobby, gdyż magdalenkowe eliciarstwo rządzące Polską nieprzerwanie, zwalcza Polonię. Przykładem sprawa Just Act.
 • @Stara Baba 12:05:29
  Nie jest?
  To czym jest Polska?.

  "Polacy muszą w końcu przestać myśleć jak poddani jednego lub drugiego supermocarstwa..."
  Jasne, zgoda. Przestaną myśleć, jak państwo stanie się silne i suwerenne.
  Wtedy szkopska tv ARD przestanie pouczać, co mamy w polskiej telewizji ogladać; chłystek Macron grozić nam palcem, a gdańska mafia kombinować, jak odłączyć miasto od Polski i ponownie utworzyc Freie Stadt Danzing.

  Gdy będzie Międzymorze to my będziemy decydować, kto nam powinien się podporządkować.

  Za długo była pani niewolnikiem, by pojąć, że można też być panem.
 • @Ślepa Mańka 13:25:10
  W tym amerykanowie nie leczą ze ślepoty, a jeszcze wprowadzają ograniczenia mentalne?
  Chirurgicznie?
  Bo Bartosiak to jeden z najbardziej rozwiniętych intelektualnie politologów.
 • @Janusz Kamiński 13:29:26
  Polska jest spadkobiercą "Korony" czyli Królestwa Polskiego a nie RON.
  Kiedyś już pisałem, Polska może być częścią Rzeczpospolitej i pełnić siłę przywódczą ale Rzeczpospolita nigdy nie była i nie będzie Polską. To są fakty bez naciągania. Polska a Rzeczpospolita to dwie różne struktury.
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:36:04
  Mniemam że Waszeć jest na tym samym poziomie intelektualnym co dr. Bartosiak.
  Powinszować wyboru guru
 • @Janusz Kamiński 13:29:26
  "Za długo była pani niewolnikiem, by pojąć, że można też być panem."

  hehe..... Panie Kamiński, Po pierwsze, jestem już starszym facetem. Po drugie, jestem z rodziny której tradycja i polskość udokumentowana jest
  w różnych źródłach już od prawie 800 lat więc ciężko wmówić nam niewolnictwo jeżeli było się "panem". Po trzecie, jestem także i Amerykaninem więc sprawy widzę w sposób taki jakie w rzeczywistości są!
  ... pozdrawiam
 • @Stara Baba 13:39:08...Polska a Rzeczpospolita to dwie różne struktury.....
  Zawsze mnie dziwi, jak mało Polaków widzi RON jako wspólnotę nawet nie dwóch a wielu narodów.

  """"...Fakty faktami , ale racja musi być po naszej stronie...."""

  Zmieniając trochę słowa z filmu "Sami swoi".

  Wielu ludzi jest ofiarami własnych systemów wierzeń.

  Fakty są dla nich nie istotne.

  Można je pominąć i snuć swoją opowieść dalej.
 • @Ślepa Mańka 13:28:26
  Myślę że w sprawach Polonii zaszło wielkie nieporozumienie i pomyłka w pełnieniu ról.
  To Polska ma dawać Polonii wsparcie i duchową siłę a nie Polonia dawać siłę Polsce.
 • 1*
  Argumentacja sprzeczna zarówno ze zdrowym rozsądkiem (nie uwzględnia realiów gospodarczych, militarnych, politycznych IIIRP) jak i z polskim interesem narodowym i państwowym.
 • @Ślepa Mańka 13:39:51
  Dziękuję. Chciałbym być, ale nie wiem , czy mu dorównuję....
 • @Janusz Kamiński 13:11:27
  W USA w świecie o żydowskiej dominacji, żydowskiej "kulturze" lobbuje się pieniędzmi w Polsce nazywa się to łapówkarstwem (tak było w PRLu dzisiaj też nazywają to lobbingiem).

  Na tym tle proste pytanie prosta odpowiedź...
  jakimi pieniędzmi dysponują w USA żydzi a jakimi pieniędzmi dysponuje Polonia.
  W USA mafia żydowska wrosła głęboko w gospodarkę USA (żydowskie koncerny w wielu kluczowych branżach)
  ..,a Polonia ? ... małe rozproszone geszefciki i ani solidnego jednego banku.

  W świecie zdominowanym przez żydów nie liczy się liczba głów , głosów ale ilość pieniędzy.
  Tam demokracja nie istnieje tam działa wyłącznie "manykracja"
  Przy każdych wyborach walczą ze sobą pieniądze i o tym bezczelnie głośno się pisze... a pod dywanem służby specjalne a na dywanie "kupione" media i kupienie dziennikarze.
  Tam nie ma wolności słowa tam poglądy to też towar i można je kupić
  u spragnionego pieniędzy dziennikarza który wie że jak nie będzie kłamał zgodnie z zamówieniem to wyleci z roboty... i skończy w gustownym kartonie na ulicy.
 • @Janusz Kamiński 13:29:26
  Silne państwo musi mieć jakieś strategicznie ważne zasoby..
  A co ma Polską ? Nic z zasobów naturalnych...
  .. ale Niemcy też mają NIC z zasobów naturalnych a są silni.
  Co jest siłą Niemiec ? i dlaczego to samo nie jest siłą Polski ?
  Siła Niemiec jest kultura techniczna bazująca na dyscyplinie społecznej Niemiec. Wiele zawdzięczają Hitlerowi (rozwój przemysłu, edukację pod potrzeby przemysłu). PRL szedł podobną drogą (edukacja i przemysł)
  Niestety solidaruchy oraz KK z JPII na czele rozwaliły zaczątki tej słusznej drogi. ... a trzeba było raczej usprawniać PRL, optymalizować, zdejmować ograniczenia w rozwoju... a nie rozwalać o oddać wszystkie zasoby zagranicy.

  Solidaruchy oraz KK cofnęły Polskę w rozwoju o kilkadziesiąt lat.
  Za późnego Gomułki płace i ceny produktów żywnościowych były takie jak dzisiaj... no może wczesny Gierek.

  Janusz dobrze pamięta tamte czasy (Chleb, mleko, ser, piko, kawa kawiarni, ciastko u Hrabiny...bilet trolejbusowy lub na kolejkę..).

  Edukacja i rozwój technologii czyli mądrość Narodowa rozumiana technicznie a nie "religijnie" to jedyna zasoby na których Polska może oprzeć swoją wielkość.
  Obecnie po reformach Handkego (reformy solidaruchów) Polska i w tej dziedzinie się cofa...
  PIS próbuje nie przyznając się do tego restaurować politykę PRLu w zakresie przemysłu i edukacji.
  BARDZO DOBRZE... tylko po cholerę straciliśmy ostatnie 30 lat oraz cały wielki dorobek PRLu ?
  Gdzie byśmy dzisiaj byli gdy Budować na osiągnięciach PRLu a nie na jego gruzach ?
 • @Janusz Kamiński 13:11:27
  Według mnie wojna między kacapami a jankesami jest nierealna, bo w tedy chinole będą numero one i oni będą dyktować warunki, a kacapy i jankesi długo będą lizać olbrzymie rany, a zwłaszcza kacapy i ich państwowa gospodarka. Myśli pan że Putin o tym nie wie. Więc taki sojusz jak jest teraz, że wchodzimy jankesom w odbyt nie przystoi dumnej i honorowe Polsce.
 • @Oświat 15:44:15
  mafia żydowska jest międzynarodowa.
  Jest oczywiste dla mnie że organizatorami tej "kampanii bombowej" są ci sami co organizowali organizatorów Strajków Nauczycieli.
  Politycznie moim zdaniem to PO oraz jego zagraniczne zaplecze a techniczne to jacyś opłaceni "hakerzy".
  Warto by sprawdzić kim są i kto im zlecił i za ile tę kampanię.
  Mielibyśmy pewność a nie tylko oczywiste poszlaki.
 • @Ślepa Mańka 13:25:10
  Oczywiście pani w swojej wiosce i po Alma Mater jest na właściwym poziomie.
 • @Oscar 16:10:12
  Ci którzy dokonali tej haniebnej dywersji przeciw Polsce i polskiej młodzieży, powinni zejść ze sceny politycznej jak najszybciej i na zawsze. To ci sami co zapowiadali ,,ulica i zagranica”
 • @Ślepa Mańka 13:28:26
  Bo jest, jak to niestety często Polacy, skłócona i niedouczona.

  Tak, jak tutaj - jest JUST Act. Just Act znaczy "po prostu ustawa"(jakaś). A tymczasem ten głupi skrót oznacza Justice for Uncompensated Survivors Today .
  Zwracam uwagę na ostatnie słowo. W sensie prawnym to ważne, bo już jutro - Tomorrow - może być to śmieć.
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:36:04
  I trzeba dodać - cholernie pracowity.

  To świetny dla Polski strateg, jak kiedyś Kissinger, czy Zbigniew Brzeziński.
 • @Stara Baba 13:39:08
  Przyznam, że kompletnie nie rozumiem tego enigmatycznego wywodu.
  To z Matrixa, czy Walki o Tron?

  Niech pani coś o tym napisze. jakąś ksiązkę?
 • @Arjanek 13:52:38
  Pracowałem dla Kongsberga. Przeciętnemu człowiekowi mało to mówi.
  To dzięki ich przełomowym rozwiązaniom (filtry Kalmana) Tomahowki rozpoczęły nowy rozdział w uzbrojeniu.

  Jest to norweskie konsorcjum godne najwyższego szacunku w technologiach High-endowych. Ja specjalizowałem się w morskich zastosowaniach DP.
  Współpracowałem też z działem radarowym i ARPA z Raytheon'em.
  Za to zerwałem stosunki z PZU. ;)

  CONCORD, gdyby się tam Soros pojawił, to zrobili by z niego kisiel, podobny do tego, jaki ma pan w głowie.

  Soros jest wart dokładnie 8,3 miliarda USD.
  Sam Raytheon Company ma roczne przychody ok. 25 mld USD
  A Kongsberg bidulki, kupuje właśnie Rolls - Royce.

  Soros może im po piwo skakać panie...
 • @Stara Baba 13:53:58
  Samochwała w kącie stała i o niczym nie gadała.

  Tylko:

  Panie, ja już 10pokoleń jestem hrabiom. Już za Mieszka praszczur był hrabią.
  A o mnie biły się wszystkie uniwersytety - Harvard, Yale i MIT. Lecz ja ze łżą w oku wybrałem Alma Mater. Milionów nie zarobię, ale swobodnie popieprzyć sobie mogę. W Hameryce - gdzież tam!!!

  Herb też mam. Już dziadek go wystrugał z krzyża Jezusa. Tyle, że mi się gdzieś zapodział.

  Ileż to pięknych opowieści...
 • @Rzeczpospolita 14:33:21
  Co pan powie?!

  No, no, no...
 • @Rzeczpospolita 14:33:21
  I tu dorzucę jak "przyjaciel" dba, ale TYLKO o własne interesy, przykład z dziś:
  https://businessinsider.com.pl/firmy/podatki/podatek-cyfrowy-krytyka-doradcy-donalda-trumpa/fxbd0yv
  trochę wcześniej uber i "narzut" na sprzęt wojskowy dla nas, czyli ich partnera będący nawet trzykrotnością ceny dla ussa army, nie wspomnę tu o israelu gdzie 10 mld $ w postaci sprzętu finansują również amerykanie dostający kartki na żywność, ok. 40 milionów ludzi !
  Poniżej kilka danych o piesku israela !
  https://alternatywnefinanse.pl/index.php/2017/11/07/pkb-usa/
 • @Oscar 15:32:34
  Panie Oskarze

  Niech pan swoje myśli, wiedzę i poglądy zresetuje i zrobi aktualizację.

  Co zdanie, to za przeproszeniem, koszałki -opałki.

  >>> My nie mamy zasobów naturalnych??? Co pan powie! Chyba największe w Europie. Samą miedzią i srebrem świat mozemy zasypać. A o zasobach metali hadkich zasamego zagłębia suwalskiego pan kiedyś słyszał?

  ""„Złoża metali w okolicach Suwałk (tytan, wanad, żelazo i metale ziem rzadkich) - Zasobność – 1 500 000 000 ton rudy (1,5 mld ton);

  Wartość samego tytanu to 355 000 000 000 dolarów USA (355 mld $). Całkowita wartość złoża przekracza 1 000 000 000 000 USD (bilion dolarów!).

  Rzecz w tym, że prócz 50 milionów ton tytanu, złoże to zawiera najwyższej jakości rudy żelaza (w całej Europie, włącznie ze Szwecją i Uralem złoża rud żelaza akurat pokończyły się) oraz ogromne ilości bezcennych dla techniki tzw. metali ziem rzadkich. Bez tych metali nie jest możliwa żadna nowoczesna produkcja elektroniczna czy militarna.""

  http://www.suwalki24.pl/article/3,suwalszczyzna-posiada-najcenniejsze-zloza-europy

  Tak nie można. Trzeba będzie maturę odnowić.

  Hallo! Puk, puk! Kto zatrzymał na długie lata rozwój Polski?

  A. katolicyzm
  B. komunizm

  Kto zrobił z naszego Oscara homo sovieticus? A/kościół; B/towarzysze.
 • @Pyra z Wildy 16:07:56
  A komu by pan zdecydował się wchodzić w odbyt bez należytego wstrętu? Jako dumny Polak oczywiscie.
  I powiem jeszcze, ze sam sobie pan w d.nie wlezie.
 • @Janusz Kamiński 17:02:08
  Jesteś człowieku zwykłym ignorantem a wpis w którym przyznajesz się
  ze nie rozumiesz różnicy miedzy Polska a Rzeczpospolita mówi wszystko za ciebie. Twoje poglądy oparte są na wasalizmie. Gdyby to nie USA a Rosja była tobie w dzisiejszych czasach milsza, ciągnął byś za Rosja. W twoim życiu nie ma fundamentów a główną myślą jest podporządkowanie.
  Można się różnic w poglądach ale tu... szkoda czasu.

  PS: Hrabia jest tytułem Polsce obcym i dawanym Polakom głównie przez zaborców za zasługi budowania ich mocarstw.
 • @Oscar 15:20:02
  Panie Oskarze

  Zgodzi się pan, że Polacy i żydzi przybyli tam mniej więcej w tym samym czasie, mniej więcej tak samo biedni, a dzisiaj, jak sam pan pisze, żydzi są bogaci, a Polonia biedna. Co się dzieje?

  Ech komuna... Nikt pieniędzy nie miał, a dobrze się żyło.
 • @provincjal 09 17:05:58
  Drogi kolego.

  jak nadal będziesz swoje poznanie świata, czyli percepcję, na takich bzdetach, że zakręcą pana umysłem tak, że nie poznasz się rano ipójdziesz do pracy. A to by ciebie chyba zabiło.
 • @Stara Baba 17:23:29
  To co w PSie, to ja tu parę lat temu wytłumaczyłem.

  No widzi pani? Czegoś panią nauczyłem.

  A jak pani nie jest w stanie pojąć, co było trzonem Rzeczypospolitej, nie zna treści Unii Lubelskiej i nie widzi pozostałych aliansów i będzie nadal bzdury chrzanić, to będę panią wyrzucał z dyskusji.
  Marnych doktrynerów nam nie trzeba.
 • @Janusz Kamiński 17:50:11
  Być tu na pańskim blogu to jak być nieznanym a pociągającym za sznurki jak jakieś żydo_pacynki.
  Rozmowa ma swoje prawa, pan zapodajesz swoje dane ja swoje, oczywiście moje sfałszował putin, a jak tymi cenami dla "naszego" wojska ?
  To ilu amerykanów dostaje kartki na żywność ?
 • @Janusz Kamiński 17:20:25
  Miedź Ok mamy ale to nie jest taki zasób jak np Ropa naftowa dla Arabii Saudyjskiej, czy innych naftowych potęg.
  Z miedzi Polski nie utrzymamy i nie rozbudujemy.
  Co do pozostałych wirtualnych bogactw to gdyby były coś warte to już by nasi "przyjaciele" je eksploatowali... taka jak strasznie napalili się na gaz łupkowy... takich mamy "przyjaciół" z ogromnym apetytem na wyzysk kolonialny.

  Kto zrobił z Oskara Oskara.. życie ...
  KK odepchnął Oskara od siebie bo Oskar od dziecka widział fałsz i obłudę urzędników Pana Boga oraz obsurdy paciorków.
  I ten język taki sztuczny teatralny jakby ksiądz nie umial się nauczyć Polskiego.. ta wyuczona u wszystkich intonacja... to wszystko ziało wręcz fałszem.

  Kto zaczynał rozwój Polski ..więcej świata ...
  KK zatrzymał przez całe wieki średnie, nauka była zakazana obowiązywała doktryna KK pod groźbą śmierci po torturach.

  Oscar szanuje i ceni Rosję ale nie jest homo sovieticus Oscar jest Słowianinem tak jak nasi wschodni bracia.
  Oscar chwali to co dobre i gani cto co szkodliwe niezależnie od "drużyny" która to firmuje..
  Oscar popiera socjal PISu (ale i SLD czy PRLu) a potępia politykę zagraniczną PISu czyli politykę wasalności wobec USA i nienawiści do Rosji i Niemiec. Ta polityka to największe zagrożenie dla Polski.
  Polska dla USA to tylko V kolumna w Europie, dobre miejsce do inicjacji lokalnej wojny w Europie przeciw Rosji.
  Oscar nie popiera innej wojny jak tylko obronną i to w warunkach na szanse powodzenia. Gdy brak szans na obronę to trzeba się poddać i oszczędzać ludzkie życie.
 • @Janusz Kamiński 17:23:35
  Nie do końca się zgadzam czyli się nie zgadzam.
  żydzi od zawsze kumulowali umiejętnie bogactwo...a Polacy nie.
  Przed wojną żydzi mówili "wasze ulice nasze kamienice" taki był stan "posiadania"..
  Na zachodzie było nie inaczej (przed wojną i w USA).
  Sprawdź sobie właścicieli kilka pięter w górę firm dla których pracowałeś...
  zdziwisz się ale pracowałeś najpewniej dla mafii żydowskiej choć mogłeś nie widzieć żadnego żyda wokół siebie.
  Sprawdź strukturę własności tych firm aż do poziomu osób fizycznych.
 • Gaz z Rosji
  "Gaz skroplony, który dociera do Świnoujścia transportowany statkami jest o kilkadziesiąt procent tańszy od gazu rosyjskiego."

  https://radioszczecin.pl/1,388432,gaz-skroplony-ktory-dociera-do-swinoujscia-jest-
 • @Talbot 18:57:48
  Propaganda.
  Taki gaz musiałby w USA kosztować grosze .. a nie kosztuje.
  A koszty skraplania, transportu, zyski handlarza ?

  "Talbot" ten nik wyjaśnia intencje..
 • @Oscar 19:05:45
  ""Talbot" ten nik wyjaśnia intencje.."

  A twój nick pochodzi z żydowskiego Hollywood?
 • @Rzeczpospolita 14:33:21
  A jaki jwstpolski interes narodowy?

  Że nie zapytam - racja stanu?
 • @Oscar 18:15:29
  Oskarze

  Gazu łupkowego też mamy bardzo dużo nawet blisko Gdyni. Jest i dobrze. Przyjdzie czas, zapotrzebowanie i technologie to skorzystamy.

  Co do ropy naftowej - to schyłek epoki kopalnianych węglowodorów.
  Nastaje epoka napędów elektrycznych i niech żaden mądrala nie stara sie udowadniać, że elektrownie tez trzeba napędzać ropą, gazem, węglem.
  Dzisiaj typowy fotowoltaiczny panel słoneczny o klasycznych wymiarach 1,6 x 1,0 metra jest zdolne wytworzyć 250 - 350 Watt. To tragiczne mało.
  Lecz wkrótce można się spodziewać wydajności 1000 watów z metra kw.
  To też nie jest za dużo. Na klasyczny dom potrzebujesz ca. 10 kW. Czyli dziesięć nowoczesnych paneli. Tak to wygląda.
  Tylko, że my dzisiaj na Ziemi korzystamy zaledwie z 4% energii słonecznej, która do nas dociera.

  Lecz już tęgie móżgi i wizjonerzy nad tym pracują, a wiatraki wkrótce będą w złomie po 10 zł/szt.

  Oskarze - ty już jesteś poza zasięgiem przyswajania nowości i korygowania fałszywych poglądów. Jeśli ci z tym dobrze, to Pan z Tobą.
 • @Oscar 18:22:50
  Znam właścicieli. Paru nawet osobiście.

  I wyobraź sobie, że hierarchia jest taka i kompletnie bez żydów:
  - Red Necki z Teksasu, czyli ropiarze;
  - Szwajcarzy, chyba sprytniejsi od żydów;
  - Norwegowie -tych Skandynawowie nazywają żydami północy,ale to wikingowie.

  Polacy w tej hierarchii pełnią rolę specjalistów, superintendentów i superviserów. Rzadko stanowiska dyrektorskie.

  Żydów widzę zawsze blisko forsy.
 • @Talbot 18:57:48
  Poczekajmy jeszcze na polski gaz z norweskiego złoża Yme, przy czym też pracowałem.

  Jak Obajtek i Woźniak nie będą żydzić to będzie jeszcze taniej.
 • @Oscar 19:05:45
  Oskar - ty autentycznie jesteś naiwny i niedzisiejszy.

  Wiesz ile ogrodnikowi płacą za jabłko? 25 gr/kg. A za ile kupujesz w sklepie?
  3 -4 zł/kg.
  Ile zarabia producent, a ile machina złodziei - pośredników.
  W takiej gospodarce jest te cały syf.

  Umów sie z farmerem, ze będziesz brał od niego jabłka po złotówce.
  Obaj będziecie zadowoleni.

  A my się teraz umawiamy, ze sami bierzemy gaz z Zatoki Meksykańskiej i sobie dowozimy i magazynujemy.

  I masz kolego pojęcie o ile to jest taniej?
 • Bartosiak jest nudny.
  Poza tym, nie jest niezależny.
  A rojenia o Międzymorzu to rojenia, bo państw regionu nie łączą wspólne interesy. Kto miałby przewodzić temu regionowi? Polska? Ta Polska, którą regularnie ośmieszają Żmudzini? Którą sterują banderowcy?
  Nawet Grupa Wyszehradzka nie jest monolitem.
  Ja połączyć Węgrów ze SŁowacją? Czy Węgrów z Rumunią?
  To rojenia, które się skończą po kolejnym resecie USA-Rosja. Rosja będzie potrzebna Jankesom w rozgrywce z Chinami.
  Poza tym, jaki sojusz Polska-USA? To jak sojusz dupy z kijem. Skoro sojusznik wspiera wyszlamowanie Polskie przez innego PiSaickiego sojusznika na wiele miardów, to żadnym sojusznikiem nie jest.
 • @Talbot 18:57:48
  Panie @Talbot, jeżeli cena gazu jest tajemnicą państwową nie oczekuje pan dobrego biznesu. Przeszukałem dostępne źródła w USA, rozpytałem się po "znajomych" w Polsce. Nikt oprócz kilku wtajemniczonych ceny gazu nie zna lub nie chce udostępnić. Jeżeli cena jest utajniona jest to szwindel, szczególnie iż gdyby faktycznie był tańszy niż rosyjski, w Rosji zapanowała by panika czego USA poprzez embarga sobie bardzo życzą. Nie ma podanej ceny czyli może być oszustwo. Nie pamiętam kiedy dokładnie ale w latach 2012 do 2014 w USA ukazało się oficjalne rozliczenie Gazpromu. (Pisałem o tym na Nowym Ekranie) W roku tym jak z raportu wynikało, Gazprom sprzedawał Polsce gaz za 375$ (dokładnie końcówki nie pamiętam). Rząd polski oficjalnie wmawiał Polakom że kupuje gaz za 520$ po cenie "pawlakowskiej". Tak samo może być i z tym gazem tylko przekręt jeszcze większy.
 • @Janusz Kamiński
  Bez komentarza . Salut . https://www.salon24.pl/u/pesymizm/954054,do-czego-jestesmy-potrzebni-amerykanom
 • @Janusz Kamiński 17:55:06
  To mówi Pan że poprzez podpisanie Unii Lubelskiej Księstwo Litewskie oddało swoje ziemie i weszło w granice Królestwa Polskiego? :-)))
 • @Repsol 23:54:27
  Myśli Pan że to do głowy wlezie i się ocknie? Śmiem wątpić.
 • @Repsol 23:54:27
  Zakłada pan z góry, że opinie pana estamosa na salonie24, są miarodajne, bo człowiek ten opiera się na panu Michalkiewiczu, wyjątkowym szkodniku medialnym z kliki Korwina Mikkiego.

  Stworzyli oni sobie system zarabiania na życie tumaniąc maluczkich przy pomocy niby słusznych prostych paralogizmów, które przemawiają do niezbyt rozumnych.
  Tymczasem jedynym celem całej ferajny - Korwina, Michalkiewicza, Brauna, Coryllusa jest proste zarabianie na życie. Pisząc, czy przemawiając, a robią to dobrze, tłuką kasę i powiększają grono głupiutkich wyznawców. Jest to metoda skrajnie nieuczciwa i podpatrzona od tych amerykańskich telewizyjnych kaznodziei.
  Nie wiem, czy pan wie, że JKM już 30 lat tak lawiruje, żeby do sejmu nie wchodzić, tylko przekroczyć próg, od którego partia ma dotacje. W ten sposób pan cwany Janusz rokrocznie zgarnia 20 milionów zł państwowej dotacji. Czyli specjalnie się nie wysilając zarobił 600 milionów i jest to najwięszy zarobek polityka na polityce w historii. I nadal kolejne pokolenia są tumanione przez dwóch guru - Owsiaka i Korwina,
  Kto tego nie zauważa jest lichy z myślenia.
 • @Stara Baba 00:58:56
  Nie mówię. Pani ma jakieś swojskie uproszczone poglądy, które nijak mają się do skomplikowanej materii polityki i wojen.
  To co pani prezentuje, to jest gadanie z cyklu - Jak mały Jasio wyobraża sobie,dlaczego jak zaraz czegoś nie zje, to będzie głodny.
  azyw
  Prymitywizowanie spraw nieco bardziej skomplikowanych określa się prostactwem.
 • @Wican 21:35:41
  Oczywiście pan nie był w stanie przeczytać czegokolwiek Bartosika, bo przekraczało to pański system pojęciowy, a poza tym tyle jest fajnych gości, jak Michalkiewicz, którzy ci wszystko porządnie wytłumaczą.
  Więc poco się męczyć? Wystarczy zapamiętać nazwisko Bartosik, powiedzieć, ze jest nudny i zgrywać speca.
 • @Janusz Kamiński 19:45:55
  Mylisz się jak zwykle .. akurat też jestem "wizjonerem"... i tym się głównie zajmuje. Zawsze byłem "wizjonerem" i tak mi zostało..

  Panelami świata nie zastawimy podobnie jak wiatrakami.
  Świat opanelowany i owiatrakowany jest brzydki a energia niestabilna w czasie, to nie jest optymalne rozwiązanie.
 • @Janusz Kamiński 20:02:23
  W PRLu ta rozpiętość cen od producenta do konsumenta była o wiele mniejsza. Pamiętam jak Solidarność judziła że ta rozpiętość jest skandaliczna że w sklepach żywność jest 2 x droższa niż u rolnika.
  W końcu S zwyciężyła i dzisiaj ... rozpiętość jest 8 śmiokrotna.
  Teraz trzeba coś zrobić by cofnąć relacje do tych z czasów PRLu.

  Co do gazu co to sami go będziemy sobie brali ... to nie do końca tak.
  Gaz będzie dalej ruski ale już kupowany od amerykańskiego ściślej żydowskiego pośrednika.
  Ten pośrednik będzie miał tylko biuro do wystawiania faktur a tankowce będą wprost z Rosji płynęły do Polski (bliżej i tanie niż z USA).
  To się nazywa genialny geszeft (wcisnąć się za pośrednika zajmującego się wyłącznie refakturowaniem).
  Taki system działa w Energetyce przy dystrybucji energii elektrycznej.
  Tam jest ciąg kopalnia, kolej, elektrownie, sieci przesyłowe i...sprzedawca energii..klient. Sprzedawca energii tylko sprawdza liczniki i wystawia faktury
  a zarabia więcej niż kopalnie łącznie z transportem węgla zatrudniające tysiące ludzi do pracy... a sprzedawca jeden kilka komputerów kilka panienek do obsługi komputerów oraz trochą "sprawdzaczy" liczników za najniższą stawkę.

  Ten geszeft z "amerykańskim" gazem jest identyczny jak ten z Polską energetyką.


  .
 • @Janusz Kamiński 17:03:35
  czy ma pan jakieś inne argumenty poza tymi 11-toma lotniskowcami? i kpinami?
 • @Jan Paweł 08:13:09
  Lotniskowce dzisiaj to pływające trumny.
  Systemy rakietowe uczyniły lotniskowce bezwartościowym złomem.
  Takie systemy ma wiele krajów oraz ich sojusznicy w tym Iran.
  Każda wojna spowoduje w pierwszej kolejności w pierwszych godzinach wojny natychmiastową eliminację lotniskowców.
 • @Oscar 08:20:52
  Zgadzam się Oskarze -lotniskowce to pływające trumny.
  Wszystkie, tylko nie amerykańskie. Musiałby spaść jakiś zaplątany meteor by zniszczyć taki lotniskowiec.
  Bo hasło "lotniskowiec" to mała flotylla. Jednostka, która ma na pokładzie więcej sił powietrznych niż Polska i Niemcy razem, obsługiwana przez 7 500 ludzi i najnowocześniejszy sprzęt wojskowy, kosztuje bez ładunku - samolotów, helikopterów, rakiet, amunicji, prowiantu, paliwa,itd. "tylko" 13 miliardów USD [ https://thediplomat.com/2018/05/us-navys-13-billion-supercarrier-just-got-even-more-expensive/ ].
  Dlatego jeden lotniskowiec to cała flotylla wojenna. CSG - Carrier Strike Group, to 65 - 70 samolotów, co najmniej jeden krążownik (dzisiaj, największy okręt bojowy, bo nikt już pancerników nie robi), eskadra niszczycieli (amerykanów stać na samodzielne eskadry dla CSG, które są mniejsze od floty),okręty pomocnicze, logistyczne, często desantowe, tankowce, itd. Oraz oczywiście tajną liczbę okrętów podwodnych.
  Wiele okrętów ma napęd atomowy. Nie mana świecie drugiego państwa, które byłoby zdolne zniszczyć amerykański lotniskowiec. Nawet gdyby zastosowano nieistniejącą jeszcze broń kosmiczną.
  Chyba każdy rozumie, że głównym zadaniem amerykańskich grup lotniskowców jest odstraszanie, a nie niszczenie.

  Taka dzisiaj Oskarze jest rzeczywistość
 • @Jan Paweł 08:13:09
  To zależy o co panu chodzi.

  Czy przedstawienie i udowodnienie, że USA jest największą potęgą militarną?
  Czy przedstawienie i udowodnienie, że USA jest największą potęgą gospodarczą?

  Czy pokazanie, że istnieje poza USA sojusznik dla Polski, który mógłby zrobić więcej, lub choćby to samo co Stany Zjednoczone?


  W dalszych częściach mojego opracowania staram się pokazać, że po osiągnięciu pewnego progu siły i mocy sprawczej RP z pomocą USA, powinniśmy zmienić strategię na rolę silnego mediatora i łącznika między dwoma największymi mocarstwami - USA i Chinami.
 • @Oscar 07:31:09
  Nieuprawnione zyski pośredników to nie polski wynalazek. To dziś standard w gospodarce światowej.

  To idiotyzm, gdy pozwolono na utopijne działanie "ręki wolnego rynku".
  To Sachs i Balcerowicz, którzy niemalże zrujnowali polską gospodarkę, a miliony obywateli wpędzili w skrajne ubóstwo. Przy okazji tworząc miliarderów - oligarchów (przypadkiem swoich kumpli).

  Cały światowy system nadaje się do rewizji. Skupienie i rozkład bogactwa jest nie do przyjęcia.
  Trzeba tylko nie dopuścić, by najbogatsi ludzie świata Rothschildowie i ich pachołek Soros nie zaczeli realizować swojego NWO. Bo wtedy Ziemia stanie się planetą niewolników.
 • @Oscar 07:19:22
  Każdy może być wizjonerem.
  Moja wnuczka często sobie wyobraża, że jest dobrą wróżką.

  jednakże liczy się jakość wizji -jej realność i mądrość.

  Przykro,lecz ty niestety masz za mało współczesnej wiedzy, by prawdziwie snuć wizje, które mogłyby się spelnić.
 • @Janusz Kamiński 09:16:48
  Jakie "odstraszanie" ?
  Nikt Ameryki nie atakuje i nie zamierza atakować.
  Właściwe słowo to "zastraszanie" innych czyli ich "terroryzowanie"
  czyli globalny bandytyzm.

  I to jest najkrótsza definicja dzisiejszego USA.
  I to jest też źródło bogactwa USA (globalna grabież zasobów na niezliczone sposoby a wszystkie wsparte zagrożeniem terroru).

  To się kończy na naszych oczach.
 • @Janusz Kamiński 09:33:22
  ooo i tu się zgadzamy.
 • @Janusz Kamiński 09:37:15
  Ja chodzę po ziemi.
  Moja wizja to rozpoczęcie nowej epoki cywilizacji ludzkiej opartej o nietradycyjne źródła energii.
  Była epoka palonego drewna, potem epoka paliw kopalnych trwająca do dzisiaj równolegle z epoką energii z atomu...
  To wszystko to gospodarka rabunkowa zasobów energetycznych no może poza epoką palonego drewna (zasoby wolno ale odnawialne).
  Czas na kolejną epokę ...
 • @Oscar 13:00:43
  Jednak odstraszanie, a nie zastraszanie.

  "Nikt Ameryki nie atakuje". Fakt.

  Lecz praktycznie cały cywilizowany świat (czyli bez Rosji, Korei Płn, Iranu i jeszcze niewielu) nieformalnie uznał USA za światowego policjanta.
  I słusznie, bo tylko oni mają siły i środki. Wojska ONZ schańbiły się już wielokrotnie.

  Więc panie kolego ich demonstracja siły działa odstraszająco na idiotów, lokalnych watażków, którzy mogliby spowodować światowy konflikt.
  I dobrze, że tak jest, że ktoś tę robotę wykonuje.
 • @Oscar 13:06:02
  Co to są nietradycyjne źródła energii?

  Więcej - gdzie energia jest skoncentrowana tak, że istnieje ekonomiczny sens wykorzystania jej.

  Gospodarka rabunkowa? Komu kradniemy?
 • @Janusz Kamiński 14:47:40
  Przeżarła cię propaganda amerykańska... prezentujesz amerykański punkt widzenia.
  Ogólnie marionetki zawsze uznają zwierzchność tego kto je zainstalował i ochrania w zamian za przyzwolenie na grabież lokalnych zasobów.

  Tak nadużywana fraza "obrona interesów USA na świecie" oznacza w normalnym języku zastraszanie świata by świat nie konkurował z sukcesem z "Amerykańską ofertą".
  Jak to działa to widać od lat.... USA dyktuje Światu kto może kupić np ruskie samoloty a kto nie może a musi kupić Amerykańskie.
  Ten dyktat wymuszany jest tzw naciskami dyplomatycznymi, szantażem w postaci zagrożenia sankcjami a w skrajnych przypadkach "humanitarnymi" ale masowymi bombardowaniami albo np jakieś samoloty z cywilami spadną tym co nie słuchają USA.
  To żaden wolny rynek to bandytyzm w czystej postaci.

  Świat się broni przed globalnym bandytą... i chyba skutecznie.
 • @Janusz Kamiński 14:50:10
  A co to są tradycyjne źródła energii ? To wiesz ?
  no .. a nietradycyjne to cała reszta.

  Gdzie energia jest skoncentrowana ?.. odpowiedź wszędzie.
  Ogólnie E=mc2.

  Gospodarka rabunkowa bo ograbiamy przyszłe pokolenia z zasobów naturalnych a to są zasoby nieodnawialne w skali ludzkiej cywilizacji.
  (te energetyczne bo inne na zasadzie recyklingu mogą być odnawialne)
 • @Janusz Kamiński
  Tak ogólnie.
  O Chińczycy i Rosjanie dysponują środkami umożliwiającymi likwidację lotniskowców .

  Potęga USA dotyczy państw mniejszych, o mniejszych możliwościach.
  Przy konflikcie światowym - wynik nie jest pewny.
  Sądzę, że nikt nie jest tym zainteresowany poza degeneratami.
  Niestety - może dojść do najgorszego.

  A USA - są na równi pochyłej. Ich "cykl rozwojowy" jest w stadium końcowym.
  Tego nie da się odwrócić.
 • @Oscar 15:06:08
  Kiedy ty ostatnio byłeś na świecie?

  Ja ostatnie 30 lat przepracowałem na całym świecie. Przepraszam, za wyjątkiem Australii.

  Jak kiedyś sobie policzyłem, z ludźmi z 50 krajów. Wyobraź sobie, za wyjątkiem 2 Rosjan i 1 Białorusina, którzy mieli identyczne poglądy z twoimi, cała reszta świata myśli dokładnie odwrotnie od ciebie.
  Twoje poglądy w tej sprawie są kompletnie fałszywe, lecz nie jest moim zadaniem zmieniać je. Gdybyś miał powiedzmy lat 50, to jeszcze bym walczył, by przekonać cię do prawdy o świecie.
 • @Oscar 15:09:53
  Czyli odpowiedzi udzielić nie potrafisz. Rozumiem.
  Powtarzasz, bo tak się mówi.
 • @Janusz Kamiński 17:19:13
  Ja starałem się budować Polskę a jak jeździłem to jako reprezentant Polski (techniczny, nie polityczny) w interesie Polski.
  Z drugiej strony w zachodnich firmach zwłaszcza o znaczeniu strategicznym nie można mieć innych poglądów niż twoje .. podobnie jak w "wolnych" mediach.
  Bo jak się ma odmienne poglądy to się wylatuje ... z dowolnego powodu, pretekstu.
 • @Janusz Kamiński 17:20:33
  Wiele, chyba większość, twoich wniosków jest fałszywe...
  Wiem to na pewno na przykładzie twoich opinii o mojej osobie.. wszystkie są błędne, pochopne, oparte o źle interpretowane moje słowa.
  Ty szybciej wyciągasz wnioski niż myślisz... to błąd trzeba odwrotnie.... najpierw myśleć potem formułować wnioski.

  W podobny sposób pewnie mijasz się z prawdą co do innych ludzi
  i robisz z siebie kretyna.
 • @Janusz Kamiński 06:58:38
  Po pierwsze czytaj uważniej co do ciebie piszą człowieku. Wyczytał byś że jestem starszym już facetem. Po drugie prawda może być bolesna, wstydliwa ale nigdy skomplikowana. Prawdę komplikują dla swoich potrzeb tylko oszuści.
  Co do "skomplikowanej materii polityki i wojen". Oj gdybyś ty wszystko wiedział człowieku.... i więcej już nie nadmienię.
  Jeżeli o prymitywizowanie spraw chodzi. Gdy odpowiedź jest nie w smak najczęściej przyprawia się komuś gębę prymitywa lub żyda co teraz stosujesz. Czytam twoje odpowiedzi i poglądy w poście. Powiem tylko tyle, uważaj człowieku bo od klepania przez sojuszników po plecach najczęściej się garba dostaje.
  Odpowiadasz wszystkim jakbyś był alfa i omega. Nie człowieku, masz tylko swoje poglądy i nic więcej. Najwidoczniej musisz się jeszcze więcej zestarzeć abyś swoje ideologiczne błędy zrozumiał. To jednak nie jest już mój problem.
 • @Stara Baba 18:28:27
  Dla mnie facet, który podpisuje się jako baba, jest babą.

  Jak to jest w alfabecie LGBT?
 • @Oscar 18:18:36
  Coś tobie się nie zgadza.

  Ja nie mam żadnych opinii o tobie. O twoich poglądach tak.
  Z twoich komentarzy wynika, że jesteś dobrym człowiekiem.
  Dlatego rozmawiam, tłumaczę i rozumiem odmienne spojrzenie na świat.
 • @Janusz Kamiński 19:02:32
  Każdy kojarzy tak jak mu się marzy i o tym rozmyśla. Jedni myślą o gejach, drudzy mówią o poczuciu dystansu i humoru a jeszcze inni SB widzą!
 • @Stara Baba 19:50:02
  To prawda. Ale ja już o niczym nie marzę. I to jest problem.
 • @Janusz Kamiński 06:51:48
  Moze zechce pan laskawie policzyc dochody prawdziwych zaprzancöw takich jak np.Janusz Lewandowski, Michal Boni...
  JKM czesto paple bez sensu, ale, jak dotychczas nie mial szansy wyrzadzenia Polakom krzywd, ktore obciazaja wiekszosc czynnych polityköw.
 • @Oscar 15:09:53
  Erudyty Kaminskiego, ktöry wszystkim ma zwyczaj zarzucac brak wiedzy, nie przekonasz.
 • @Panie kaminski J.Przestan sie wygłupiac
  Fundujesz ludzia pseudowiedze aczkolwiekjest to zakumuflowana manipulacja.Odechcialo mi sie czytac juz po tym ,,genialnym ,, stwierdzeniu cyt ,,ak wszyscy pamietają, Donald Trump rozpoczął swoje urzędowanie od awantury o zbudowanie potężnego (i drogiego) muru pomiedzy USA i Meksykiem. Trudno mu odmówić racji. Meksyk dzisiaj to światowe centrum dystrybucji ciężkich narkotyków, a 70% trafia do Stanów.,, .czy ty naprawde osiolze niewiesz ze wiekszosc narkotykow na terenie USA to import sluzb USA [pod ich parasolem kwitna maki Afganistanu] Ten jeden fajkt juz cie dyskwalifikuje jako goscia majacego cos sensownego do powiedzenia . Gdzies tam piszesz,, twardzi kowboje ,, Upałow jeszcze niema wielkich wiec tlumaczene udarem slonecznym nie wyttlumaczy tych ,,madrosci ,, Bo z tego ma wynikac ze ci kowboje maja cos do powiedzenia Jakbys chlopie nie wiedzial ze nie maja nic do gadania moga co najwyzej pasc bydlo na preri. [ Film ,,Monye Masters,,] Co do muru niewatpiwie wstrzymuje on imigrantow ale moze tez w razie czego dzialac w druga strone co w polaczeniu z obozami FEMA moze byc ciekawym obrazem usa w niedalekiej przyszlosci
 • @jan 23:43:57
  Pomylił pan historyczne momenty. Nie jest pan już na bieżąco, albo ktoś źle poinformował.
  Mniemam z treści, że pisze pan z Ameryki.
  I jak to bywa, należy pan do odpornych na wiedzę, bo oczywiście PAN wie lepiej.
  No dobra... Afera Iran - Contras, Oliver North i narkotyki sprowadzane przez CIA, to lata1985 -1988. Czasy Ronalda Reagana. Kokaina była przez zazwyczaj byłych agentów sprowadzana i sprzedawana w USA, a za uzyskane pieniądze wspomagano ruchy partyzanckie w państwach Ameryki Środkowej.

  Od dawna jest jednak inaczej. Kolumbijczycy i inni producenci i dystrybutorzy narkotyków zostali podporządkowani kartelom meksykańskim. Jeden z najważniejszych przywódców Guzman, El Chapo, został w końcu ujęty i przekazany do Stanów.

  "US Border Patrol seized nearly 480,000 pounds of narcotics at the US-Mexico border between legal ports of entry during fiscal year 2018, said Department of Homeland Security spokeswoman Katie Waldman."

  [ https://edition.cnn.com/2019/01/12/us/drug-traffickers-el-chapo-trial-drugs-across-border/index.html ]

  Tak jest dzisiaj. Nie wiem, dlaczego pan tego nie wie. To wiedza powszechna.

  Powinienem pański komentarz usunąć, bo jest napastliwy i obraźliwy. A na dodatek treści są nieprawdziwe. No cóż, wyraził pan swoją nieprzyjemną opinię, nabluzgał, nazmyślał i się powymądrzał.
  Nie chcą już pana w domu słuchać? Śmieją się? Więc musi się pan wyżyć,
  To normalne w pewnych środowiskach.
 • @morgan 23:09:27
  Proszę poczytać sobie u pana Krzysztofa Wojtasa, jak dyskutuję z kimś, kto wiedzę ma.

  Dyskusja z każdym jest możliwa. Przecież nie muszę z Oskarem rozmawiać.
  Lecz jak ktoś się myli to poprawiam.Czy to złe?

  Tylko mamy taki problem, że każdy Polak wie najlepiej, a już w internecie, na portalach takich jak tu, to nie można prezentować odmiennych poglądów, gdyż powoduje to nawet wściekłość słabych psychicznie dyskutantów.
 • @morgan 23:01:10
  Staram się tych złodziei rozliczyć. Trudno idzie.

  Z Lewandowskim chciałbym spotkać się w prokuraturze, by odpowiedział, gdzie zniknęło 170 statków PLO, gdzie obaj pracowaliśmy.

  Ostatnio jako dziennikarz śledczy, brałem udział w zatrzymaniu Przemysława M. , wiceprezesa wielkiego, gdańskiego koncernu, za sprzeniewierzenie grubych milionów z pieniędzy europejskich.
  Co ciekawe - to był ważny działacz PIS na wybrzeżu.

  Tak, że jak mogę, staram się złodziei demaskować.
 • @Janusz Kamiński 09:37:15
  Cała różnica w wizjach Oskara i Kamińskiego polega na tym, że pierwszy ma wizje oparte na wartościach zbliżonych do "CP" Wojtasa, a drugi na Makiawelizmie. Z tego samego powodu Polacy są biedniejsi niż żydzi.
  W dziele zdobywania władzy i pieniędzy z makiawelizmem i wartościami w Talmudzie zawartymi szans żadnych nie mają wartości oparte na miłości i empatii dla innych. Dlatego jest tak , a nie inaczej i lepiej nie będzie. Osobniki psychopatyczne zawsze zajdą dalej i wyżej.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031