Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
59 postów 1427 komentarzy

ZŁO DOBREM ZWYCIĘŻAJ

Janusz Kamiński - Rozważania o kondycji człowieka w kwantowym świecie plus gwałtowne reakcje na głupotę. Lecz postaram się być delikatny dla wszystkich.

KAMIŃSKI kwiatek do kożucha?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zostałem do Państwa oficjalnie zaproszony przez kierownictwo portalu. Niektórzy pewnie mnie znają. Jak zły szeląg. Audytora najczęściej zaprasza się by ocenił majątek i oszacował straty. Witam więc wszystkich.

Kiedy najpierw zostałem "zahaczony", a następnie oficjalnie zaproszony przez miłą panią Słupianek, zastępcę pana Opary, właściciela portalu Neon24, to się roześmiałem. No tak... Przegięli ze swoją linią programową, nie udało się zbudować dużego środowiska, bo Polacy dojrzewają i są coraz mniej sterowalni, a ten potwór Kaczyński jeszcze ich podkupuje wciskając im w łapy coraz więcej forsy (dzisiaj jako staruch dostanę extra 888 zł od niego), więc sympatie się odwróciły i coraz mniej miłości do "tradycyjnej przyjaźni polsko – radzieckiej".

Bo nie ma co ukrywać -portal Neon24 został w mediach społecznościowych zdefiniowany jednoznacznie jako portal antyprawicowy i prorosyjski. Tak więc ja - dosyć znany ze swoich poglądów – wyrazistych i soczystych, mam pomóc przełamać złą passę, wlać co nieco z mojego parszywego konserwatyzmu i pomóc się uwiarygodnić witrynie. O! Patrzcie! Tu piszą nawet zatwardziałe pisiory!

Nazywanie mnie pisiorem, co jest dosyć zrozumiałe, bo czynią to proste umysły, dla których najważniejsza jest kategoryzacja "moi/swoi – obcy/źli", nieco mnie irytuje, bo silne wspieranie PISu spowodowane jest zimnym rozumowaniem i myśleniem pragmatycznym – nie ma żadnej alternatywy, żadnej siły w kraju, zdolnej na trwałe oderwać od władzy szubrawców i złodziei, którzy przez 30 lat łupili i grabili Polskę i społeczeństwo, a celem ostatecznym była fizyczna likwidacja państwa, rozmytego, jak to sobie wymyśliła Róża Luksemburg, w jednym lewackim tworze – państwo Europa.

Niech więc w końcu Marian Kowalski, którego szanuję, weźmie dupę w troki, poskromi gówniarzerię, a pasących się od 30 lat na polityce starych pierdzieli (Korwin, Zawisza, Michalkiewicz) pogoni za Ural i zbuduje milionowe poparcie, które wreszcie będzie miało jakąkolwiek moc sprawczą, to natychmiast bedę miał w czym wybierać.

Może ja nie pasowałem do Neonu, bo podniecam się bardzo, gdyż organicznie nie znoszę i nie toleruję dwóch rzeczy – lewactwa i głupoty. A tego niestety na NE dużo. Za dużo. Za Tomka Parola, który za pieniądze pana Opary ten portal skonstruował, głupoty i lewactwa było zdecydowanie mniej. Utrzymywano równowagę, idiotyzmy tępiono, a wrogich Polsce agentów likwidowano strzałem w potylicę. Błyskawicznie Nowy Ekran znalazł się w czołówce patriotycznych portali społecznościowych. A dziś gdzie jest?

Ja tu przecież kompletnie nie pasuję. Bedę się stale użerać ze złymi ludźmi. I tylko dlatego, jak napisała miła pani redaktor Słupianek - "...środowisko "pisiorów" jest u nas zbyt słabe a to nie jest dobre dla portalu." Lecz wtedy obudził się mój wrodzony ekumenizm i potrzeba nauczania (nawracania?) - Januszu idź tam i wyrwij jak najwięcej dusz, ze szponów krwawego czerwonego szatana. Efekt? Miotam się. Czy iść na wojnę, walki i potyczki, gdzie Katiusze będą pluły tysiacami puszek z kiepskim piwem, a podchmielony tłum bedzie kwaśnym oddechem wrzeszczał prosto w twarz: - Uuuurraaaa!!! Lecz daliśmy radę w 1920, więc niby dlaczego mamy podkulić ogon, nie mysleć pozytywnie, na zimno skrupulatnie oszacować i pokazać, żemożemy dać radę ponownie. Zademonstruję to tym tekstem.

 

555555


Oficjalny komunikat władz państwa był krótki. Lecz taki, że miliony Polaków już nie położyło się dalej spać.   „Dziś nad ranem wojska rosyjskie atakując z okręgu kaliningradzkiego, w okolicach miejscowości Bezledy i jednocześnie atakując z terytorium Białorusi graniczny Terespol, przekroczyły polską granicę państwową, rozpoczynając wojnę z naszym państwem. Wojska polskie przystąpiły do obrony terytorium. Biuro Bezpieczeństwa Narodowego w poszerzonym składzie, wraz ze Sztabem Generalnym pracuje nad oceną sytuacji oraz podjęło niezbędne działania. O godzinie szóstej, prezydent Rzeczypospolitej we wszystkich stacjach telewizyjnych i radiowych przemówi do narodu. Równocześnie w Brukseli dowództwo NATO zwołało nadzwyczajne posiedzenie, a siły sojuszu zostały postawione w stan gotowości.”   

Przez pół wieku wmawiano Polakom, że taki komunikat oznaczałby dla narodu niesłychaną tragedię i nieuniknioną klęskę. Autentycznie baliśmy się potencjalnej wojny z sowietami, a następnie z Rosją. Wdrukowano wszystkim ten strach. A ile było w tym prawdziwego powodu, a ile propagandowej manipulacji agentury wpływu, nie wie chyba nikt. Do dzisiaj liczne środowiska polityczne, nie tylko pro-komunistyczne, socjalistyczne i opozycyjne, lecz również wielu prawicowych ważnych publicystów nawołuje do uległości i ocieplenia stosunków z Rosją i Putinem. Poprzedni rząd Donalda Tuska, wraz z prezydentem Komorowskim, otwarcie deklarowali wolę zacieśniania stosunków z rosyjskim imperium. Ile było w tym obaw i strachu przed militarną potęgą sąsiada?

 

  *****      

 

Z wielkim zainteresowaniem i przyznam, odetchnąłem z ulgą, gdy przeczytałem analizę prawdopodobnego konfliktu zbrojnego miedzy Polską a Rosją, z użyciem sił konwencjonalnych i z wykluczeniem broni atomowej, co jest najbardziej realnym scenariuszem wojennym. Żadne tam wymachiwanie szabelką i hurra – optymizm, tylko fachowe opracowanie tematu. Opracowanie nosi tytuł „Polska kontra Rosja. 10 powodów, dla których wygramy konwencjonalną wojnę z Rosją” i zostało opublikowane w połowie roku 2015, czyli tuż po zwycięstwie w wyborach prezydenta Andrzeja Dudy, lecz jeszcze długo przed miażdżącym zwycięstwem Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Sejmu. Oznacza to, że autorzy nie mogli się jeszcze opierać na dzisiejszej strategii militarnej RP – na wzmacnianiu liczebności armii, utworzeniu wojsk terytorialnych, odbudowie przemysłu zbrojeniowego, stacjonowaniu silnych oddziałów amerykańskich na terytorium Polski, oraz traktatowym umocnieniu sojuszu NATO. Mimo tego ich analiza doprowadziła do tak korzystnych dla nas wniosków. Nie ważne, że pewnie zaraz większość dyżurnych malkontentów padnie ze śmiechu i zacznie dzielić włos na czworo. Fakty i wnioski z nich płynące są niezaprzeczalne. Jak wielkimi siłami zbrojnymi Rosja może zaatakować Polskę? Tu, na początek, ważne zastrzeżenie: Rosji nie uda się nas zaskoczyć. Aby poważnie dobrać się do Polski, Moskwa najpierw musi się rozprawić z państwami bałtyckimi. Gdyby tego nie zrobiła, może spodziewać się sojuszniczego ataku na swoje tyły. Autorzy opracowania tak piszą o sile armii rosyjskiej w przypadku napaści na Polskę”

Przy porównywaniu potencjałów wojskowych należy pamiętać, że Rosja w konfliktach regionalnych wykorzystuje maksymalnie od 25% do 35% swojego potencjału, z powodu ogromnego terenu, który musi zabezpieczać. Konflikty w Czeczenii, konflikt w Gruzji a teraz na Ukrainie dokładnie pokazuje, jak Rosja prowadzi takie wojny. Wystarczy sobie uświadomić to, że na wschodniej granicy jest wiele tysięcy km2 do pilnowania przed zakusami sąsiadów, Chin i Japonii, z którymi Rosja toczy nieustannie spory terytorialne.

Właśnie dlatego na papierze, wszystkie statystyki dotyczące liczby czołgów, samolotów i żołnierzy robią wrażenie: Wojska Lądowe 250 tys. żołnierzy ( 2013 rok) Czołgi 2800 Artyleria 5436 Śmigłowce bojowe 378 Samoloty bojowe 1462 Wozy bojowe piechoty 15 000 „  

Gdy jednak przyjmiemy ważne zastrzeżenie, że Rosja w napaści może użyć tylko 25 do 35% procent swoich sił, to sytuacja przestaje tak groźnie, determinując nieuchronna klęskę, wyglądać.

Mamy więc 50 tyś. polskich żołnierzy przeciwko 55 – 77 tyś. Rosjan; 680 naszych czołgów kontra 1359 – 1902 rosyjskich; 111 samolotów i 365 – 511 wroga; 2000 wozów bojowych i 3750 -5250 Rosjan; tylko 50 helikopterów naprzeciwko 365 – 511; 740 wyrzutni rakietowych polskich i 1359 1902 rosyjskich.

Może to jeszcze nie wygląda na równowagę, ale już nie jest to walka zająca z niedźwiedziem. Na dodatek same liczby zafałszowują właściwy potencjał. 50 tyś. naszych zawodowych żołnierzy, wielu z nich z 10-letnim stażem, naprzeciwko nawet 77 tyś. świeżego wojska, z najwyżej 2-letnim szkoleniem, daje nam zdecydowaną przewagę. Siła czołgów też jest po naszej stronie: polskie Leopardy 2 w wersji A5 nie mają przeciwnika w rosyjskich T72, czy nawet T90. Również 2000 naszych Rosomaków powinno sobie gładko poradzić z wozami bojowymi BWP. [ Uwaga JK: w 2015 autorzy opracowania nie mogli jeszcze wiedzieć o najnowszym uzbrojeniu. Głównie chodzi o nową artylerię. Do końca 2025 roku wojska pancerne zostaną doposażone w 120 armatohaubic Krab [2] i 75 p-panc wyrzutni rakietowych Langusta, oraz 18 zakupionych amerykańskich HMIMWV z wyrzutniami p-panc rakiet Spike LR]   Marynarka wojenna i lotnictwo będzie miało znaczenie marginalne w takiej wojnie. Na najszybszą pomoc ze strony NATO, niemalże natychmiastową, możemy liczyć ze strony sił powietrznych. Praktycznie wyeliminują one ataki i rajdy nad Polską Rosjan. Także my musimy się liczyć ze strony przeciwnika na silną obronę przeciwlotniczą systemów s-300 i s-400.  

Wyjaśnienia wymaga też zafałszowana opinii publicznej ranga i status Kaliningradu. Te zabawy z instalowaniem, lub wycofywaniem pocisków Iskander były mocno nagłaśniane. „Tymczasem każdy, kto interesuje się chociaż trochę strategią wojskową, wie w jak fatalnym położeniu znajdą się jednostki stacjonujące w Kaliningradzie. Siły stacjonujące w Kaliningradzie w przypadku wojny, są całkowicie otoczone, zdane na dostawy zaopatrzenia z powietrza bądź drogą morską. To powoduje, że Kaliningrad jest spisywany na straty już w momencie konfrontacji. Stacjonują tam słabo wyposażone jednostki a nie doborowe oddziały.”  

And last but not least - reakcja sojusznicza NATO w wypełnienie pkt.5 traktatu. „W ciągu kilku dni od rozpoczęcia konfliktu, powinna zapaść decyzja USA o pomocy wojskowej dla broniącej się Polski. W Niemczech stacjonuje 48 tyś żołnierzy wraz ze sprzętem wojskowym, w Norwegii 15 tysięcy Marines. Siły z Niemiec, będą w stanie szybko dołączyć do walk na wschodzie Polski. [ … ]. Pomoc marynarki Nato w basenie morza Bałtyckiego, wyeliminuje działania floty Rosyjskiej. Natomiast siły powietrzne NATO zniwelują przewagę lotnictwa rosyjskiego nad polskim.”   [Uwaga JK: Autorzy oczywiście nie wiedzieli o stacjonujących dzisiaj na terenie Polski siłach amerykańskich w ramach operacji Atlantic Resolve. A jest to nie byle co i wkrótce może być jeszcze więcej: obecnie w RP jest około 5 000 amerykańskich żołnierzy z pełnym wyposażeniem bojowym w tym pancernym. A jak poinformował po wizycie w USA szef MON Błaszczak, są duże szanse na zwiększenie tej liczby i zainstalowanie stałych baz armii Stanów Zjednoczonych na naszym terytorium.]   Co również jest istotne, w przypadku takiej agresji Rosja może się spodziewać kłopotów ze strony Chin, swojego największego konkurenta. Musi więc bacznie pilnować swojej wschodniej flanki. Niepewne są również reakcje Białorusi. Łukaszenko najbardziej lubi lawirować, jak nie wiadomo, kto jest zwycięzcą. Białoruś może zachować neutralność, nie włączając się w konflikt, wyłącznie przepuszczając przejazd wojsk rosyjskich przez swoje terytorium.  

Nie można też zapomnieć o sytuacji gospodarczej Rosji. „Wzmocnienie sankcji gospodarczych, spowoduje osłabienie gospodarki, a w ostatecznym efekcie kryzys państwa, który może doprowadzić do buntu społeczeństwa. Jak wiemy Rosja nie jest samowystarczalna (link is external) jeśli chodzi o produkcje rolną, oraz produkcje na potrzeby cywilne. Wiemy co się dzieje z cenami żywności w momencie, w którym zaczyna brakować jej na rynku. Nie ma substytutów dla żywności, nie można jej zamienić innym towarami. Właśnie dlatego, cena żywności jest tak wrażliwa na braki w podaży. Nie pomoże żadne urzędowe nałożenie cen maksymalnych. W przypadku wprowadzenia przez wszystkie państwa NATO embarga całkowitego, Rosję czeka katastrofa gospodarcza i w ostatecznym rozrachunku, wycofanie wojsk oraz przegrana wojny z Polską. Nikt nie jest w stanie walczyć sam z całym światem, nawet tak duże państwo jak Rosja.”

 

  *****   „

 

Płonące rosyjskie czołgi na przedpolach Warszawy, wszechobecni rosyjscy dezerterzy uciekający, w ukradzionych cywilnych autach na Białoruś, oddziały Gromu opanowujące port wojskowy w Kaliningradzie. Wielkie 140 milionowe mocarstwo nuklearne rzucone na kolana , czy tak może wyglądać finał hipotetycznej wojny polsko-rosyjskiej? Czy możemy powtórzyć drugi cud nad Wisłą, sprzed prawie 95-ciu lat? Tak, możemy tego dokonać i nie jest nam w tym potrzebny drugi Piłsudski.”  

Ps. Jako zysk dodatkowy konfliktu należy uznać fakt, że po napaści Rosjan, prezydent jest zmuszony ogłosić stan wojenny. A to pozwoli raz na zawsze załatwić sprawę totalnej opozycji, targowicy i wszelakich wewnętrznych wrogów Polski. A ich przyjaciele i często zagraniczni mocodawcy, głównie z Unii Eurpejskiej, będą wyłącznie mogli bezsilnie się przyglądać rozwojowi zdarzeń.  

[1] Wszystkie zaznaczone cytaty pochodzą z http://www.biegunwydarzen.pl/polska-kontra-rosja-10-powodow-dla-ktorych-wygramy-konwencjonalna-wojne-z-rosja (link is external)

[2] https://pl.wikipedia.org/wiki/AHS_Krab (link is external)   .

KOMENTARZE

 • Nim zapytam o szczegóły bardzo proszę o proste wyjaśnienie:
  jaki cel polityczny miałaby Federacja Rosyjska atakując Rzeczpospolitą Polską?
 • @Zbigniew Jacniacki 06:04:10
  Witam!

  Oczywiście cel jest imperialny.
  Jaki cel miała Rosja atakując Gruzję? A jaki Czeczenię. czy Ukrainę?
  Filozofią geopolityki państwa postsowieckiego po okresie smuty Gorbaczowa i Jelcyna jest odzyskanie statusu mocarstwowości. Gospodarczo się nie da, więc pozostają tylko mongolsko - tatarskie podboje.
  Rosja nadal na swojej mapie terytorialnej ma "swoje" państwa - przynależna im strefa wpływów przehandlowana im w Jałcie.
  Co dla nas jest agresją, dla nich jest wyłącznie powrotem do tego, co im się należy.
  Rosja jest państwem łupieskim z godnie z cywilizacją turańską.
  Jest to bliskie żydowskim żądaniom o zapłatę ogromnych pieniędzy za tzw. mienie bezspadkowe.

  Dlatego właśnie musimy się stać silni, by móc się obronić przed grabieżcami, którzy uważają, że mają jakieś prawo do naszej własności.

  Może kiedyś, jak urośniemy, to my zaczniemy się upominać o nasze majątki, dzieła sztuki i rekompensaty za kradzieże i zniszczenia.

  Pozdrawiam
 • @Zbigniew Jacniacki 06:04:10
  Mamy tu u nas dosyć dobrych producentów rowerów klasy wyższej i montownie chińczyków, a więc putin może myśli o zdrowotności rosjan, dzięki naszym zasobom rowerowym sprawi, że średnia wzrośnie o kilka miesięcy, ale nie, w zamian za wyzwolenie i najlepsze granice na świecie będzie nas rosja napadać co rusz, aż dzięki ussmanom puści w końcu na nas Atomówki i po sprawie, tylko ussa ma interes, aby w razie W po Polsce i Polakach został pył, nomen omen gwiezdny.
 • @Janusz Kamiński 06:52:32...Oczywiście cel jest imperialny....
  Dziwne imperium, które sprzedaje Alaskę , a teraz wpuszcza Chińczyków na Syberię.

  Budując Nord Stream "imperialiści" rosyjscy, raczej udowadniają, że terytorium RP nie jest dla nich tematem strategicznym.
 • @Janusz Kamiński 06:52:32
  Rozumiem ten bul. Ktoś miał chrapkę na Krym a tu taki zonk?
 • @Zbigniew Jacniacki 07:08:01
  Nie rozumiem Pańskiej argumentacji.

  Alaskę sprzedawała carska Rosja, a nie putinowska. A konkretnie w imieniu cara polski baron polskiemu hrabiemu reprezentującego USA, za 7,2 mln USD.
  A kwestia zagospodarowania Syberii, to jeszcze coś innego.

  Z Nord Stream jest akurat odwrotnie niż Pan argumentuje, biorąc pod uwagę strategiczne znaczenie rurociągu Przyjaźń.

  A co Rosja uzna za swój cel strategiczny, to nie wiemy. Dlatego tym bardziej musimy się przygotowywać.

  Polecam w miarę uczciwy serial "Stacja Berlin" w HBO, jak Rosjanie starali się zająć Estonię.
 • @provincjal 09 07:07:53
  Cieszę się, że dobry humor dopisuje.
  Należy iść przez życie z uśmiechem na twarzy.
  Tylko nie przesadzać, bo będą tradycyjnie mówili - "śmieje się jak głupi do sera".
 • @Janusz Kamiński 06:52:32 Jaki cel miała Rosja atakując Gruzję? A jaki Czeczenię. czy Ukrainę?
  Jeżeli chodzi o Ukrainę , to właśnie rozpoczęto ostrzał ... paszportami.

  Źródło poniższej informacji "sztab wojenny FR" :
  http://kremlin.ru/events/president/news/60412  "Pytanie: Pan Zelensky, który został wybrany na szefa Ukrainy odpowiedział na wyciągu w Pekinie w sprawie wydawania paszportów rosyjskich gotowość nie tylko do mieszkańców DNI, ale dla wszystkich Ukraińców. On powiedział, że jest gotowy do wydawania paszportów dla wszystkich Rosjan, a także każdy, kto gotów bronić wolności i demokracji.

  Władimir Putin: Naprawdę? I tak powiedział? To jest bardzo dobry. To sugeruje, że będziemy zgodni, być może dlatego, że mamy ze sobą wiele wspólnego. Ponieważ mówiłem wiele razy, że ukraiński i rosyjski - bratnimi narodami. A nawet więcej, wierzę, że jest to jeden ludzie w rzeczywistości, z jego cechami: kulturowe, językowe, historyczne - ale zasadniczo jeden osób. A jeśli mamy wspólne obywatelstwo, będzie tylko korzystają zarówno rosyjski i ukraiński, będziemy silniejsi i bardziej skuteczne.

  W odniesieniu do wolności i tak dalej, jest także ważnym punktem. Ale w tym sensie, to chyba lepiej zacząć nawet z Rosją, nie z Rosjanami, i, na przykład, z Gruzji lub z byłej gruziński. Na przykład, byłoby sprawiedliwe, by powrócić do ukraińskiego paszportu osoby, które w przeszłości był gruziński, a teraz uważa się Ukraińcem, mam na myśli Michaiła Saakaszwilego Nikołajewicza. Został bezprawnie pozbawione, moim zdaniem, narodowości, nielegalnie wydalony. Powinien być z powrotem i przywrócić go z naruszeniem przepisów. A także niektórych innych obywateli Ukrainy, którzy zostali zmuszeni do opuszczenia kraju i udać się do Ziemi Obiecanej, uciekając od obecnego ukraińskiego systemu prześladowań.

  Q: Mówiąc o propozycji Zelensky w sprawie wymiany paszportów, mówiłeś, że masz ze sobą wiele wspólnego, prawie współpracowników. Można wyjaśnić, że nadal masz na myśli?

  Władimir Putin: No, jak? To bardzo proste. Jeśli Ukraina będzie wydawać paszporty Rosjan, i będziemy wydawać paszporty i obywatelstwo Ukraińców w Rosji, to prędzej czy później nieuchronnie dojść do oczekiwanego rezultatu: każdy będzie miał jeden obywatelstwo. Jest to należy przyjąć z zadowoleniem. "
 • @Autor
  1. W naszej sytuacji, gdyby Rosjanie nas zaatakowali - najlepiej byłoby oid razu się poddać.
  Najmniejsze straty.

  Jak czytam takie bzdety, jak te, to sobie myślę, że działania Usraela są w pełni uzasadnione. Oni specjalnie podpuszczają takich durniów do budowania napięcia i prowadzenia wojny - tu ma się skupić siła ataku, aby już później można się było z Rosją dogadać.
  Z Polski zostanie pustynia (bo przy obecnych środkach - czy konwencjonalnie, czy atomowo) to i tak wszystko będzie zniszczone.
  Stąd też sławetne 447 - chodzi oto, że skoro tu ma nic nie być, to chcą chociaż trochę "dóbr" wycofać.

  Dziękuję za tę narrację. Ja - nie skorzystam.
 • @Janusz Kamiński 07:28:52... Alaskę sprzedawała carska Rosja, a nie putinowska....
  To dopiero putinowska Rosja jest imperialna?

  Czy dobrze zrozumiałem: celem strategicznym ataku na Polskę jest odzyskanie przez Rosję putinowską kontroli nad rurociągiem Przyjaźń?

  A jak Putin przestanie być prezydentem, to cel ten zniknie?

  "Polecam w miarę uczciwy serial "Stacja Berlin" w HBO, jak Rosjanie starali się zająć Estonię."

  Ciekawe jest w tym kontekście zdanie prezydent Estonii z 19 kwietnia br .
  Kaljulaid podkreśliła, że jej obecność w Moskwie jest "wyraźnym znakiem, że Estonia jest gotowa do współpracy i dialogu".

  Dalej Pan będzie namawiał Polaków do strachu przed FR?
 • @Janusz Kamiński 07:28:52
  Szwecja sprzedała Rosji Estonię za 2mln. jefimków. Patrz punk 4.
  1.Wieczny i nierozłączny pokój między rosyjskim carem a królem Szwecji i ich następcami;
  2.Pełna amnestia po obu stronach, z wyjątkiem Kozaków, którzy poszli za Mazepą;
  3.Wszystkie działania zostają zakończone w ciągu 14 dni;
  4.Szwedzi ustępują wiecznemu posiadaniu Rosji: Livonia, Estland, Ingermanland, część Karelii;
  5.Finlandia powraca do Szwecji;
  6.Wolność wyznań.
 • @fretka 07:17:03
  Kto miał chrapkę na Krym?
  Pewnie ci wredni Amerykanie, co się nawet z Syrii wycofali.
 • @Zbigniew Jacniacki 07:33:15
  Sorry, nie komentuję doniesień z rosyjskich źródeł.

  To nie informacja, to propaganda. Dziwię się, jak ktoś tego nie rozpoznaje. Trzeba budzić swoje własne zdolności analityczne i krytycyzm, a nie opierać się tylko na wybranych, pasujących do swoich poglądów doniesień.
 • @Janusz Kamiński 07:58:54
  Otóż to. Mieli tam swoją bazę założyć a z Syrii ich pogoniono a nie się wycofali.
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:35:06
  Witam Panie Krzysztofie

  Widzę, że język się Panu zmienił. Wiek i frustracja przegranego? Przykre.

  To racja częściowa: - jedni rzeczywiście chcą zrobić z Polski pustynię. To Rosja i to UE. Oczywiście po uprzednim rozgrabieniu wszelkich dóbr i wyrzuceniu taniej siły roboczej do pożytecznej pracy przy zmywakach i kasach Kauflandu. Lecz drudzy wolą sobie zbudować tu silny przyczółek - przeciwwagę dla wrogiej Europy Zachodniej - Niemiec i Francji; oraz interface między dwoma jedynymi mocarstwami: Chinami i USA. Przykro, gdy ktoś z powodów emocjonalnych zbudowanych na silnych uprzedzeniach nie jest w stanie tego pojąć. Amerykanie nic nie zrobią, jeżeli nie będą mieli z tego konkretnego i wiarygodnego zysku. A uchwalili 447, bo kowbojskim zwyczajem, w czasie pertraktacji lubią drugą stronę trzymać za jaja.

  ... A myślałem, że porozmawiamy o cywilizacji polskiej...
 • @Autor
  "że Rosja w konfliktach regionalnych wykorzystuje maksymalnie od 25% do 35% swojego potencjału, z powodu ogromnego terenu, który musi zabezpieczać"

  Przyjęcie takiego założenia oznacza, że przyjmujemy także założenie że Polska będzie się znajdować poza jakimikolwiek sojuszami wojskowymi, że będzie pozostawiona sama sobie. Bo tylko wtedy konflikt z Polską byłby konfliktem regionalnym. Ponadto Polska musiała by być wewnętrznie podzielona, skłócona i niestabilna by regionalność konfliktu była realna. W takim jednak przypadku należy inaczej obliczać potencjał obronny Polski - bez uwzględniania wojsk sojuszniczych i z uwzględnieniem nieposłuszeństwa części sił zbrojnych.

  "Aby poważnie dobrać się do Polski, Moskwa najpierw musi się rozprawić z państwami bałtyckimi. Gdyby tego nie zrobiła, może spodziewać się sojuszniczego ataku na swoje tyły."
  "Siły stacjonujące w Kaliningradzie w przypadku wojny, są całkowicie otoczone, zdane na dostawy zaopatrzenia z powietrza bądź drogą morską."

  Położenie geograficzne państw bałtyckich i Kaliningradu jest takie samo i prawdopodobnie ich rola w konflikcie również byłaby taka sama. Dlatego wydaje się błędne ich różne traktowanie w raporcie.
 • @Janusz Kamiński 06:52:32
  Czeczenia to wewnętrzna sprawa Rosji, a Gruzja sama uderzyła. Co prawda na formalnie gruzińskim terytorium, ale było to głupie.. Krym to zaś zasada samostanowienia narodów (jak Osetia i Abchazja).
 • @Janusz Kamiński 07:58:54
  A jeszcze mają chrapkę na Arktykę tylko w ich przypadku to jak porywać się z motyką na Słonce. Chcą ale nie mogą, stąd ta frustracja.
 • @Zbigniew Jacniacki 07:47:54
  Będę namawiał do ostrożności z niewiarygodną Rosją Putina. Aż udowodnią, że można im zaufać.

  Re. rurociąg. Źle pan zrozumiał. Rżnięcie głupa to zagrywka gimbazy.

  Może po śmierci Putina (podejrzewam gwałtownej, z komunikatem po miesiącu, że biedak zatruł się ulubioną kiełbaską z niedźwiedzia). Wszystko zależy, czy następcą będzie kolejny psychopata z kompleksami, czy nastojaszczij Rosjanin.

  Niech pan najpierw obejrzy ten serial, a potem mówi o Estonii. Ja w Tallinie trochę czasu spędziłem.
 • @fretka 07:58:51
  Porozmawiamy sobie przy innej okazji o historii. Porozmawiamy sobie też o Inflantach, które przypominam były polskim lennem. I także o tym, jak z Żółkiewskim daliśmy popalić przeważającym siłom Szwedów i Moskwiczan w wyprawie na Smoleńsk, co zakończyło się polskim carem na Kremlu.

  I nasze historyczne błędy wtedy...

  Ale to innym razem, dobrze?
 • @fretka 08:14:32
  Rany Boskie?! Kto ich pogonił? Asad? Putin? Erdogan? Makrela? Netaniachu?
 • @fretka 08:27:25
  Akurat budując pierwszy arktyczny shuttle tanker "Bodil Knutsen" byłem w arktyczny bałagan zaangażowany. Wszyscy chcą kawałek Arktyki. Nawet Dania z powodu Grenlandii. Rosja robi tam najwięcej i działa najszybciej.
  Lecz aktualnie głównym priorytetem jest arktyczny Północny Szlak Morski.

  Możliwość pływania z Nowego Jorku, czy Rotterdamu do San Francisco przez Arktykę, a nie dookoła świata, to ogromna sprawa. A Rosja chce mieć monopol.
 • @Wican 08:26:24
  Hipokryzja i podwójne standardy.

  Sam pan z siebie jaja robi.

  Czeczenia to wewnętrzna sprawa Rosji. No nie mają Czeczeni żadnego prawa do samostanowienia.

  Za to Osetia i Abchazja w ramach prawa do samostanowienia wymagają ruskiej inwazji.

  Fajne co?

  Nie wstydzi się pan braków z logiki?
 • @Janusz Kamiński 08:17:00
  Dziwnym trafem to Amerykanie chcą wymusic na nas 300 miliardów oraz chcą nam wciskać drogo sprzęt wojskowy oraz drogi gaz.
 • @Janusz Kamiński 08:03:24.... To nie informacja, to propaganda....
  Ok.
  Twój post to też nie informacja, tylko propaganda.

  Portal, na który się powołujesz, istniał kilka miesięcy w 2015 rok.

  Ale zamieścił też prognozę,
  którą możesz wykorzystać w swojej obronie przed imperializmem Putina:
  "Polska od morza do morza. Oto 6 powodów, przez które Rosja upadnie w ciągu 5 lat."

  Wytrzymasz jeszcze 14 miesięcy i po Rosji.
 • @Janusz Kamiński 06:52:32
  Na samym początku wypisujesz takie głupoty i od razu klasyfikujesz się po stronie lewaków, głupców czyli po stronie skrajnej trockistowskiej - antypolskiej partii Pisuar.
  Piszesz, że jesteś ,,soczysty i wyrazisty" - tu trzeba mysleć i pisać prawdę, a głupoty, które powielasz za posrednictwem pismaków mossadowców i cia oraz trockistów z KGB, stawia cię w roli bezmyślnego lewaka pisowca. Określając siebie jako sympatyka pisuaru, domagasz się tego samego co Biedroń, Kaczynski, Rabiej - Oni też kochają UE, TL, NATO, potępiają Rosję, tą chrześcijańską Rosję w której Sorosz, bandy LGBT działają w podziemiu, a u Nas prawo uchwalają. Pisząc o Gruzji, Czeczenii, Upadłęj w taki sposób to trzeba byc albo wyjątkowym analitycznym idiotą, albo takim prymitywnym szpiegiem. To już rezimowe portale, czy TV, między wierszami piszą lub mówią troche jak było naprawdę. Dlatego min. zydzi z Chabad wybrali w Upadłej pajaca do sterowania by łagodzic to co zrobili z wschodem Upadlej, zrezta z całą Upadliną - taki na początku prztyczek. Zobaczymy jak się rozwiniesz.
  Teraz do pracy, by zarobić na darmozjadów, pasożytów z pisuaru.
 • @Janusz Kamiński 06:52:32
  To Rosja zaatakowała Gruzję?
  Ktoś tutaj nieźle odleciał...
 • Zgadzam się z Autorem w 100%
  *****
 • @Janusz Kamiński 08:51:05
  A pan,jeśli wolno zapytać,wiedzę czepie skądś? czy z głowy czyli znikąd?
  Gdyby był pan uprzejmy przypomnieć nam na podstawie czego Abchazja i Osetia weszły w skład Gruzji,bylibyśmy niezmiernie wdzięczni.
  Oczywiście krótko.W jednym zdaniu bo tyle wystarczy.
  Dopiero potem będzie można rozstrzygnąć dylemat czy @Wican brakuje logiki czy panu elementarnej wiedzy
 • @Janusz Kamiński 07:28:52
  Nie rozumiem Pańskiej argumentacji.

  Przecież rok 1920,1939 kiedy to wojska radzieckie wkroczyły do Polski i późniejsza okupacja Polski po 1945r to była robota Rosji komunistycznej czyli bolszewickiej a nie putinowskiej.
  Czy Pan uważa ,ze od tamtych czasów nic się w Rosji nie zmieniło?
  Czy był Pan w Rosji ostatnio?
  Ja w Rosji byłem i spotykałem się z mieszkańcami i zapewniam,ze nie ma takiego drugiego narodu w Europie tak życzliwego dla Polaków jak Rosjanie.
  Pan oczywiście woli naszych zachodnich sąsiadów ,którzy wymordowali nam 6 milionów rodaków i 17 milionów Rosjan,no ale dla Pana to nie ma znaczenia .Niemcom można wchodzić w zadek bez mydła.

  Niech Pan przyjmie wyrazy współczucia.Ten wieczny strach przed Putinem i Rosją nie pozwala Panu zmrużyć oka.Życie w takim strachu i stresie musi być katorgą dla Pana i rodziny.Nie wiem czy już Pan wybudował bunkier ,jak nie to radzę to zrobić jak najszybciej.Ten Putin pojawiający się w łazience ,w lodówce w kanapce doprowadzi pana w końcu do pomieszania zmysłów.

  Ja mam na piętrze dwóch sąsiadów i od lat żyję z nimi w dobrej przyjaźni i zawsze sobie pomagamy w potrzebie.
  Wy nie potraficie żyć w środowisku zbiorowym,wy musicie cały czas mieć wroga .Jak go nie ma w pobliżu to stworzycie go na siłę.

  I Niemiec i bolszewik gnębili Polaków jak tylko się dało ,ale wy mając klapki na oczach widzicie tylko tego wroga ze wschodu a temu zachodniemu właźicie w tyłek.
  USA sprzedało nas Stalinowi i obecnie jak tego będzie wymagał interes amerykański bez skrupułów sprzeda nas Putinowi Tyle są warte te wasze sojusze co trzydzieści srebrników.
 • @Janusz Kamiński 08:51:05
  Proszę mi wierzyć ale Czeczeni mają to czego potrzebują. Mają spokój, mają silnego przywódcę, mają prawa jakie im najbardziej odpowiada. To co dobre dla Europejczyka nie koniecznie dobre dla Czeczena. Na przykład ''Czeczeński gej'', w Czeczenii brzmi absurdalnie a w Europie norma. I to jest właśnie samostanowienie.
 • Oceniłem ten tekst 1-ką i...
  przestałem czytać po tak gdzieś mniej więc 2/3 tekstu.
  Proszę Pana, pisanie tzw hipotetycznych scenariuszy wojennych jest w naszej obecnej sytuacji, niczym innym jak tylko i wyłącznie straszeniem, które w tym wypadku wpisuje się w tą politykę propagandową okupanta Polski, tą politykę demagogicznego trzymania Polaków z dala od tej ich wewnętrznej siły narodowej.
  Znamy to straszenie nas Polaków Ruskimi od wielu już stuleci i wiemy jak wielką tragiczną dla naszego narodu szkodę nam zrobiło to uleganie tym satanistycznym podszeptom.

  Jak na debiut i wizytówkę na tak szacownym portalu jak Neon24, to niestety wychodzi na to, że jest to strzał kulą armatnią w płot i wychodzi na to, że jest to przeintelektualizowana wersja istniejących już na Neonie24 blogów antyrosyjskich.

  Pozdrawiam z nadzieją na bardziej obiektywne (nie tylko w sensie tej naszej doczesnej codzienności) analizy, ponieważ ta resztka Polaków, która w Polsce jeszcze się ostała, nie ma już ani czasu ani biologicznej siły na jakiekolwiek już pomyłki w wytyczeniu tego swojego azymutu przetrwania.
 • Spokojnie - nie wychylać się
  to i idioty z siebie się nie zrobi.
  Wniosek?
  W dzisiejszym, szatańskim świecie - z dnia na dzień następują zmiany etapów mądrości i rankiem okaże się, że to Rosja na powrót jest - cacy - a np. Niemcy - be! Wtedy nikt z PiS-u nie da się wyprzedzić w cmokaniu ruskiego zadka.
 • Kaminski
  Piszę do ciebie raz, odpowiedzi nie oczekuję ale radzę dobrze zapamiętać.
  To był mój pomysł, żebyś tu wrócił. Powód bardzo prozaiczny - Husky się obraził i sobie poszedł. W związku z tym zabrakło worka treningowego. A komentatorzy nie mogą się nudzić.
  Za sam wstęp powinieneś już dziś wylecieć ale dostaniesz szansę.
  Bez odbioru.
 • @fretka 09:21:43
  //To co dobre dla Europejczyka nie koniecznie dobre dla Czeczena.//

  I na odwrót.Czeczeńscy uchodźcy w Polsce zmuszeni byli uciec się do aktów bezprawnych w celu wymuszenia dla siebie elementarnych praw.
  A nawet gorzej,wedle ich własnych słów :"Traktują nas gorzej niż świnie"
  https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/uchodzcy-okupowali-pociag-interweniowala-policja,118851.html
  wszytko to działo się za prezydentury L.Kaczyńskiego
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:29:56
  To może być strzał w dziesiątkę!!!!
 • @Jan Paweł 09:28:16
  "Proszę Pana, pisanie tzw hipotetycznych scenariuszy wojennych jest w naszej obecnej sytuacji, niczym innym jak tylko i wyłącznie straszeniem, które w tym wypadku wpisuje się w tą politykę propagandową okupanta Polski"

  Rosyjski żyd też straszy...hipotetycznie.

  https://cdnpl2.img.sputniknews.com/images/334/36/3343673.jpg

  Czy NATO wygra w wojnie nuklearnej z Rosją?

  https://pl.sputniknews.com/swiat/2019042810296133-politolog-ocenia-szanse-nato-w-wojnie-nuklearnej-z-rosja-III-wojna-swiatowa-sputnik/
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:29:56
  Husky po prostu wymiękł.Worek treningowy po jakimś czasie od tego bicia staję się sflaczały i trzeba go wymienić.
 • @ikulalibal 09:33:04
  Ciekawe czemu się tak boją wracać? Może mają coś za pazurami?
 • @Wican 09:01:36
  To naprawdę spora umiejętność - w jednym zdaniu trzy fałsze:

  1. Amerykanie chcą wymusic na nas 300 miliardów - dowody, a nie ploty i straszenie, że coś chcą wymusić.
  2. chcą nam wciskać drogo sprzęt wojskowy - dowody, wiem, że ruskie czy chińskie kałasznikowy są tańsze, a proce to można samemu wystrugać.
  Wg parametru cena/jakość to jest najlepszy zakup (best buy).
  3. drogi gaz - z niecierpliwością i podnieceniem czekam na wiadomość, gdzie jest tani gaz. Natychmiast kupię na pniu.

  Zero faktów - 100% propagandowego fałszu.
 • @Zbigniew Jacniacki 09:04:10
  Może ustalimy, co jest informacją, a co propagandą. Bo zdaje się, że się mijamy co do wiarygodności źródła, weryfikacji i własnego reserczu.
  Przestańmy udawać kogoś, kim nie jesteśmy,
 • @Wrzodak Z. 09:05:19
  Tym razem pozostawiam ten wpis, jako memento, co może stać się z człowiekiem, gdy życie i rzeczywistość go przerosły.
  Współczuję.

  Wszystkie kolejne pańskie komentarze będę kasował. Za to przyrzekam, że nie będę chodził na pański blog
 • @Robik 09:07:03
  Mówię,że Rosjanie?
  Pomyłka.
  Marsjanie zaatakowali Gruzję. Przecież to każdy wie.
 • @Talbot 09:07:21
  Dziękuję.
  A nie połamią ci nóg, albo wydłubią oczy za to?

  Jakiś Ruszkiewicz już mi grozi, chociaż sie jeszcze naet nie rozpakowałem.
 • @ikulalibal 09:12:10
  Drogi panie,
  w pewnym wieku wiedzę się po prostu ma (albo i się nie ma, co jest dominującym stanem).
  A jak jeszcze coś potrzeba, to się szuka w wielu źródłach. A potem człowiek stara się wyrobić swoją własną opinię, anie mówić - aha - Sputnik własnie tak powiedział. Czy Anodina jakaś.

  W jednym zdaniu nie wystarczy, a ja nie dam się sprowadzić na dyskusję o sprawach nieważnych dla mnie.
 • @Janusz Kamiński 10:03:15 Może ustalimy, co jest informacją, a co propagandą.
  Super.

  Jaka jest Twoja definicja ?


  ps.

  Dlaczego od Ciebie zaczynam?

  Bo pierwszy poruszyłeś ten temat
 • @Janusz Kamiński 10:09:28
  No na szczęście to nie Arabia Saudyjska a Talbot to nie Abdulkareem al-Hawa.
  https://www.dobreprogramy.pl/whatsap-arabia-saudyjska-kara-smierci,News,101627.html
 • @Talbot 09:07:21
  Talbot, kolegę ci załatwiłem, już nie będziesz sam.
  Cieszysz się? :)
 • @matterhorn 09:13:47
  Bywałem w Rosji często, tak do 2013. Więcej - byli moimi podwładnymi.
  I zgadzam się z panem - w większości przemili i dobrzy ludzie.

  Ale dwukrotnie miałem takich inżynierów 50-latków, jak się później okazało, z wojskową karierą, którzy jak im już w końcu tamy puściły, to się przestraszyłem. Katyń i Rzeź Wołyńska to przedszkole wobec planów, jakie snuli na temat konfliktu z Polską.

  Ale to temat na inny raz.
 • @fretka 09:21:43
  To opinia z kontaktów osobistych?

  Niedaleko mam hostel, gdzie tez mieszkają Czeczeni.
  Mówią coś innego.
 • @Janusz Kamiński 08:03:24
  "Trzeba budzić swoje własne zdolności analityczne i krytycyzm, a nie opierać się tylko na wybranych, pasujących do swoich poglądów doniesień."

  I tu się zgadzamy. Zamierzałem dać Panu pałę, ale w nagrodę za to mądre zdanie dostaje Pan dwójkę.
 • Autor
  "Czy możemy powtórzyć drugi cud nad Wisłą, sprzed prawie 95-ciu lat? Tak, możemy tego dokonać i nie jest nam w tym potrzebny drugi Piłsudski."

  Do tego potrzeba najpierw zdobyć Kijów. Tak jak zrobił to Piłsudski, aby sprowokować Ruskich i zwabić ich w pułapkę.
 • @Zbigniew Jacniacki 07:47:54
  No, jak powiedzial stary göral:Polska bedzie az po Ural, za Uralem tylko Chiny.
 • @Janusz Kamiński 08:36:35
  Szojgu. Jak jaja, to jaja.
 • @Janusz Kamiński 10:14:46
  Autorze nasz bezcenny! za dużo słów.Po co? Skoro starczy krótko w jednym zdaniu.
  NA PODSTAWIE CZEGO OSETIA I ABCHAZJA ZGODZIŁY SIĘ WEJŚĆ W SKŁAD GRUZJI?

  ps
  doceń moje serce złote za podszeptem którego zastosowany zostało zwrot: "zgodziły się "
 • @Jan Paweł 09:28:16
  Czy to św.Jan Paweł II, czy Franciszek powiedział: -Kim jestem, by osądzać?

  Ja widać, imiennik Wojtyły takich skrupułów nie ma. Może jest sędzią ze 'specjalnej kasty? Może jakimś ukrytym prałatem?

  Gniazdko uwite z kłamstewek, niedomówień, fajnych opinii, fajnych ludzi, uwite oczywiście w czaszce, pozwala wyłączyć ten paskudny, jakże męczący proces, jakim jest myślenie. Po co? Wszystko znajdziemy podane na tacy. I aby się nie zakrztusić, rozdrobnione w postaci kaszanki.
  Smacznego
 • @matterhorn 09:13:47
  "Nie rozumiem Pańskiej argumentacji."

  Przecież on sobie jaja robi, a wy wszyscy bierzecie to na poważnie. ;)
 • @Janusz Kamiński 10:00:33
  "ruskie czy chińskie kałasznikowy są tańsze"

  Helikoptery takie jak KA 50 i KA 28 idą po 16 milionów dolców.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:29:56
  Odpowiadam tobie raz. Ale... co to jest Ruszkiewicz? Czy to co myślę?
  To niedobrze ze mną. Zrobi ze mnie worek treningowy... Albo wycieraczkę... Albo spluwaczkę... Stop! Zatrzymaj wyliczankę, bo oto kolejny dowód - że klęska jest sierotą, a sukces ma wielu ojców.
  Oto zaprosiła mnie pani Astra, która jest zwierzchnikiem tego Ruszkiewicza, a teraz on, jak w pierwszej klasie zrywa się i krzyczy - Psepani! Psepani! To ja! To ja!.
  Rzeczywiście Ruszkiewicz umysł ma tęgi. Na wielu zdjęciach widać jak myśli. A na filmach, jak się puści slow motion, to nawet można zauważyć, jak mu się mózg i czaszka ruszają.

  Panie Ruszkiewicz, pan mnie tu nie strasz. Bo za takie słowa wylecisz pan z mojego bloga. Już pan raz chciałeś organizować ustawkę mano y mano. Ale wybacz pan, nie jestem okrutnym sadystom i ponownie pana, jak ten wczorajszy deszcz zlekceważę
 • @fretka 09:53:34
  Może mają bóg z nimi.Ale istnieje bardziej interesujący mnie problem.
  Problem 10.000.000 dolarów które w 2010 r wydzielił Soros na przeprowadzenie "zjazdu Czeczenów w Polsce".Zjazd faktycznie się odbył przy głośnym udziale zaprzyjaźnionego z PIS-em A.Zakajewa.
  Mam wierzyć że PIS-iory nic nie uszczknęły z tej kwoty? jakoś nie wierzę.I nie uwierzą dopóki sprawy nie zbada jakaś polska niezależna komisja.
  O sprawie 10.000.000 dolców przekazanych przez fundacje Sorosa Achmedowi Zakajewowi poinformował zanany "czeczeński bojownik o wolność" Doku Umarow https://www.kommersant.ru/doc/1532957
 • @Janusz Kamiński 10:23:01
  I co mówią ci Czeczeni z hostelu (przy rondzie Dudajewa?)
 • @ikulalibal 10:50:49
  "I nie uwierzą dopóki sprawy nie zbada jakaś polska niezależna komisja."

  "Niezależna komisja", oj.
 • @Janusz Kamiński 10:49:21
  "jak ten wczorajszy deszcz zlekceważę"

  To nie deszcz pada.
 • @ikulalibal 10:39:05
  Psychole . Niejaka A. Fotyga powiedziała, że Finowie mogą mieć dostęp do broni, bo graniczą z Rosją. A my nie możemy. Ten właściciel bloga to ten typ, co Fotyga.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:29:56
  Uważam, że grill zbyt mało rozgrzany jest :D ...ale worek treningowy ok ...taki fajny wypasiony, dobrze ubity, emerytalny :)))
 • @Pedant 10:56:24
  A niby dlaczego nie? że jak polska to nie może być "niezależna"? nie przesadzajmy.Nie jest jeszcze aż tak źle aby nie znalazło się kilku sprawiedliwych.Trzeba tylko dokonywać mądrych wyborów.
  A z tego co sobie przypominam sprawujące wówczas(w 2010 r) rządy PO dla pro formy usiłowało zatrzymać i przesłuchać Zakajewa .W końcu facet poszukiwany jest listem gończym nie za przetrzymywanie książek z biblioteki a za terroryzm. Kto wtedy najgłośniej darł mordy że niesprawiedliwość się dzieje? no kto? oczywiście PIS-iory.Więc mam prawo podejrzewać że wszytko to działo się nie bezinteresownie.Nawet rozumiem-forsa wzięta a "zjazd czeczenów" zagrożony.
 • @Janusz Kamiński 10:49:21
  Ja nie straszne tylko grzecznie ostrzegam. A na twój blog i tak nie mam zamiaru wchodzić bo i po co? Są inni, zresztą założę się, że za kilka dni poblokujesz wszystkich i będziesz rozmawiał sam ze sobą. Już zacząłeś straszyć usuwaniem komentarzy. Świetny początek.
  I omijaj mnie szerokim łukiem.
 • @trybeus 11:02:24
  :)))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:29:56
  cyt:
  "To był mój pomysł, żebyś tu wrócił. Powód bardzo prozaiczny - Husky się obraził i sobie poszedł. W związku z tym zabrakło worka treningowego. A komentatorzy nie mogą się nudzić. "

  Twój? no niezupełnie... pomysł powstał dzięki Twojej sugestii ale był w równym stopniu mój :)
  W dodatku nie porównuj Huskiego do J.Kamińskiego bo to jest jednak dużo wyższa liga nie ubliżając temu pierwszemu.

  Pozdrawiam
 • @Astra - Anna Słupianek 11:38:43
  Zgadza się Aniu, zwracam honor :)
  I z tego miejsca serdecznie przepraszam mojego ulubionego pieska, to rzeczywiście dużo wyższa półka.
 • @zbig71 11:02:15
  Nie lubię akurat pani Fotygi, z wielu powodów, a najważniejszy jest ten, że jest jedną z "Trzech Czarownic", które trzęsą pomorskim PISem.

  Osobiście też jestem za otwartym dostępem do broni, lecz kontrolowanym nawet testami psychiatrycznymi.
  Inaczej Ruszkiewicz już dawno wysadziłby moja posiadłość w powietrze.
 • @trybeus 11:02:24
  Roberciku,
  już nawet ciebie wezwano na pomoc?

  Podeślesz mi tegoroczną bryndzę i dwa średnie owcze oscypki?
 • @Janusz Kamiński 10:34:52
  Proszę pana, mój komentarz przede wszystkim jest wyrażeniem mojej opinii na temat pana posta i niczym więcej.

  Natomiast co pana powyższego komentarza, to już go oceniam, ale niestety jako bardzo małostkowo uszczypliwy, charakterystyczny dla ludzi fanatycznych nieważne z której lewej czy prawej strony.
  Obawiam się, że jeżeli nie zmieni pan zarówno merytorycznie jak i właśnie od tej tonu, tych pana wypowiedzi, to obawiam się, że pana osoba nie bedzie wnosiła niczego nowego do tej zbiorowej mądrości Neonu24, bo takich jak pan, już tutaj jest parę osób.

  Proszę pana, Neon24, mimo pewnych niektórych wpadek, charakteryzuje się pewną kulturą wypowiedzi, więc ta pana uszczypliwość, wyśmiewanie itd nie pasuje do tego pana "wielkiego" wejścia.

  Zachęcam do refleksji zarówno co formy jak i treści pana wypowiedzi.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:27:00
  Jasne. Zrozumiałem. Twoje pojęcie grzeczności... lavorare pigro...

  Abym mógł skutecznie omijać szerokim łukiem musisz wyprowadzić się za Ural. Łuk to część okręgu, a promień w kole to dystans od ciebie do "szerokiego łuku",na którym przestanę ciebie wyczuwać, gdy wieje od wschodu.
  Ta odległość to co najmniej 2600 km. Sprawdź.
 • @stanislav 11:28:50
  Nie proszę pana. To moje nazwisko.
  Nie muszę się ukrywać, maskować, przebierać, czy co tam jeszcze.
  Nie mam kompleksów, strachu, nerwicy, czy udaję kogoś innego.

  A stanislav kojarzy mi się ze świetnie poinformowanym internautą i blogerem, któremu widocznie zbrzydło to pospolite imię i sam siebie awansował na Onucę Balceraca. Polecam
 • @Janusz Kamiński 10:21:28
  Ja w Polsce też mam wielu przyjaciół ,wspaniałych ludzi,ale też znam nie dwóch ale kilkudziesieciu osobników ,którzy wprost nie mogą się doczekać wojenki USA i Rosji albo ataku Putina na Polskę.Przebierają nóżkami i tęsknią bardzo aby z Polski zrobić pustynię poatomową bo przecież wiadomo,że w razie wojenki mocarstw Polska będzie pierwszym celem Rosji a w przypadku wejścia Rosjan do Polski nasz kraj będzie celem amerykańskich bombek atomowych.
  Kazdy konflikt miedzy mocarstwami z Polską w tle bedzie zagładą naszej ojczyzny a być moze i planety ziemia.
 • @Astra - Anna Słupianek 11:38:43
  No i dobrze.

  Nie chciałem być już na wstępie powodem kłótni w rodzinie.

  Cmok, cmok, cmok.

  Ps. W jego komentarzu widzę, że trzymasz mężczyzn na krótkiej smyczy.
 • @Janusz Kamiński 11:56:05
  Pis chce ograniczyć dostęp do broni czarnoprochowej. Knuje z Żydami przeciwko 7Polsce. Podnosi podatki i opłaty. A Rosja na nas nie napadnie . Po co? Żeby długi nasze spłacać? Jakie narobił y wszystkie ekipy po89?
 • @Astra - Anna Słupianek 11:38:43
  No, nie do końca bym się zgodził z tą wyższą ligą, zważywszy na tą jednak niskich lotów uszczypliwość, no i jednak również tą stronę merytoryczną.
  To chyba jednak kultura wypowiedzi Hasky-ego nie była tak obciążona.
 • @Janusz Kamiński 12:06:32
  "musisz wyprowadzić się za Ural ... Ta odległość to co najmniej 2600 km."

  Zasięg pocisku 3M-54 Kalibr (w związku z deratyfikacją traktatu INF, przenoszoną na ląd)?
 • @zbig71 12:16:00
  "A Rosja na nas nie napadnie . Po co?"

  Złoża węgla i miedzi?
 • @Jan Paweł 12:18:46
  "To chyba jednak kultura wypowiedzi Hasky-ego nie była tak obciążona."

  Husky był nudny. A tu mamy agenta komika Zieleńskiego.

  Kołomojski i Poroszenko w gabinecie prezydenckim:

  https://youtu.be/Et-mM92HPxQ?t=1m7s
 • @zbig71 12:16:00
  Ja oczywiście nie chcę się wtrącać ale czyżby nie oglądał kolega jeszcze najnowszego zapisu "starcia" Michalkiewicza z PIS-owczykami?
  Jeśli nie to polecam.Ciekawe studium psychologii klinicznej.Szczęśliwie Michalkiewicz nie padł trupem choć chwilami wydawało się że nie zdzierży.
  https://www.youtube.com/watch?v=fP42RMoaPac

  To dowodzie że wszelkie dyskusje z PIS-iorami,zwłaszcza te z użyciem logicznych argumentów,są zwyczajnie niebezpieczne dla zdrowia.
 • @Pedant 10:40:03
  Pedant, jak rozumiem, rozróżnia robienie jaj od erystyki? Chyba raczej nie...

  Wymięka pan niestety w sporze na temat i bez inwektyw. Tego na tym portalu brakuje.
  Więc po to tu jestem wynajęty, by nauczać, wychowywać, zrobić z was ladies & gentlemen, a portal wywindować pod niebo.

  Więc proszę o pedantyczną cierpliwość, a nie typowe podsrywajki.
 • @Pedant 12:39:14
  fajne:-)
 • @matterhorn 12:15:34
  cyt:
  "Przebierają nóżkami i tęsknią bardzo aby z Polski zrobić pustynię poatomową bo przecież wiadomo,że w razie wojenki mocarstw Polska będzie pierwszym celem Rosji a w przypadku wejścia Rosjan do Polski nasz kraj będzie celem amerykańskich bombek atomowych."

  Bardzo rozsądna wypowiedź, z którą zgadzam się w 100%

  Pozdrawiam
 • @Astra - Anna Słupianek 12:45:50
  Szanowna Pani Anno, obawiam się (a raczej nie obawiam się), że gdyby Rosjanie weszli do Polski, to mieliby też dograny ten scenariusz bomb atomowych z Zachodu (inaczej byliby bardzo głupio naiwni:-).
  Wtedy okazałoby się, że te bombki atomowe byłyby strącane już np nad Hannoverem? albo najdalej nad Berlinem?

  Naiwni byli by Rosjanie, gdyby nie mieli w zapasie takiego scenariusza
 • *****
  Ludzie mądrzeją ,wojny nie są już konieczne do przejęcia wpływów ,
  stąd cały ten tekst jest formą fantazy , co nie znaczy by zaniechać
  zadań związanych z obronnością państwa ,pacyfizm ludzi "zachodu"
  nie pozwala nawet na uśmiercenie bohaterów fantazy , co widzieliśmy
  wczoraj w 3 odcinku ostatniego ( ?) sezonu "gry o tron"
 • @zbig71 12:16:00
  Na razie wszędzie powstają strzelnice. Chyba co do tego zgoda.
  Potem przyjdzie czas na posiadanie broni krótko-lufowej z ograniczeniem kalibru i naboi.

  Poczekajmy.Wszyscy się dziwnie teraz spieszą, a 30 lat siedzieli cicho.

  Ps. Żołnierze (?) OTK wkrótce dostaną broń do domu. Oczywiście wg. światowych standardów bezpieczeństwa (Jak Szwajcaria).
 • @matterhorn 12:15:34
  Wszędzie są gołębie i jastrzębie.
  By trzymać to w szachu przy obecnym potencjale wojennym własnie potrzebna jest polityka odstraszania.
 • @Jan Paweł 12:05:31
  Proszę pana, robi pan tu za dyżurnego mędrca i wyrocznię?

  To powiem panu, ze z takim poziomem i takim ego, u mnie byłby pan młodszym asystentem.
  Po pańskich komentarzach trzech, niestety zauważam wiele intelektualnych defektów i charakterologicznych dysfunkcji. I jak zwykle - całkowity brak skromności i pokory.

  Mędrzec mówi - "wiem, że nic nie wiem".

  Głupiec mówi - " mnie słuchajcie, bowiem ja wiem wszystko".

  Gdzie pan sam siebie sytuuje na tym odcinku?
 • @Janusz Kamiński 13:05:53
  I jeszcze jedno panie Janie Pawle?

  Pojmuje pan archetyp intelektualisty?

  Niech pan długo i intensywnie pracuje z dobrymi nauczycielami, to może kiedyś ten status osiągnie.
  Czego serdecznie życzę
 • @Janusz Kamiński 12:54:46
  Rozumiem, w ramach przystosowywania społeczeństwa do broni ograniczamy broń czarnoprochową. Obniżamy podatki przez ich podwyższenie. Wstajemy z kolan i zajmujemy inny klęcznik. Wzmacniamy armię poprzez kupowanie amerykańskiego złomu za potrójną cenę. No brawo!!!
 • Wenezuela na krawędzi wojny domowej. Wezwanie do buntu armii.
  https://twitter.com/i/status/1123185184382357504
 • @Janusz Kamiński 12:12:37
  Wszystkich Kamińskich jakich kojarzę z polityką, to pospolite polityczne miernoty i psychopatyczne typy. W związku z tym, że pana publikacja znakomicie kwalifikuje się do tego grona powziąłem dalece prawdopodobne przypuszczenie, że to jakieś PiSowskie fatum lub przekleństwo ? :))). Jeśli jednak pan rzeczywiście nazywa się Janusz Kamiński, to poprosiłbym o nieco więcej informacji o sobie, abym mógł odpowiedzieć właściwej osobie, a innych nie obrazić. Dla pana wiadomości podaję swoje imię i nazwisko: Paweł Ziemiński. Więcej o mnie na wiernipolsce1.wordpress.com
 • @stanislav 14:51:00
  "Wszystkich Kamińskich jakich kojarzę z polityką, to pospolite polityczne miernoty i psychopatyczne typy."

  Był Bronisław Kamiński co walczył z Powstaniem Warszawskim ;)
 • @stanislav 14:51:00
  No a Ida Kamińska?
 • trudno ten post ocenić
  Nie wiem co o tym poście myśleć. Długi więc mogłem go nie zrozumieć. Czy są to poglądy Pana Kamińskiego czy kopia innego autora a może alternatywa przyszłości jak z Netflixa "1983"? Ciężko mi to rozgryźć więc trudno tu co do treści i zawartych w poście przemyśleń zająć własne stanowisko.
 • @stanislav 14:51:00
  Niech pan sobie wygugla. Więcej będzie na nicku jazgdyni, bo to też ja, nawet tutaj jest sporo, tylko, że oczywiście znajdzie pan morze hejtu i fejkniusów,bo służby czuwały czujnie.

  To ciekawe, jak dotychczas wszyscy, co się pytali o życiorys później okazywali się agentami.

  Ruszkiewicz panu opowie, bo miał przeze mnie koszmary senne. Tylko potem tą opowieść trzeba odwrócić o180 stopni.
  A z Robercikiem - trybeusam to nawet kawę piliśmy, jak jeszcze był dobrym katolikiem
 • @Janusz Kamiński 06:52:32
  Rosja ma cele imperialne ?
  To dlaczego oddała Ukrainę ?
  Mogła z łatwością zająć Ukrainę.
  Dlaczego mija rurami Ukrainę i Polskę ? Tak imperium nie postępuje...imperium łamie opory a nie omija.

  Przypadki Gruzji .. nic nie wiadomo o akcji "czystyje pole" czyli zbrodnicza czystka Saakaszwilego przygotowana przez mafię żydowską...?
  Rosja miała stać i patrzeć jak Saakaszwili wyrzyna ludzi w Osetii Pn w tym Rosyjskich obserwatorów wojskowych wojskowy?
  I czemu to imperium nie zajęło Tbilisi i całej Gruzji skoro już mogło ?
  Ukraina wschodnia... identyczny przypadek jak w Osetii...próba wyrżnięcia mieszkańców.
  Krym... nic nie wiadomo o woli mieszkańców ? o tym że Krym nigdy nie należał do Ukrainy (a dar sekretarza w celach czysto organizacyjnych w ramach tego samego państwa ZSRR interpretuje się jak "święte" prawo międzynarodowe...)

  Rosja to imperium ale nie agresywne.. mają wszystko co im potrzeba,
  po cholerę im Polska jako kolonia... jako sojusznik przyjaciel tak ale nie dzisiaj z oszalałymi solidaruchami przy władzy ?

  https://pl.sputniknews.com/polska/2019043010311599-lawrow-rosja-nie-ma-zamiaru-napadac-ani-na-polske-ani-na-kogokolwiek/

  Jednym słowem pieprzenie bez sensu i wbrew zdrowemu rozsądkowi.
 • Autor
  "Niech więc w końcu Marian Kowalski, którego szanuję, weźmie dupę w troki, poskromi gówniarzerię, a pasących się od 30 lat na polityce starych pierdzieli (Korwin, Zawisza, Michalkiewicz) pogoni za Ural i zbuduje milionowe poparcie, które wreszcie będzie miało jakąkolwiek moc sprawczą, to natychmiast bedę miał w czym wybierać.'

  Już te 'przemyślenia' wskazują na nędzę intelektualną ich autora. Jestem mieszkańcem Lublina i mam możliwość obserwowania poczynań Mariana Kowalskiego i jego mentora niejakiego Chojeckiego ksywka 'pastor', szefa Ruchu 11 listopada grupki silnie pro syjonistycznej, antypolskiej, anty chrześcijańskiej. Może nie byłoby w tym nic nagannego, gdyby poziom ich narracji był na chociażby najniżej akceptowalnym. Niestety jest to poziom argumentacji z ilustrowanych książeczek Świadków Jehowy.
  Starzy pierdziele (Korwin, Zawisza, Michalkiewicz) to tuzy intelektualne i diamenty pierwszej wielkości na tle tej hałaśliwej grupki.
  Reasumując: Twoje wejście na to forum, to nie fajerwerk a żałosne pierdniecie. Jakże brakuje takich blogerów o wielkim potencjale intelektualnym jak Jeznach , Białas i kilku jeszcze innych ...
 • @Oscar 18:55:44
  No tak, Sputnik News.
  karm się dalej człowieku taką strawą, a wkrótce jako rabowi niewiele ci będzie potrzeba.

  Rany Boskie! Nie wiedziałem, że coś takiego istnieje na prawdę.

  Pozdrawiam
 • @Janusz Kamiński 19:06:53
  Niby głupstwo, ale jakieś przygnębiające, u autora takiego politycznego elaboratu. Piszemy w tym kontekście "naprawdę" ...
 • @ZBYSZEK49 19:04:00
  Marian odszedł od pastora. Teraz podlizuje się pisdzielcom.
 • @Janusz Kamiński 19:06:53
  Zawsze najlepsza sprawa to Gazeta Polska iTvpis. Smacznego...
 • @Janusz Kamiński 19:06:53
  //Nie wiedziałem, że coś takiego istnieje na prawdę //

  Chyba "naprawdę".
  Widzę że z ortografią też pan jest na bakier.Też,bo pragnę zauważyć że od blisko dziesięciu godzin "zalega" pan z odpowiedzią na pytanie:NA JAKIE ZASADZIE OSETIA I ABCHAZJA ZGODZIŁY SIĘ WEJŚĆ W SKŁAD PAŃSTWA GRUZIŃSKIEGO?
 • @Pedant 15:11:38
  Ja mam na myśli współczesną sforę PiSowską i pookrągłostołową.

  Zapomniałem jednak o "pedantach", co to upierdliwi są jak komary :)))
 • @Janusz Kamiński 17:26:00
  Ja w ogóle nie pytam pana o życiorys, bo po co? Chciałem jedynie pana zidentyfikować, żeby nie obrazić wszystkich Kamińskich, wśród których są zapewne ludzie mądrzy i utalentowani. Niestety pana do nich nie zaliczam wnioskując z powyższych bzdur.

  Utwierdza mnie w trafności mojej wstępnej opinii o Panu także i pana "domniemanie", że robię to zapewne z agenturalnych obowiązków. Przypuszczenie, że służby pracują w taki sposób świadczy o pana umysłowości i osobowości.
 • @Janusz Kamiński 12:54:46
  Bzdura? Gdzie powstają te strzelnice?
  Żołnierze zawodowi to buty sobie wolą kupić prywatnie, niż liczyć na MON (podoficerowie i szeregowcy).
  Obecny reżim nawet chce ograniczyć broń czarnoprochową, a gdzie dawać komuś do domu.
 • @ZBYSZEK49 19:04:00
  Dokładnie. Marian to umysłowy małolot. Ale nieźle na tym zarabia. Najpierw u pastora, teraz kręci się przy ferajnie Sakiewki.
 • @ikulalibal 19:38:38
  Facet wcale nie odpowiada, tylko prowokuje. Ale jest w tym w sumie słaby. I nudny. Ciekawe zaś, są komentarze pod tym tekstem.
 • @ikulalibal 19:38:38
  Może Pan odpowie, bo na odpowiedź Pana Kamińskiego raczej bym nie liczył...
  A wyjaśnienie tej sprawy (choć dla Pana Kamińskiego niewygodne) jest ciekawe.
 • dno
  Trudno nawet polemizować z tym bełkotem. Zmarnowałeś mi gościu 30 sekund życia.
 • @stanislav 20:01:03
  Mam nadzięję, że Jarek Ruszkiewicz się nie obrazi. A dla informacji autora, sowieckim agentem nie jestem. PRLowskim również. Ani nikt w rodzinie nie ma takiej przeszłości

  http://spiritolibero.neon24.pl/post/119600,konfabulator-z-gdyni
 • @SZS 20:29:12
  Abchazja i Osetia weszły w skład Gruzji wyłącznie pod warunkiem że ich narodowościowe prawa będą respektowane a dopilnuje tego kontyngent rosyjskich wojsk stacjonujący na terenie Osetii.
  Porozumienie podpisano w Moskwie po zakończeniu wojen jakie toczyła Gruzja z Osetyncami i Achazami
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Wojna_w_Osetii_Po%C5%82udniowej_(1991%E2%80%931992)
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Wojna_w_Abchazji_(1992%E2%80%931993)

  Jak po 1991 "narodu" zaczęły się budzić do niepodległości obudzili się również Osetyńcy i Abchazowie.Niestety Gruzja nie wykazała zrozumienia dla ich ambicji .Zaczęły się pogromy a w konsekwencji wojny.Właściwie słowo "zaczęły się" nie jest dobre bo etniczne czystki prowadzone przez Gruzinów na Osetyńcach są gruzińską tradycją.
  Jak tylko zachodzi jakieś zawirowanie Gruzini idą rezać Osetynów
  Największe rzezie miały miejsce w 1920 r http://osgenocide.ru/
  Następne właśnie w latach 1991-1992 a ostatnie w 2008 wtedy co to Kamiński powiada że były wyrazem ruskiego imperializmu
  https://en.wikipedia.org/wiki/Ethnic_cleansing_of_Georgians_in_South_Ossetia
  https://en.wikipedia.org/wiki/Ethnic_cleansing_of_Georgians_in_Abkhazia
  Ale wracajmy do początku czyli wczesnych 90-tych.Osetyńczycy nauczeni złym doświadczeniem odmówili przyłączenia ich do Gruzji.Chcieli własnego państwa ale ostatecznie ulegli namową że owszem wstąpią pod warunkiem że ruscy będą im gwarantowali bezpieczeństwo.Do 2008 r Gruzini jako tako obchodzili się z Osetyńczykami ale w sierpniu 2008 za namową USA zaatakowali więc oberwali po ryju.

  PS
  Osetyńczycy to w przeciwieństwie do Gruzinów lud perski.Ich niewielkie skupiska mieszkały tam "od zawsze" ale za czasów perskich znacznie się rozrosła.Bo wyobraź sobie SZZ że kiedyś były na tyle szczęsne czasy że z pożytkiem dla wszystkich Gruzji woóle nie było.Było tylko terytorium które co przechodziło to w perskie to tureckie ręce.
  Jak to się było zdarzyło (8.08.2008) to Żirinowski grzmiał z trybuny że trzeba tak zrobić żeby w miejscu Gruzji znów była turecko-rosyjska granica bo było dobrze.Dopóki carowi Aleksandrowi I zachciało się wydzierać Turcji chrześcijańską Gruzję.
 • @Wican 20:31:49
  Jarek Ruszkiewicz ma dwa wyroki.
  Obibok, wg. WZZW był TW, który służbom podsunął drukarnię Solidarności.
  W ataku na mnie uczestniczyła spora grupa "towarzystwa" z Gdańska, które do dzisiaj tworzą gdańską Mała Sycylię.
  A mnie autentycznie zwisa, kogokolwiek opinia. Ja w internecie nie muszę się uwiarygadniać i czarować kogokolwiek.
  Fakt, wielu środowiskom to się bardzo nie podoba. Co ciekawe, również pewnym pisowskim, gdy brałem udział w zatrzymaniu działacza PIS, Przemysława M., wiceprezesa wielkiego koncernu (malwersacja 60 mln z funduszy europejskich).
  Bo tu partie nie mają nic do rzeczy -liczy się tylko kasa i jak ją zajumać.

  Tak, że panie śledczy, ja jestem dobry człowiek.
 • jestem zadziwiony
  narcyzmem autora. Toż to geniusz w czystej postaci - analityk z najwyższej półki. Ale po licho Rosja ma atakować NATO poprzez atak na Polskę to nijak wytłumaczyć nie potrafi. Zresztą podobnie mętnie to tłumaczy jak były wice- minister obrony aktywny na salonie24 Pan Szeremietiew.
  Autor widać sądzi, że w rządzie rosyjskim to sami durnie siedzą i wybiorą się ze swoją armią na sojusz państw większy gospodarczo o 20 razy i silniejszy militarnie pewnie z 30 razy. Proszę jeszcze raz wytłumaczyć jak chłop krowie na rowie po co Rosja ma atakować Polskę, a więc i NATO, bo przecież w tym sojuszu wojskowym jesteśmy. Jakie ma szanse na wygraną , bo przecież nie zaatakuje by przegrać. I jeszcze jedno pytanie. Czy można Rosję uważać za największego wroga Polski, a jeśli nie to kto nim jest.
  I pytanie dodatkowe. Co zrobił by autor będąc na miejscu Prezydenta Rosji, gdy Amerykanie zrobili mu majdan pod nosem przejmując praktycznie terytorium decydujące o bezpieczeństwie Rosji.
 • @stanislav 20:01:03
  Panie, jeżeli robi pan to wyłącznie ze zwykłej głupoty, to jeszcze gorzej.

  Mamy mieć społeczeństwo mądre, wychowane i uczciwe.
  A popatrz pan na siebie, co mamy. Ja bym się chyba pochlastał.

  Ale tak już jest - im większa głupota, tym osobnik mniej sobie z tego zdaje sprawę.

  Metoda rozmawiania za pomocą inwektyw obnaża niedojrzałość i deficyt etyczno moralny na niskim poziomie wg. skali Kohlberga.

  Można takiego jeszcze podciągnąć do góry, tylko po co? Niech sobie w swoim ciepłym kisielu siedzi i odgrywa mądralę typu imieniny u cioci.

  Sukcesów życzę
 • @Wican 20:25:01
  Gdzie powstają strzelnice?

  W samej Gdyni + 5 km cztery, a dalej w sumie 12.

  Żołnierze w końcu dostają to, co powinni. I już nie narzekają.

  Pewnie generał Wilecki, który tu jest tu patronem, ma inne zdanie, ale ja z nim się nie zgadzam.
  A moi koledzy, chłopaki z Formozy daliby się pokroić dla służby.

  Ta "broń czarnoprochowa" wymieniona już trzy razy to jakiś żart? Ma wzbudzić szacunek?
  Ludzie myślcie! I uczcie się, póki jest za darmo.
 • @Janusz Kamiński 21:44:16
  Ruszkiewicz z wyrokami? Nie on jeden.
  Co to jest WZZW?
  Ja nie mam pojęcia kim pan jest.Dlatego zacząłem szukać, choć trudno to nazwać szukaniem. Ot, krótko w google.
  Ja sledczy? Swojej miary proszę nie przykładać do innych. Zainteresował mnie prostacki megaloman, ale to zainteresowanie jest tylko chwilowe. Intelektualnie, ani nawet poznawczo, nic na czytaniu pana tekstów nie zyskam. Ot, strata czasu.
 • @Janusz Kamiński 21:44:16
  Panie Januszu Kamiński, zniża się Pan do poziomu zadziwionego, a to już dno i kupa mułu. To, że kłamca udowodniony opowiadda bzdury nikogo nie dziwi. Czy ma Pan dowody na to co Pan opowiada.

  Zadam pytanie, jak zakłamany musi być PiS, skoro ludzie którym prawda jest obrzydła są jego piewcami? Czy bardzo się pomylę twierdząc, że PiS wydobywa na światło dzienne najgorsze instynkty w naszym społeczeństwie?
 • @ZBYSZEK49 19:04:00
  Panie!

  To komentarz roku! Może zahaczy o Pulitzera?

  Wystarczy... wnusia ma pięć lat i bzdur nie gada.
  Skąd się takie indywidua biorą? Przecież Lublin to miasto mądrych.
  Jak widać, są wyjątki. I to jakie!
  Rany Boskie! Korwin, który wszystkich wyru..ał, 30 lat pasie się na polityce za dotacje - 20 mln rocznie, stąd nowe domy, nowe żony i wakacje na Krymie DLA ZBYSZKA49 JEST AUTORYTETEM !
  LUDZIE !!!

  On nawet tutaj pisał. Ale kazał sobie za to płacić. Mozna sprawdzić u pana Opary.

  Z takimi śmiesznymi naiwniakami nie zbuduje się nawet stodoły, a co dopiero Polski.
 • @zadziwiony 21:47:08
  Dziękuję za uznanie.

  Co? To sarkazm? Ale pan zdolny i inteligentny! Zwykły geniusz to mało. To prawdziwy Miszcz.

  Chyba zrobimy debatę. Co Miszczu?
 • @Zawisza Niebieski 22:09:38
  O czym pan mówi?
  Nie zrozumiałem dobrze.
  To niezborne jakieś i nielogiczne.

  Czy to z powodu świętowania 1-wszego maja?
 • @ikulalibal 19:38:38
  Panu chyba się coś solidnie popieprzyło/
  Zalegam z odpowiedzią?!?! Za dużo pan przesłuchań wykonał, by w internecie miał na pańskie bzdety odpowiadać i nie powiedzieć wal się człowieku.

  Boże, co za cioły rwą się tutaj do dyskusji. To przez to, że PGRy polikwidowali?
 • @zbig71 19:29:40
  Nieeee
  Nowosti - Sputnik - Tass
  Nowosti - Sputnik - Tass
  Nowosti - Sputnik - Tass
  Nowosti - Sputnik - Tass
  Nowosti - Sputnik - Tass

  Przeciętni Polacy odmawiają różaniec...
  A tu
  Nowosti - Sputnik - Tass
  Nowosti - Sputnik - Tass
 • @Janusz Kamiński 22:18:49
  Interesująca manipulacja. Odpowiedź na nieistniejące, a może raczej usunięte pytanie. Tak prościej prawda?
 • @Zawisza Niebieski 22:09:38
  A co Cię mierzi w moim poziomie? Może pytania na które nie potrafisz odpowiedzieć?
 • Panie Kamiński
  Jazgot jest pańską największą siłą! Szkoda więc czasu na ten blog , bo słuch niepotrzebnie można stracić, a mądrości żadnej nie sposób znaleźć.
 • @Janusz Kamiński 22:27:30
  //Boże, co za cioły rwą się tutaj do dyskusji
  (...) wal się człowieku //

  Brawo! brawo! brawo! lubię kiedy prymitywni,głupkowaci i tępi jak glaspapier PIS-dzielcy kompromitują się sami i nie trzeba już nawet kiwać palcem w bucie aby ich demaskować.

  //Za dużo pan przesłuchań wykonał, by w internecie miał na pańskie bzdety odpowiadać //

  Gramatyka! składnia! cieciu.
 • @ikulalibal 22:42:20
  Jedzie czosnkiem z daleka .Szkoda dyskutować . Salute Amigo . :))))) https://demotywatory.pl/uploads/201506/1435409124_9drswx_fb_plus.jpg
 • @Janusz Kamiński 22:30:30
  Proponuje melisę. Powinna pomóc
 • @ikulalibal 22:42:20
  Również pozdrawiam serdecznie
 • @zadziwiony 22:39:56
  Również pozdrawiam serdecznie
 • @zbig71 23:14:48
  Również pozdrawiam serdecznie
 • Idę spać panowie
  Cienko tutaj, ruch, jak na pogrzebie, lecz eksperyment się powiódł.
  Dziękuje pani Aniu za udostępnienie "eksponatów".
  I tobie Jarku za rolę "bad policeman".

  Wyniki psychologiczne i socjologiczne wkrótce.
  A piszę to tu otwarcie, by chłopaki mieli co myśleć.

  Ps. Mój kolega Miki Janusz Jaok pracował z kodziarzami w projekcjie "O agresji lewaków" [ https://youtu.be/3psD5a6J0Dk ].
  Bardzo zbieżne obserwacje
 • @Janusz Kamiński 23:52:09
  Wypisz, wymaluj słusznie miniony @dziennikarz obywatelski.
  On tak samo zaczynał.
  Nawet podsumowanie miał podobne.
  I jak skończył ?
  Prowadzenie bloga w tym stylu nie rokuje dobrze...
 • @Janusz Kamiński 22:30:30
  a może lepiej
  BBC, CNN, FOX NEWS czy inne żydowskie globalne media ?
 • @Janusz Kamiński 23:52:09
  Klasyczna wypowiedź cynicznego żyda ratującego swoją pozycję po kompletnej klęsce.

  Sam widzisz jak bardzo jesteś wyizolowany od normalności.
  Jak ci setka ludzi mówi że bredzisz... to bredzisz....
  a bredzisz...
 • @Janusz Kamiński 22:03:00
  aaa Janusz z Gdynii... czyli "Ja z Gdyni" i wszystko jasne.
  Jako dziecko bawiłem się często na strzelnicy w Gdyni...to było tajemnicze miejsce położone w lasach.
  A podczas studiów kolega był jeszcze w nie odstającej od społeczności studenckiej normie.
  Co to się z nami porobiło na stare lata.

  Masz chłopie pod górkę z takimi poglądami.. ciekawe kto je w tobie zaKODdował.
 • @Janusz Kamiński 08:44:12
  "Możliwość pływania z Nowego Jorku, czy Rotterdamu do San Francisco przez Arktykę, a nie dookoła świata, to ogromna sprawa. A Rosja chce mieć monopol".

  Każdy ma monopol na swoich wodach terytorialnych oraz prawie monopol w swojej strefie przybrzeżnej. Takie jest prawo międzynarodowe.

  Dla niektórych nawet przestrzeganie prawa międzynarodowego jest dowodem imperializmu... a domyślnie pewnie łamanie tego prawa jest dowodem walki o demokrację oraz walki z terroryzmem.
 • Wasz Wielki Dzień
  Przyłączam się do waszej radości w dniu waszego święta.

  Wasze ulubione:

  https://youtu.be/tdDbUemC-ss
 • @Janusz Kamiński 09:10:36
  /Wasze ulubione
  https://youtu.be/tdDbUemC-ss //

  A co jeśli nie gustujemy w plebejskich tonach? A co jeśli gustujemy w całkiem innych klimatach.
  Sądzę że "to" w czym my gustujemy, nie spodoba ci się jeszcze bardziej.

  (podoba mi się że ludzie choć powoli ale wstają)

  https://www.youtube.com/watch?v=gvMDZag8-DE

  (a już jarosławscy policjanci podobają mi się jeszcze bardziej)

  https://www.youtube.com/watch?time_continue=20&v=Jot5yFNlMBc
 • @ikulalibal 09:50:08
  Aha - teraz pogadajmy o gustach muzycznych. Będzie można przyłapać szabes goja na tajnym tańczeniu oberka.

  No to prosto z Moskwy ( z bałałajką)

  https://youtu.be/egvyLJnoZrs
 • @Janusz Kamiński 10:33:39
  Thank you, Nicholas Endowment !
  Organizacja ma na celu wzbogacenie społeczności Santa Ana i świata poprzez wspieranie sztuk performatywnych i wizualnych, wspieranie rozwoju nauki i edukacji oraz angażowanie innych organizacji charytatywnych, aby zmienić życie ludzi.

  Byłem w Moskwie nie raz, ale Santa Any nie spotkałem...
  No, chyba że ta bałałajka....
 • Autor
  "- ... idź tam i wyrwij jak najwięcej dusz, ze szponów krwawego czerwonego szatana".

  Miałem się nie odzywać bo takie stawianie sprawy uważam za chore, ale jednak coś napiszę:

  Polska jest potęgą geopolityczną, ale na czasy polityki i pokoju, a nie fałszywego pokoju i antypolityki oraz wojny. Jedną wojnę już mamy: żydowsko-polską, i jeszcze jej końca nie widać. Starczy.

  Niby dlaczego mielibyśmy prowadzić jakieś wewnętrzne boje o to, który diabeł gorszy - niebieski czy czerwony?
  A oba nam trzeba pogonić do piekła. Jak się chcą o Polskę bić to na pewno nie w Polsce - od Polski wara.
  Dyskutowanie w kategoriach dobrego i złego gliny - PO-PiS, czy USA-Rosja prowadzi tylko do jałowizny tematów zastępczych.

  Poza tym nasze wojny tylko umacniają naszego dziś głównego wroga - żyda, który z wojen zwykł wyciągać największe korzyści, a który już najbezczelniej w świecie, z obustronnym błogosławieństwem naszych drugoplanowych wrogów idzie po nasze wszystko: własność, tożsamość, wolność i życie.
  Tu się trzeba skupić - ku obronie koniecznej.
 • W temacie
  Nasi potencjalni przeciwnicy:


  https://twitter.com/PiotrZPolski/status/1123275019168231424
 • Dla przypomnienia jak wyglądał PRL w tylko trochę satyrycznej formie.
  Późne lata Gomułkowskie.
  Zwracam uwagę na straszliwie grożnych milicjantów z PRLu oraz na propozycje pensji (netto =brutto czyli bez podatków =2400 zł) przy cenach polskiej ekologicznej żywności niższych niż dzisiaj tak o połowę a piwko 3 zł
  kawa 3 zł, oranżada 1 zł, chleb 1 zł, 1 litr mleka 2 zł.. kino 5 zł..

  Te przykłady pokazują gdzie obecnie jesteśmy po 30 latach dyktatury solidaruchów (pensje, ceny, socjal czyli bezpieczeństwo osobiste..służba zdrowia, poziom edukacji...
  A PRL budował Polskę od powojennego zera ...na bazie powszechnego analfabetyzmu... Pokazane na filmie "realia" to ok 20 lat po wojnie

  https://www.youtube.com/watch?v=Udb0gAXIt1Y

  Fajny klimatyczny film pokazujący realia tamtych czasów przez pryzmat środowiska "opozycyjnego" czyli tych co nie chcieli pracować, nie było przymusy ale były naciski.
  W kraju solidaruchów jest całkiem odwrotnie .. ludzie chcą pracować bo muszą by przeżyć ale liczy się wyłącznie interes "pracodawcy"

  Warto się refleksyjnie zastanowić nad PRLem i Polską dzisiejszą..
  by poszukać właściwej drogi..
 • @Oscar 12:25:24
  Oscar ???

  TW Oscar ?????

  AGENT STASI "OSKAR" NA POMORZU TO DONALD TUSK?

  http://niepoprawni.pl/blog/aleszumm/tusk-zlecil-morderstwo-kaczynskiego-agent-stasi-oskar-na-pomorzu-to-donald-tusk
 • @Janusz Kamiński 12:20:14
  Nasi wypróbowani obrońcy :

  https://www.youtube.com/watch?v=O_VxO5T179U

  Spodziewałem się po Panu bardziej finezyjnej propagandy....
 • Niezwyciężeni żołnierze amerykańscy
  i groźna gęś bojowa

  https://www.youtube.com/watch?v=ht1-jpom-bA

  niezwyciężeni żołnierze amerykańcy w swych codziennych zmaganiach

  https://www.youtube.com/watch?v=khWNlDJfMqo

  "udany" desant NATO precyzyjny jak skalpel

  https://www.youtube.com/watch?v=fVHUd9KqhjQ

  Szczęść boże młodej parze

  http://by24.org/wp-content/uploads/2018/01/03_first_gay_marriage_in_the_us_army.jpg
  http://by24.org/wp-content/uploads/2018/01/02_first_gay_marriage_in_the_us_army.jpg
  http://by24.org/wp-content/uploads/2018/01/01_first_gay_marriage_in_the_us_army.jpg


  https://cdn.fishki.net/upload/post/201405/12/1268399/1376630785_2.jpg
 • @Janusz Kamiński 12:33:27
  wszystko ci się kojarzy... źle, fałszywie..
  A przecież żyłeś w tamtych czasach i chodziłeś po tych samych ulicach ...
  potem PG rok 68 i studenckie zadymy i stoczniowcy z pałami (ciekawe gdzie był wtedy stoczniowiec TW Bolek), potem 70 i zadymy na dużą skalę, płonący KW koło dworca głównego w Gdańsku, wojsko, skoty...grabieże sklepów na Rajskiej....Helikopter ratujący ludzi z podpalonego KW (w Odessie w czasach Majdanu nie nie dali ludziom szans na przeżycie)... zadziwiający podobieństwo scenariuszy.
  a w Gdynii...najpierw pochody stoczniowców potem dogadania się przed RN
  a następnego dnia w Gdynia Stocznia strzelanina...potem snajperzy w Gdynii całkiem jak na Majdanie..
  Obaj się tam pewnie kręciliśmy...

  Dzisiaj pewnie zobaczymy bardzo podobne scenariusze w Wenezueli..
  (a może nie bo tam pożytecznych idiotów jest chyba jednak mniej)
 • @Janusz Kamiński 09:10:36
  To rosyjska piosenka ludowa skomponowana w 1830 roku. Bardzo ładna zresztą.
 • @Janusz Kamiński 12:20:14
  Ten sam filmik, tylko z innego źrodła :

  https://www.youtube.com/watch?v=ktzLGkSBUYo

  Jeśli to nasi potencjalni przeciwnicy, to daj im Boże zdrowie...
 • @zbig71 13:04:35
  A to polska piosenka specjalnie skomponowana na cześć Aleksandra I
  potem jakoś poszła w lud i do dziś jest bardzo popularna choć jej wykonawcy najczęściej nie zdają sobie sprawy z jej (piosenki) pierwotnego przeznaczenia.

  https://www.youtube.com/watch?v=6_G9IKLynF8

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Bo%C5%BCe,_co%C5%9B_Polsk%C4%99
 • oczywiście 1*
  pomieszanie huskiego z dziennikarzem obywatelskim

  hehe


  nie odpowiadasz na pytania a zamiast nich uskuteczniasz personalne wycieczki - szkoda czasu na ciebie

  CH. C. NA GRÓB
 • @SZS 13:09:52
  Daj im boże przede wszystkim tego aby zdołali odzyskać władzę w swoim własnym państwie.A w konsekwencji "przewietrzyć" najbardziej skorumpowaną i pochłaniającą nieogarnięte ilości forsy instytucję czyli Pentagon.
  Wprawdzie zmusili głupków z europy środkowej nieco wspomóc swą kasę ale czy to się zda na wiele? bo skurwysyny mają rozmach moje uszanowanie. Sam tylko nigdy nie wdrożony do produkcji projekt RAH-66 Comanche kosztował ponoć 40 miliardów.Ponoć ponieważ Pentagon nigdy nie podlegał kontroli zewnętrznej. https://pl.wikipedia.org/wiki/Boeing-Sikorsky_RAH-66_Comanche
 • @Paulus Aquarius 13:28:08
  No ale Talbot ma kumpla na portalu. Niech się chłopaczyna cieszy.
 • @matterhorn 14:04:58
  Ona ma całkiem dobre wykształcenie techniczne.. tylko coś mu się z głową chyba porobiło.
  Z kolegami ze studiów też prowadzi takie boje ideologiczne.
 • @Oscar 13:02:21
  Niesamowite...

  W większości się zgadza. Zresztą to opisywałem.
  Tak było. Poza dwoma wyjątkami,

  1. W 68 dopiero zdawałem na PG. W czasie strajku miałem na polibudzie korepetycje. Nie byłem studentem, to mnie nie wpuścili.

  2. W Gdyni, w tragiczny czwartek cały czas byłem w okolicach prezydium. Moja dziewczyna, a do dziś żona tam mieszkała. Biliśmy się. Od Franciszkanów po Bema i Świętojańską. Na moich oczach zastrzelono chłopaka. Zrobił to oficer w czarnej skórzanej kurtce z broni krótkiej. Wiem, że oficer, bo cały czas był przy nim zomowiec z UKFką.
  Mnie tylko spałowali i roztrzaskali ap. foto. Zorka.
 • @Paulus Aquarius 13:28:08
  Nie odpowiadam na pytania, bo niby dlaczego mam odpowiadać?
  Nauczcie się dyskutować i prowadzić dialog.
  Lecz wychodzi z was potrzeba przesłuchiwania.

  Wiem w jakim towarzystwie jestem. Tylko, że jestem wolny i nie siedzę na odwróconym stołku panie śledczy.
 • @ikulalibal 13:31:46
  Komu chcesz zaimponować?

  Maluczkim?

  Majątek samych Rothschildów to ponad 400 mld USD.
  A złodzieje Tuska w samym VATcie ukradli po dzisiejszym kursie 70 mld.
  Wiem, że problem skali oślepia.
 • @Oscar 14:30:17
  Rozmyślałem i zdecydowałem wrócić do twoich komentarzy. I przepraszam za zbytnią obcesowość spowodowaną genius locii prawdopodobnie.

  Wyczuwam chęć dążenia do prawdy. Oczywiście mogę się mylić, bo inni, którzy to robili kończyli paszkwilem na mnie i moją rodzinę.

  Fasycynuje mnie zainteresowanie drugim człowiekiem, do tego stopnia, że przeszukuje się archiwa. Może jestem za leniwy, może mam inne priorytety, bo kwerendę robię tylko w sprawach śledczych.
  Zdradzę - żywoty wielu są strasznie nudne i, że tak powiem, pospolite.
  Tu, na Neonie bardzo ciekawe są historie pana Opary, oraz waszego kolegi, a mojego zajadłego wroga - Ruszkiewicza vel Spirito Libero.. Mogli by bardzo ciekawe książki napisać, gdyby tylko zdecydowali się na pełną szczerość. Choć prawdopodobnie nie wolno im.

  Proszę pytać - szczerze odpowiem, na ile się da.
 • @Janusz Kamiński 16:57:48
  Nie muszę szperać po archiwach ..wystarczy że poszukam w pamięci.
  sporo się dowiedziałem z okolicznościowej korespondencji pomiędzy kolegami z roku.

  Cudów nie ma, to tylko świat jest mały.
 • @Oscar 17:12:19
  Jest problem, który mu kognitywiści mamy - do dziś nie wiadomo, gdzie w mózgu jest ulokowana pamięć. Nawet największy światowy autorytet w tej dziedzinie - prof.Jagodzińska tego nie wie.

  Więc jeśli w pamięci poszukujesz, która możliwe, że jest poza tobą, gdzieś w chmurze pamięci kwantowej, to czy komunikujesz się wyłączne ze swoimi wspomnieniami, czy uzupełniasz z pamięci zbiorowej.

  Zaprosiłbym na kawę, jeżeli Trójmiasto nie jest za duże, bo świat jest mały.
 • @ikulalibal 13:31:46
  Katolik napisze daj mi Boże ...
 • Przypomnę z okazji 1 maja
  A ty maszeruj, maszeruj, głośno krzycz
  Niech żyje nam Wołodia Iljicz

  Dziś w telewizji nie wystąpi zespół Novi
  bo cały program poświęcony Leninowi

  Gdy ci się rano nie chce dupy podnieść z łóżka
  przypomnij sobie jak walczyła Nadia Krupska

  Dziś każdy owad, każda muszka, każda pszczoła,
  cała przyroda jedno imię Lenin woła

  Każdego ranka, gdy oglądasz ten świat świński
  wspomnij jak w dupę dawał nam Dzierżyński

  Pewnego razu zapytała mnie dziewczyna
  Czemu tak mało przypominasz mi Lenina

  Dziś w telewizji nie wystąpi zespół Breakout,
  Bo rząd radziecki znów na program by narzekał.

  Dziś w Poroninie żyje jeszcze taki baca
  Co Leninowi zsiadłym mlekiem leczył kaca

  Dziś w Poroninie stoi jeszcze ten piaskowiec,
  Z którego Lenin obserwował stado owiec.

  Dziś w Poroninie rosną jeszcze takie drzewa,
  Pod które Lenin kiedyś chodził się odlewać.

  Dziś cała Moskwa pełna nocnych jest polucji,
  Na samą myśl o wielkim wodzu rewolucji.

  Pewnego razu przywieziono mi trofeum,
  Czerwone ucho ukradzione z mauzoleum.

  A gdy przekroczysz mauzoleum progi,
  To wstrzymaj oddech, bo tam leżą Wodza nogi.

  Podało radio i moskiewska prasa,
  W Moskwie widziano Lenina na golasa.

  Kiedy do łóżka wpycha tobie się dziewczyna
  Wykopsaj ją i weź za dzieła się Lenina

  Na ulicy napotkałem dziś Murzyna,
  Który z profilu przypominał mi Lenina

  Wczoraj widziałem nowy western w kinie,
  Wszyscy kowboje śpiewali o Leninie.  Polecam wszystkim, gwoli przypomnienia, harcerzom Polski Ludowej.
 • @Janusz Kamiński 20:25:48
  I działać trzeba tak:


  https://twitter.com/MariuszCiarka/status/1123545025504215040
 • @Janusz Kamiński 21:00:21
  //I działać trzeba tak//

  A co mają począć te nieszczęsne ślamazary które poza włażeniem w żydowską dupe nie potrafią niczego? Mają włazić dalej czy uczyć się rzeczy pożytecznych ?

  https://smiles24.ru/data/smiles/smiles-smeh-384.gif

  https://www.youtube.com/watch?v=HLZdjIWvrek
 • @ikulalibal 21:18:12
  No tak idiota z niby Smoleńskiem w d.pie , ale z pytaniami do W.B. o utajnienie dokumentów o zbrodni w Giibratarze dalej cisza . No ale Polin niewiele może .Salut :)
 • @Janusz Kamiński 10:06:32
  Witam. Dobrze się stało, że pan zadebiutował na Neonie.Po komentarzach widać, jakie poglądy ma większość piszących!!! Jest takie powiedzenie, zawsze trafne:"nie dyskutuj z głupim, bo możesz podzielić jego poglady"!!!
  Niech się Wrzodaknajpierw wytłumaczy z swojej roli w czasie likwidacji Ursusa, a potem może zmądrzeje, choć wątpię!
 • @Janusz Kamiński 10:49:21
  Ruszkiewicz to jest durny liberał o wąskich pogladach i do tego utwardzonych a z takimi nie da się dyskutować merytorycznie!!!
 • @zibi 10:21:01
  Muszę się nie zgodzić. Ruszkiewicz poglądów nie ma. On ma polecenia: siad, waruj, szczekaj,nie szczekaj, daj łapkę itd.
  I żeby miseczkę miał zawsze pełną.
 • @Janusz Kamiński 12:25:43
  Ruszkiewicz poglądy ma. Tylko nie wszyscy dają się oduraczyć neosanacyjnej propagandzie. I na szczęście nie wszyscy chcą lizać zadki jankeskich zbrodniarzy.
 • @zbig71 13:34:22
  Ruskie zadki lepiej smakują? Sądząc po diecie chyba gorzej.
 • @ikulalibal 21:18:12
  Kurczę - gdzie komentarz na tym portalu, to włażenie w dupę, włażenie w dupę i włążenie w dupę.

  Pani Słupianek nic mi nie powiedziała, ze to portal pedalski. Lub krypto pedalski, bo twarde ruskie wstydzą się otwarcie.

  Co za masakra.
 • @Janusz Kamiński 15:52:16
  //Co za masakra //

  Masakra?

  Masakra to jest jak człowiek rządzi trzydziesto kilku milionowym państwem a nie widzi różnicy między węglowodorami a węglowodanami

  https://www.youtube.com/watch?v=anHZ7flJsn0

  nie zna słów państwowego hymnu

  https://www.youtube.com/watch?v=DT_VI-RmdO8

  no i kiedy nie umie założyć słuchawek

  https://www.youtube.com/watch?v=s1ZHa1_-R0k


  wtedy faktycznie jest masakra że klękajcie narody.
 • @ikulalibal 16:15:25
  Słuszna uwaga.

  Faktycznie lepiej wyglądają ustawki Putina walczącego z rekinem, kładącego na macie mistrza judo i z 5000 metrów trafiającego w nieobranego banana.

  Publika cieszy się i podziwia. I wszyscy są tak dumni.

  Tylko jest zasadnicza różnica między despotą - psychopatą, a myślicielami.

  Einsteinowi zdarzało się wychodzić w dwóch rożnych butach. To dopiero kaczor.

  Ale miłośnicy sióstr Godlewskich oceniają inaczej
 • @Janusz Kamiński 17:03:18
  /Tylko jest zasadnicza różnica między despotą - psychopatą, a myślicielami.//

  Doprawdy? a więc jeśli ktoś się nagle zawiesza,popada w stupor,traci kontakt z otoczeniem to znaczy że jest "myśliciele" ?
  nie naszpikowanym psychotropami ćpunem ?
  nie fujarą która znów ubrała niewłaściwe okulary ?
  nie katatonikiem?
  https://www.youtube.com/watch?v=6LqAueSz7-I

  więc nieumiejętność założenia słuchawek to powiadasz "geniusz" ? (boże uchowaj przed takim geniuszem)


  https://www.youtube.com/watch?v=s1ZHa1_-R0k

  //Einsteinowi zdarzało się wychodzić w dwóch rożnych butach//

  Może lepiej nie mówmy o butach jako manifestacji geniuszu.Swego czasu budziły niemałe zainteresowanie

  http://studioopinii.pl/wp-content/uploads/2013/06/buty-300x300.jpg
 • @ikulalibal 17:25:45
  Rozumiem, kolega teraz w wypastowanych bucikach na gołe stopy, rureczki, koszulka, fantazyjna fryzurka od Aberto, nie w katatonii bo, bo koksik raczej pobudza i do tego wstrętnego machamy - ach ty! Ty brzydki.

  No tak... Jestem kolegę w stanie zrozumieć.
 • @Janusz Kamiński 18:17:25
  Twoim wpisem i twoimi kometami pod, zbłaźniłeś się Januszu Kamiński.
  Nie ma co prowadzić z tobą dyskusji.
 • @Vinto 23:15:26
  Przepraszam, że nie trzymam waszych standardów.
  Jestem z innej klasy.
  A wasza to klasa specjalna.
 • @Janusz Kamiński 04:34:05
  Jarcio R popełnił tekst, a Anulka szybko go umieściła na honorowym.
  Pani od polskiego pewnie miałaby inne zdanie.

  Przywołam to dzieło i dyskutujmy:

  https://spiritolibero.neon24.pl/post/148726,czego-boi-sie-po-pis

  "Gramatyka od magika
  Władza nie nadesłała skryptu i Ruszkiewicz musiał sam pisać na zadany temat.
  Co z tego wyszło ... widzicie. Dwója -nawet jako rozprawka sześcioklasity.
  Tak to jest, jak nie chciało się zrobić matury.

  Instruktażowo popatrzmy na konstrukcję i układ tekstu:

  " Do samego marszu mogło nawet nie dojść bo prezydent stolicy, niejaki Trzaskowski z PO chciał marszu zakazać nie podając żadnych rzeczowych argumentów. Dopiero sąd uchylił decyzję prezydenta ale i tak już zdążył się po raz kolejny skompromitować."

  Jak wam się podoba zwrot - CHCIAŁ MARSZU ZAKAZAĆ. Nowatorski prawda? Brzmi trochę z rosyjska, więc pewnie w pewnych sferach się przyjmie. Twórczy umysł ten nasz koleżka ( tak, tak, to ten - Uczy się pilnie przez całe ranki ze swej żydowskiej pierwszej czytanki.)

  A kto mi powie - KTO ZDĄŻYŁ SIĘ SKOMPROMITOWAĆ ???

  Czaskowski z PO, czy sąd? A może Szpieg z Krainy Pomidorów?

  Istnieją wprawdzie pisarze dadaistyczni, ale tam jest prostota i jednoznaczność. A tu mamy potężne zakręcenie, czy nawet skołowacenie języka."

  Że gościu ma odwagę pisać... Choć ... ile on ma lat? Może to początki demencji?
 • W paru słowach
  Pitolisz . Jak kilkuset gromowców zdobędzie port i go utrzyma bez broni ciężkiej? A im dalej to tym podobne brednie Nasza armia nie ma skutecznej broni !!! Możemy słuzyć jedynie za tarczę strzelecka dla armii z lewa czy prawa
 • @Wican 08:26:24
  "Czeczenia to wewnętrzna sprawa Rosji, a Gruzja sama uderzyła. Co prawda na formalnie gruzińskim terytorium, ale było to głupie.. Krym to zaś zasada samostanowienia narodów (jak Osetia i Abchazja)."

  dodam podjudzona ponoć przez usmanów co stali w Gruzji po koszarach ,nosa nie wyściubili tak waleczni byli
 • @gnago 13:49:33
  A ci gromowcy (kilkuset) to do polskiego portu dostaną się podkopem wykonanym maszyną typu Kret.
  Głośniej pierdną w Bałtijsku a my już mamy alarm. Ktoś z rodziny budował instalację alarmową od Rusów dp Bezledów. Oglądałem ją.
  Wodą też nie ma szans.

  Tak, że kolego nie ma strachu z tej strony.
  Białoruś to co innego.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031